Masamune Izumi je středoškolák, který si ve volném čase vydělává jako spisovatel příběhů mangy. Zatímco Masamune žije svůj život naplno, jeho sestra Sagiri je už víc jak rok svévolně zavřená ve svém pokoji a tedy plně závislá na svém bratrovi. Masamune je kvůli tomu nucen přidat ve tvorbě, což se mu díky spojení s enigmatickým ilustrátorem zvaným Eromanga daří; jen kdyby ty ilustrace nebyly tak perverzní. Přestože je Eromanga dozajista nechutně zvrhlý otaku, i tak by se s ním rád Masamune někdy osobně setkal. Jeho přání se mu shodou okolností brzo vyplní, když zjistí, že tajemný Eromanga je ve skutečnosti jeho sestra Sagiri! (Scalpelexis)

SaMaeL98

Anime jsem začal zbožňovat teprve nedávno, takže nemám tento seriál s čím porovnávat. Každopádně se považuji za vcelku náročného diváka v jakémkoliv žánru. Mně se toto anime velice líbilo. Obsahovalo vše, v co jsem doufal: Humor, Trochu lechtivé erotiky, cute anime postavy a hlavně děj, který mě vůbec nenudil. Dovoluji si dát 5 hvězd. ()

poleno

Ano, některé věci tu jsou opravdu přes čáru, ale děj ( co se týče té Manga-linky) není špatný. Rozhodně neoslní, ale zvracet se mi z toho taky nechce. Toto anime není pro každého. Not good, not bad, lepší průměr 2* (30%) EDIT: Když jsem tento komentář psal, neměl jsem toho nakoukáno tolik. Teď vím, že se jedná o celkem slušný průser. ()

Scalpelexis

[Shlédnuto 5 epizod, drop] Říkám si, jestli nejsem moc out, když se najednou všichni jmenují Masamune. Mix kresby ze SAO a kombinace sourozenecké dvojice + styl života z No Game, No Life (hlavní postavu dabuje dabér z obou těchto seriálů; náhoda?) nám prozatím představuje komedii ze světa střední školy (dlouho nevídané) + tvorby mangy (taky jsme ještě neviděli, že?). První dil nepřinesl vůbec nic převratného: Seznamka s ústřední dvojkou, pár pokusů o vtip, ale fakticky bylo úspěšně zakryto další směrování. Jistě, skepticky odhaduju vláček plný klišé, ale rád se nechám překvapit a doufám v svěží vánek. Plnohodnotný průměr ve všech ohledech. Edit po 4. epizodách: Za sebe nemůžu říct, že se jedná o takový průser, i když ke kvalitnímu výtvoru to má skutečně daleko. Sourozenecká dvojička (ano, onen náběh na incest je rušivý a nesoukrevnost není pro mě výmluva) mi nepřijde vůči divákovi empatická a tak záhadně je nejlepší postavou až konkurenční manga spisovatelka od vedle, která se zprvu tvářila jak nějvětší protiva (ach, ty tsundere charaktery). Příběh je tvarovaný ideálně pro lidi s mírným sklonem k pedofílii, s tím také žel souhlasím. Dávám tomu drobné naděje, ale k dropu to má hodně blízko. Edit po 5. epizodě: Ok, všechno zpátky, pochybnosti byly potvrzeny, tohle je fakt trapas. Není možné, aby 12tiletá holčička kreslila polonahotinky, byla fetišistkou do kalhotek a zamilovaná do svého bráchy. Takový kombo..uf..mizím. Drop. ()

DaweForeman

Je vidět, že autor je příliš ujetej na mladší sestřičky a v mnohém to kopíruje jeho předchozí počin OreImo. Tentokrát to není až tak suchý (nudný), ale zase se tu člověk pohybuje v určitých etických pochybnostech. Ale když od toho odhlédne, tak dejme tomu, že z ujeté romantické ecchi komedie si užije tak max některé ty komediální části. Píšu schválně některé, protože když už nebudu zmiňovat ten etický fakt, tak je tu opět spousta takových těch situací, kdy hlavní hrdina je takový extra ňouma, že to až rozčiluje, než pobaví. Obecně by tomuhle počinu prospělo, kdyby všem postavám přidali na věku a pak by možná i ta dramatická část (probírající se shut-in, vyrovnávání se s minulostí a řešení komplikované životní situace) mohla stavět na lepších podkladech a být tak mnohem zajímavější. Animace je dobrá a hudba nic moc. ()

q66 odpad!

Další bullshit od autora OreImo, tentokrát dost možná ještě horší - jdě to vidět už na tom, že ten naznačovaný incest tu ani není ta nehorší věc, to bude ta "komedie" - v tomto případě se jedná o ten nesnesitelný typ plný ironicky mírně sebekritického otaku "humoru", kde jde úplně jasně vidět, že kdyby to autor bral vážně, tak by něco takového nepsal. Jediným pozitivem tím pádem je grafika a to hlavně design postav, za který by si to možná tu jednu hvězdu zasloužilo (2/10), ale ne - odpad a číselně hodnotit nebudu. ()

• Na konci 11. epizody 1. série s názvem How the Two Met and Future Siblings prochází hlavní hrdina Masamune Akihabarou a míjí hlouček mladých lidí, kteří se baví o jeho práci. Nejedná se však o jen tak nějaké studenty, ale o postavy z anime Oreimo 2 (od r. 2010), které vytvořilo, stejně jako anime Eromanga-sensei, studio AIC Build. (EMIA)