Jedné deštivé noci utíká mladé děvče nadané tajemnými nadlidskými schopnostmi z institutu, jenž byl jejím prvním a jediným domovem, na který však díky všem pokusům, které na ní a na jejích přátelích vědci dělali, nemá zrovna dobré vzpomínky. Děvče je pronásledováno, a když se zdá, že je již vše ztraceno a že bude dopadena, tak dívku zachrání tajemná žena, která má také nadpřirozené schopnosti. Dívka dostane jídlo a radu, aby se vydala do nejbližšího velkého města a tam začala působit co největší chaos. Tak se díky svým schopnostem přenese do města a neznalá zdejších poměrů se velmi rychle připlete do cesty staršímu a dosti odměřenému pánovi jménem Zouroku. Ten je zpočátku velmi nemile překvapen vším, co se kolem dívky odehrává, její temperamentní povahou, neznalostí běžných věcí a především všemi těmi podivnými a nadpřirozenými jevy. Přesto se však nakonec nad dívkou slituje, rozhodne se ji nakrmit, přechodně ubytovat a dát jí práci. Tím začíná velmi zvláštní příběh o nesourodé dvojici - mladé energické dívce s nadpřirozenými schopnostmi a starém trochu nerudném pánovi, který se živí jako květinář. (Jeoffrey)

Promo 2

Jeoffrey

Zvláštní kombinace mladé a roztomilé dívky a starostlivého starého pána slibovala díky všem těm schopnostem a soubojům v prvních dílech zajímavou akční podívanou. Čekal jsem, že bude docházet na další souboje a že se to zvrhne v nějaké drama, které skončí až v samotném závěru nějakou otřepanou pointou. V druhé polovině se však anime přestává souboji zaobírat, vše se vyřeší tak nějak v poklidu a řeší se hlavně různé mezilidské vztahy a vcelku běžné problémy okořeněné tím, že hlavní hrdinka má své nadpřirozené schopnosti. Takže nakonec je z toho takové nečekaně hřejivé a sympatické anime, které se nevydalo obvyklou cestou boje mezi dětmi nadanými speciálními schopnostmi, ale spíš po cestě hrdinky hledající sebepoznání. No a v tomhle ohledu mě to rozhodně oslovilo, protože Sana je neskutečně roztomilá a Zoroku mi dokázal, že staří lidé si zaslouží náš respekt - tak skvělý ten stařík byl, i když většinou jen dával všem ochutnat dávku svého mínění a léty vybroušených názorů. Animace postav se mi líbila, působili díky ní mile. Jistě některé aspekty jako třeba auta v prvním díle, která vypadají hůř než třeba v třetím díle herní série GTA, mě neskutečně kazila dojem, ale sleduji nového Berserka, takže špatné CGI mě už asi nedokáže tolik rozčílit, navíc tady to byly jen ty auta... Hudba byla také fajn a vůbec celý ten svět volně inspirovaný Alenkou a říší divů mě docela dobře bavil. Není to kdoví jaký poklad a rozhodně to nesedne každému, ale mě se to líbilo, bylo to většinou takové sympaticky hravé, hřejivé a milé. Takže nakonec tomu ten nadprůměr dám, protože jsem se na jednotlivé díly těšil. 6,9/10 ()

Scalpelexis

[Shlédnuto 8 epizod, drop] Nesetkal jsem se delší dobu s takovou nepřímou úměrou. Na jednu stranu tu máme rozumnější charaktery (i hlavní lolitka neni úplná trubka), potěšující délka 45 min úvdního dílu a nevšední vztah senior s děckem (tady se do budoucna ale bojím), na druhou stranu se této upřímné snaze vysmívá ultrahloupý a líný nápad v kombinaci s naprosto hrůzostrašnou CGI animací v pozadí (hlavní trapárna budiž stojící auto, přičemž se prostředí za okýnky stále pohybuje). Nejsem si jistý, proč některé anime musejí sahat pro takovou ohavnost jakou jsou přidané počítačové efekty. Je to snad cool? Nebo došel rozpočet? To by člověk zrovna od studia J.C. Staff úplně nevěřil. Tak proč to dílo tak zohavit? Netuším. Nechci nad tím úplně zlomit hůl, i když mám neblahé tušení, že jsem viděl to nejlepší. Dám tomu tedy čas, ale jestli na mě přijdete opět s tím nechutným computer maglajzem v takovém množství..! Edit po 8. epizodách: Doufal jsem, doufal. Konec prvního arku kolem 5. epizody sliboval mnohé a nejspíš i s tím, jak se budeme blížit ke konci sezony to bude opět lepší, ale mou pozornost už to nepřesvědčí hlavně kvůli nevýrazným postavám (a to jsem je zpočátku chválil). Sana je na mě až přespříliš dětinská: I když disponuje schopnostma neznajíc hranice, tak se nadchne i pro tu nejmenší činnost. Zoroku a jeho vnučka jsou přímo definicí křoví a jen buďto utrousí nezajímavé moudro respektive jsou pod nekonečným rajským plynem. Arsenal superschopnosti je fakticky bizarní, celkově je děj safra mělký a designersky je to stále na pohled šíleně levný. 2* zůstavají a drop. ()

q66

V podstatě slepenec dvou úplně rozdílných seriálů - akční část je docela dost špatná a slice of life část celkem dobrá... za zmínku stojí otřesné CG, dobrý soundtrack a slušné 2D grafické zpracování; kdyby to bylo čisté slice of life, dal bych 6; bohužel těch špatných věcí je tam až moc, 4+/10. ()