Akčný park

• Česko Akční park (viac)

Rozkošne strelený mladý podnikavec D.C. je majiteľom lacného zábavného parku, v ktorom sú všetky atrakcie postavené s minimálnym ohľadom na bezpečnosť, ale s dôrazom na maximálnu zábavu. Vo chvíli, keď za ním prichádza pubertálna dcéra Boogie, s ktorou sa dlho nevidel, otvárajú v susedstve korporačný megapark, ktorý ohrozuje budúcnosť Action Pointu. Aby zachránil milovaný park aj vzťah s dcérou, D.C. je ochotný so svojou partičkou bláznivých zamestnancov riskovať úplne všetko a predviesť tie najšialenejšie kúsky. (TV JOJ)

koty2201

Vyzerá to tak, že Johnny Knoxville už posledných pár rokov zanevrel na normálne filmy. Pretože aj v tejto odbočke od Jackass je to prakticky stále Jackass. Len je to obalené jednoduchým príbehom, ktorý nie je nijak originálny. Ale bohužiaľ, nie je vôbec vtipný a ani raz som sa nejak extra nezasmial. Predpokladám, že aj tu došlo k mnohým zraneniam pri natáčaní. Obdivujem, že sa na to tí herci dajú aj v takomto vysokom veku. Takže keď to tak zhrniem, tak ak chcete nijak nehrané a bláznivé kúsky tejto Jackass bandy, tak si od nich pozrite tie filmy. A nie toto, čo sa snaží byť klasickým filmom, ale veľmi to nevyšlo. ()

Olík

Johnny Knoxville…..myslím, že tohle jméno samo o sobě stačí. Má zábavný park, má tam atrakce a všichni z nich padají….konec, tečka, finito. Dějově (boj dvou sousedních podniků) jako z osmdesátkové komedie, stylizací klasický Jackass. Jednovečerní zákusek…..nic, co by mělo univerzitního profesora zvednout ze sesle. ()

Malarkey

Po shlédnutí ukázek jsem počítal s tím, že tady Johnny Knoxville nemůže šlápnout vedle. Téma, které mu je hodně blízké, jen kdyby nevypadal už tak staře. Vždyť mně během filmu došlo, že já ho vlastně ve filmu docela dlouho neviděl. Čím to ale může být? Vždyť komediální vlohy on má a akční sekvence vždycky ovládal bez problémů sám. Tady mu sice táhne na padesát, ale kaskadérských kousků se pořád nebojí, což mu jde určitě k plusu. Action Point ale ztrácí námětem, který je jednodušší víc, než je balík toaletního papíru, ale na druhou stranu překvapuje momenty, kdy stojí za to pozorovat vše, co se na plátně děje a i to, co se děje za snímaným hercem. V pozadí scény totiž zažijete více legrace, než přímo před ní, což je možná největší problém filmu. Je fajn, ale podle mě měl rozhodně navíc. ()

Slasher

Těžká letní retro pohodovka ze starý Ameriky, kde ještě něco znamenala vlastní zodpovědnost za blbost a nebylo tolik zasr*ných pravidel. Primitivní srandy dost, pořád baví Knoxvillea idiotský charisma, stunty a Pontiuse roztomilý neherectví, alko medvěd sympaťák. Nejsem schopný říct jak je něco takovýho dnes vůbec relevantní (symbolicky jsem šel sám do téměř prázdnýho kina, plus dle čísel jde o kasovní propadák), určitě to není nic pro upjatý přecitlivělý kaktusy ani možná dnešní mladou generaci dávno po MTV. Hrstka ale určitě ocení, třeba mě jako odkojenýho Jackassem a s celoživotní slabostí pro dělání píčovin, dohnal ten demoliční závěr a vůbec starosvětský fuck off nádech filmu až téměř k slze. (reálná předloha zde) ()

Mrkvič

Johnny Knoxville je prostě pořád magor. Neuvěřitelné, co ve svých letech na scéně pořád zvládá. Jeho kousky tu ale nejsou často moc vtipné. Kdo mě nejvíce potěšil, byl Chris Pontius, který byl legrační již před lety a zde dostal fantastickou roli "lidového vypravěče". Že je film inspirován skutečností bych v životě neřekl. Musel to být šílený masakr. Z tohoto pohledu je asi dobře, že se tématu chytil právě šílený Knoxville. ()

• Počas záverečných titulkov bežia nevydarené scény. (Johnny.ARN)
  • V původním Akčním parku ve Vernonu zemřelo v letech 1976–96 šest návštěvníků. (Dr Lizal)