Evoluce zla

Nemecko / Veľká Británia, 2015, 10x50 min

Nahlédněte do životů nejhorších světových diktátorů a odhalte, co je vedlo ke spáchání hrůzných činů... Jsou to nejznámější tyrani a nejproklínanější zloduši dějin. Vůdce nacistického Německa Adolf Hitler, svrchovaný vládce Sovětského svazu Josif Vissarionovič Stalin, irácký diktátor Saddám Husajn, vládce Severní Koreje Kim Čong-il, předseda Komunistické strany Číny Mao Ce-tung a libyjský plukovník Muammar Kaddáfí se všichni dají označit za psychopaty, bezcitné ideology, chamtivé krutovládce. Někdy dokonce za vyloženě šílená individua, která se ve své zemi zmocnila vlády a způsobila utrpení vlastních lidí. Všem se postupně věnuje desetidílný seriál Evoluce zla. (TV Prima)

RomeroIsGod

Zatím jsem viděl jenom Kaddáfího. A to jak z teroristů udělali v závěru hrdiny, z toho mi bylo lehce na zvracení. Jak vypadá Libye dnes víme všichni. Je to příliš jednostranný, místo objektivity se vyžívají v tom, kdo toho člověka víc poplive. Uvidíme, co bude v dalších dílech, ale naděje si nedělám. ()

Neklan006

Mezi těma největšíma zrůdama novodobé historie mi toho kašpárka Mussoliniho přijde až líto. Prostě měl tu smůlu, že žil tehdy. Dneska by místo Adolfa kamarádil s východní Němkou Makrelou a pravděpodobně by udělal v rámci EU establishmentu naprosto hvězdnou kariéru. ()

Arsenal83

Celkovo vynikajúci historický prehľad despotov, ako to nemecký originálny názov priamo uvádza. Chybu vidím len v stvárnení diktátorov, tí herci im neboli dostatočne výzorovo podobní. Faktograficky ale veľmi pekný dokument, hoci väčšina osobnosti si vyžaduje dostať svoj vlastný seriál, nakoľko ich osudy sú omnoho komplikovanejšie, než sa to prezentovalo v Evolúcii zla. ()

agassi68

Jeden z najlepších ak nie najlepší dokument o diktátoroch, ktorí majú na svedomí milióny obetí umierajúcich v podmienkach prekračujúcich akékoľvek hororové filmy. Neštítia sa brutálne vraždiť, mučiť, ponižovať aj nevinné deti, ženy, chorých. A napriek tomu sa tieto veci znova a znova opakujú. Zlo je všade a už sa dosť presadzuje aj na tejto filmovej databáze.. ()