Kiss Note je mocný zápisník, kde zapsané dvojice, pokud se políbí, propadnou nekonečné lásce. Majitelkou kouzelného zápisníku je neposlušná Guri, která jako anděl nezodpovědně sepisuje dohromady i ty nejroztodivnější páry. Omylem si splete jméno známého herce s úplně obyčejným studentem střední školy Aino Seijim, což znamená jediné: Pokud Aino nepolíbí někoho do 24 hodin, Guri zemře. Guri přesvědčí Seijiho, aby se odvážil políbit jeho tajnou školní lásku, Hiyamu Akane, která shodou okolností byla také až psychoticky zamilovaná do Seijiho. Vše spěje k idylickému konci, dokud se Guri nerozhodne z důvodu lásky k Seijimu připsat k této dvojici též sebe. (Scalpelexis)

seth82

Áno, je to hlúposť. Ale človek potrebuje niekedy po dňoch práce vypnúť, trochu sa odstaviť od všetkých vážností sveta a hoci existuje X ďalších žánrov a možností - práve takéto absurdné komédie vedia potešiť. Samozrejme, nie je to tak zábavné, ako napríklad Azumanga Daioh či Lucky Star alebo Lovely Complex, ale má to svoje ťahy. Malé detaily, ako napríklad Akane počas servírovania svojho skvele vyzerajúceho obeda dá na tanier Guri iba polovicu rozkrojenej zelenej papriky - to ma vie pobaviť. Odkazy na Super Maria, či iné kultovky, sú taktiež celkom OK. Nič geniálne, ale priznám sa, že som tu a tam asi na nechuť susedov vyrazil s poriadnym rehotom. Od dokonalosti to má samozrejme ďaleko, od nahlúplych postáv, až po nekonečné, stokrát opakované klišé (jedna z častí na pláži, etc.). ()

Flatron

Pre mňa jedno z najmilších prekvapení tejto sezony. Zo začiatku som to považoval za dališu tucovú háremovku ale ten nápad so zápisníkom sa mi páči.Guri ako amor resp. nejaký anjel lásky rada páruje predovšetkým chlapcov, napokon sa ona sama spáruje s ľudským chlapcom Seijim. Dokonca aj po humornej stránke Renai Bokun u mňa boduje, možno je to aj tou yandere Akane, ktorú som si obľúbil hneď po prvej epizode :) Ďalším podobným charakterom je Shikimi, ktorá je zatiaľ skôr vypočítavá mrcha, ktorá evidentne rada robí Akane napriek. Seiji ako mužský hl. protagonista nezaujal ničím, skôr mi príde ako taký chybný element v seriály. Ale bez neho by to asi nešlo. Samozrejme jeho poslanie je ukázať Guri čo je to láska, čo je dosť problematické, keďže chlapec sa červená už len pri pohľade na dievča. Ho, vlastne aby som nekritizoval iba, tak pár bozkov tam padne. Vrcholom otravnosti je ale pre zmenu blonďavá tsundere Yuzu, tá ma niekedy dokázala vytočiť až do nepríčetnosti. Za najlepší moment seriálu asi považujem Sejiho "návštevu" Gurinho otca. Celkovo pre mňa príjemná podívaná. 4* ()

Jeoffrey

Je to veselé, je to hravé a je to neskutečně pitomé. Ale u komedie to rozhodně nevadí, vlastně mám docela rád seriály, které si na nic nehrají a jejich hlavním úkolem je pobavit. No a tomuhle seriálu se to u mě občas i docela dobře dařilo. Ono taky jak by ne, když tady máte takový krásný výběr totálně ztřeštěných a šílených postav, které jsou většinou velmi sympatické. Hudba skvěle padne, animace je hezky barevná, takže se na to i docela hezky dívá. Bohužel časem se vtípky opakují, pointy se stávají předvídatelnými a v momentě, kdy se řeší něco vážnějšího (Akane a její máma, Guri a její hledání významu lásky) to na mě prostě nějak nefunguje. Ale jako taková jarní svěží jednohubka to u mě stejně bez problémů prošlo. 6,3/10 ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 2 epizody, drop] Překvápko. Ani nevím, co jsem čekal..ale že dostanu na speedu totálně freneticky ujetou blbinu, jako je tohle, to vůbec. Děj absolutně na nic nečeká, převrácený Death Note vás nenechá vydechnout a solí jednu absurdní scénu za druhou. Všechny postavy jsou over 9000 trhlé, mluví rychlostí šinkazenu a kašlou na fyzické zákony. Animace má onu nedokonalou komediální strukturu, kdy se často mění obličeje na karikatury, ale zde se to i výjimečně beru. Pořád nechápu, co jsem to právě viděl, ale zasmál jsem se nezvykle mnohokrát. Nevěřím, že je možné to udržet až do konce, ale první díl byl fakt psina. Oppan Brežněv style! Edit po 2. díle: Teď už tomu hvězdu shodit musím. Místama to bylo už trochu pitomý a úplně mě to přestalo bavit. Drop. ()

DaweForeman

Přihlouplá romantická harémová komedie s prvky nadpřirozena. Sem tam to má pár vtipných momentů, ale tím to tak nějak končí, co se dá na tomhle vyzdvihnout. Příběh a dialogy jsou opravdu primitivní, postavy jsou z větší části velice iritující (celkem mě ale mile překvapila postava Shikimi), drama z toho vůbec žádné člověk necítí, animace je ucházející (designy jsou ale zase obvykle japonsky příšerné) a hudba naprosto katastrofická. ()