Lu Shuiyin (Riku Suigin v japonské verzi) je mladý student, který nemá jednoduchý život. Kromě studia tráví většinu času na nejrůznějších brigádách, aby si vydělal nějaké peníze, protože nemá rodiče, kteří by mu mohli na studia přispívat. Ve svém volném čase se věnuje hraní počítačové hry Dungeon century, kterou mistrovsky ovládá a dosáhl zde velmi vysokého levelu. Na stejnou školu jako Shuiyin chodí i mladá dívka Lu Lian (Riku Lin v japonské verzi), která je pravým opakem mladého chlapce. Lian je z bohaté rodiny a ve škole je velmi oblíbená. I Lian však ve svém volném čase ráda hraje stejnou hru jako Shuiyin. Bylo tedy jen otázkou času, než se tito dva mladí lidé ve virtuálním světě potkají, a protože oba mají hraní Dungeon century velmi rádi, tak se zde dokáží i poměrně sblížit. Může však jakýkoli cit vzniklý ve virtuální realitě fungovat i v reálném životě, když jsou dotyční z naprosto odlišných sociálních vrstev? A co si mladí lidé počnou, když jim ve hře jednoho dne přijde zpráva, že Dungeon century bude končit? Navíc i samotný svět počítačových her si může na své hráče připravit nejedno neskutečné překvapení! (Jeoffrey)

Promo 2

DaweForeman

Dejme tomu, že po první díle jsem si říkal, že by to mohlo být zajímavé v heroickém duchu, i když trochu přestřelené, a mohlo by to zabít trochu času. Jenže postupně se z toho stávala čím dal tím větší blbost plná těch nesmyslných fantasy prvků, které dokážou vytvořit asiati. Tyhle patvary také značně ovlivňují animaci (obzvláště ty oblé a miniaturní tvary) i design. Příběh je též naprosto jednoduchý, kdy jsou tu sice nějací záporáci a někdo, kdo se jim má postavit, ale pořádně nevědí jestli se tedy mají chovat pohádkově záporácky nebo realisticky záporácky, a ta pozitivní strana je taková prazvláštní, kdy tu máme antihrdinku a hlavní hrdina tomu zrovna taky moc nepomáhá, kdy to jeho neustálé pořvávání a neschopnost mi celkem i lezly už na nervy. Po hudební stránce to zprvu vypadá zajímavě, ale postupně se to mění v něco otravného. ()

Jeoffrey

Opravdu to není moc povedené, i když prvních pár dílů jsem nepovažoval za úplně špatné. Hlavní hrdina i hrdinka mi přišli i trošku zajímaví a jejich prvotní setkávání ve hře, důraz na sociální rozdíly a vůbec celá tahle romantická linka mi nikterak nevadily. No, ale bohužel od nějakého 5-6 dílů se to změnilo v klasickou adaptaci na téma "zachraň princeznu, zachraň svět" a to v kulisách podivných a plných japonských tradičních nesmyslů, kde se z pyramidy objeví obří egyptská mecha, děvčátka tu mají kočičí ouška i jiné tradiční kostýmky a místy to opět zavání laciným fan servisem... Celé to začalo být zmatené, hloupé a původní příběh, který mi nevadil se ztratil kamsi do hromady ne zrovna vtipných šíleností. A tak když jsem se prokousal 8. dílem a dnes proklikal ten 9., tak jsem usoudil, že tohle pro mě ztratilo smysl a tak skončím, dokud se mi to ještě úplně neznechutilo, protože ono to na ty 2* (třeba už jen za ten pěkný ending a i vcelku snesitelné první díly) vlastně asi je. Drop po 9. díle a 3,2/10 ()

Genryuusai

Tohle se moc nepovedlo, předloha je možná zájímavá, ale tenhle seriál si rochní v jednoduchosti a infantilnosti. Není tam nic, co by mě nějak zlákalo se dívat na další díly (viděno 5). ()