Rozprávka o rozmaznanej princeznej (Denisa Pfauserová) a dvoch nie úplne najpoctivejších kamarátoch (Vladimír Polívka, Aleš Bílík). Zhodou okolností sa táto trojica ocitne v čarovnom Čiernom lese, kde žijú zvláštne lesné bytosti, ktorým vládne Pani lesa (Vilma Cibulková). Od týchto zázračných bytostí sa naučia to, čo ich nedokázali naučiť ľudia – že tak, ako sa správame k ostatným, tak sa správajú aj oni k nám. Alebo že „čo dáš, to dostaneš". (CinemArt SK)

Master19

České pohádky jsou postavené na přirozenosti a lidskosti, a to i v případě nadpřirozených bytostí. České pohádky vždy stojí na středobodu dobra ztvárněného dobrosrdečnou, inteligentní a skromnou postavou. České pohádky nepotřebují trolly, gnomy, ogry... ani pitvořící se hlupáky. A proto tahle pohádka u nás fungovat nemůže. ()

Prometheus69

PRD AVATAR! REBELKA! XD Nakonec když pominete těch počátečních 25openingových minut a ty tři ultra nevtipné dementy... Tak to nakonec není špatná ultra blbá pohádka jak by jsme si mohly myslet. Nakonec to má i logičtější scénář než třeba nový ST.. :D Dobře, je to dementní a místy ultra hloupé a infantilní, postavy se občas chovají jak retardovaní žáčci pomocné školy pro Emu... ale když se to tak vezme kolem a kolem... nemá to být tak úplně normální pohádka, jestli to teda měla být vůbec pohádka (myslím že jsem tam viděl i bradavku :D Takže jsem to tak prostě bral a raději vypnul mozek... a užil si to. Není to sice takový mister-stick jak Zmletá Buchta... O.o Uchh..... ale, dalo se to přežít. Takže si to tři hvězdy určitě zaslouží... ta čtvrtá je za tu Alzheimer postiženou zelenoočku která mi prostě přišla stlaaašně roztomilá a ten vořešprut se k ní nakonec i celkem slušně hodil... předvídatelné klišé, ale co by jste chtěli od pohádky? :) Prinzezna dost překvapila.. stejně tak zbytek toho zdementizované spolku (dle vašich slov) Ty Enciklopedické trailery to vážně zabily... škoda. 65% ()

fabecc1222

Obdivuju schopnost některých tvůrců či producentů získat pro některá díla tolik známých herců, ačkoliv kvalita filmu je dosti nevalná. Stejně tak je tomu i u tohoto filmu, kde v podstatě v každém roli je nějaký známý herec, ale film je prostě zoufale zbytečně dlouhý, nevtipný a bez jakéhokoliv zajímavého nápadu. ()

Adasin

Aneb jak české pohádky šly definitivně do p*dele. Otřesná vymývárna mozků, kterou bych svým dětem nepustila ani omylem, fakt hnus. Postavy, které se chovají jako bez mozku už od první setiny sekundy, prostě není možné mít rád/a. Ačkoli na Tři bratry to nemá, tady si aspoň dali práci s efekty a kostýmy. 2/10 ()

Sabrewulf odpad!

Mohla by mi paní režisérka říct jediný - slovy JEDINÝ(!) důvod, proč jsou hlavní hrdinové úplní dementi? Co se mi asi jako děcku (a pravděpodobně všem dalším) líbilo na hrdinech z kultovních pohádek, jako jsou kovář Mikeš, Petr Máchal, nebo král Miroslav? Co třeba to, že byli rozumní, silní, čestní? Co to ti noví tvůrci pohádek mají za zkurvené myšlenkové pochody - to má mít děcko za vzor ultrakokoty, co okradou prince, který jim nic špatného neudělal a co hůř - pořád se válejí po zemi jak postižení retardi? Proč, do prdele, pořád padají a pitvoří se u toho, takovým ubožákům má divák fandit? Vykrádačky pohádkových postav z jiných filmů řešit ani nebudu (to už udělali ostatní za mě) a třeba takový gnom v ČESKÉ pohádce je absolutní trapas. ()

• „V maskérně jsme každý den trávily čtyři hodiny, přebíhaly jsme po kmenech stromů, střílely z luku, bylo to zajímavé,“ shodly se tři nejvýraznější dryády Anna Stropnická, Šárka Vaculíková a Michaela Zemánková. (SONY_)
  • Natáčelo se na zámku Dětěnice, na hradě Kost a v lesích Královehradeckého kraje. (Terva)

PF 2016

PF 2016