Za hranou možností

• Rusko Za granyu realnosti (viac)

Současná Moskva. Talentovaný hazardní hráč se spojí s lidmi s mimořádnými schopnostmi, aby si v kasinu zajistil velkou výhru. Při hře se však ocitne tváří v tvář mnohem silnějšímu tajemnému soupeři a uvízne na mrtvém bodě, přičemž ohrozí nejen sám sebe, ale i svůj tým, který si časem zamiloval. Aby své přátele a svou dívku zachránil, musí hrdina překonat sám sebe. (Filmbox)

Johnny.ARN

Srbský Daniel Bruhl v ruských Dannyho parťákoch pokúrovaných s Počátkom. Skrátiť o 15 minút a neuletieť si tak masívne v tom závere, bola by to iná jazda. Tak to bola len veľmi prekvapivá jazda na ruské pomery, čo sa deja a vizuálu týka. Strih a efekty mali na sebe podpis západu. Veľmi fajn na Rusov. 3 z 5 ()

IceQueen

Michael (Miloš Biković) je gambler a šikovný podvodník. Napriek svojmu dokonalému plánu, ako pripraviť luxusné kasíno o peniaze, sa sám stáva obeťou podvodu. Vina za ukradnuté peniaze padne na neho a tak dostane týždeň na to, aby kasínu zaplatil všetky škody. Náhodou sa dozvie o ľuďoch s nadprirodzenými schopnosťami a naverbuje ich na prácu, vďaka ktorej si bude môcť zachrániť prdel a navyše im všetkým zaistí kopec peňazí. Ja som sa bavila, tunajšie hodnotenie ma trochu prekvapuje. Je fakt, že námet s podvodmi a krádežami v kasínach nie je príliš originálny, ale tu je spracovaný trochu inak. Jeden zásadný twist sa mi svojou nelogičnosťou nepozdával, ale to by som už vyzradila príliš. Herecké performancie nijako neohúria, ale aspoň hlavný hrdina je sympaťák. Najhoršia je tá angličtina, skoro mi vytrhla uši z hlavy. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $2,297,000▐ Rusáci si utrhli až moc veľké sústo aby to správne vstrebali. Ťažko uchopiteľné, zamiešali tam všetko možné, hlavne to poškuľuje po fantasy hazardovej tímovke, ktorá chce vymiesť kasína, dosť vecí sa tam bije, vizuál a triky to ale má na úrovni. /50%/ ()

BOURQUE

S novodobými Ruskými filmami mám problém. Ďalší z nich, menovite „Za hranou možností“, síce začína sľubne, ale potom sa “tá kontrola“ vymkne z rúk a ide to dole kopcom. Efekty primerané, ale ten príbeh koniec koncom nevedie nikam. A už vôbec neviem, že čo tu hľadá A. Banderas a prečo je taký nevýrazný. Rusom ľahká „supernatural“ (nemyslím na seriál – preto malé začiatočné písmo) verzia Podfukárov nevyšlo. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

PROCESOR

Velká finta v kasinu, ale vážně vychytaná, něco na způsob Dannyho partáci? Tak na to rychle zapomeňte. Tady se na to jde přes podvědomí a ovládání mysli, tedy, že něco někomu vsugerujete, že to vidí i když je to jinak. A nesmím zapomenout na další týpky co v pohodě ovládají elektřinu či věci na dálku. A vše se to zabalí do pořádnýho „mysteriozna“. Ted už chybí akorát koupit si nějakou hvězdu co film prodá, někoho kdo už moc nedostává role a stárne, ale přesto má pořád zvuk. Jo Banderas na to bude dobrej. To jaká je to příšerná slátanina napoví osvícený kecy o tom, jak něco prochází i mrtvou myslí. ()