Terapeutka Jean Holloway se vrhá do nebezpečných intimních vztahů s lidmi ze života svých pacientů. (Netflix)

Sarkastic

„Pod obleky, za zavřenými dveřmi, nás všechny řídí stejné touhy. A tyhle touhy mohou být syrové a temné a hluboce zahanbující. Čím více někoho pozorujete, tím více si uvědomujete, že nikdy nejsme těmi, za které se vydáváme. Ve skutečnosti se pod povrchem vždy skrývá tajemství. Vlastně můžeme být někým jiným.“ Jean mluví i osobě. Je psycholožkou, která se snaží ovlivnit lidi kolem ní, a to až do té míry, že překračuje (nejen) etické meze. Každým dalším krokem zasahuje do života svěřených klientů a zaplétá se do svých lží. Potřeba manipulovat ostatními Jean vhání na tenký led, kde jí hrozí prozrazení, riskuje však dál (kariéru i rodinu). A pak je tu Sidney…(vzpomínka na Mullholand Drive). Jenže víc se člověk nedozví, neb Netflix seriál dost necitlivě ukončil. Škoda. Naomi Watts tu má královský prostor a využívá ho beze zbytku, a ačkoliv její postava dělá stále větší přešlapy, diváka zajímá osud její i dalších protagonistů. Nic strhujícího, přesto mě to vtáhlo, přes menší výhrady k motivacím postav (a tendenčnímu dceřině „problému“) solidní 4*. ()

Davies182

Pokaždé mě překvapí, když mají pomalé, neuspěchané dramatické seriály, tíhnoucí pomalu až k festivalovým artovkám, mnohem více co říci než naprostá většina zbylé televizní tvorby, která většinou sází spíše na rychlokvaškové thrillery, nedomrlé sci-fi anebo céčkové akční výplachy. A tohle intenzivní drama, fungující jako sezónní výplň před další řadou The Affair, se vážně povedlo. Protože common, pojďme udělat drsnou zápletku se zakomplexovanou cvokařkou, která všem ulevuje od jejich problémů, ale sama si během svých nejen lesbických eskapád nemá s kým popovídat... Veliký doporučení a zároveň vám garantuju, že jste v bedně větší šťabajznu než rusovlasou Sidney jaktěživ neviděli. ()

playboxguest

Kvalitně obsazená, ke konci už trochu moc scénáristicky zamotaná, jednohubka, u které hodně zamrzí absence další série. Ač chápu,  že si tvůrci nachystali na stůl tolik surovin, že vytvořit smysluplně navazující pokračování by mohl být nadlidský úkol a tak je možná netflixovská stopka zachránila. Nuže kdejaký film končí otevřeně a tak, ač tyhle nedořečené příběhy nemusím, nezbývá ani v tomto případě, než si domyslet, co mohlo po závěrečných titulcích následovat. Hlavní(anti)hrdinka je slušně manipulativní sociopatka, kterou by člověk v reálném životě mít nechtěl, ale její intrikaření se dobře sleduje, Sidney je zase trochu rozpolcená povaha, která se taky hodně dobře sleduje, hlavně na pohled a člověk by jí v tom reálném životě snad i uvítal, mužské postavy mi tu připadají spíš jako takoví hodní ňoumové, které není velký problém oblbnout, ale každá postava tu má víceméně svou funkci. Plus i za úvodní znělku, která mě bavila, neměla jsem potřebu jí přeskakovat, jak mívám u seriálů ve zvyku, a stále se mi drží v hlavě. ()

hansel97

Odvážný artsy krok od Netflixu, který se ale okamžitě střetává s nefunkčním a pomalu se vlekoucím scénářem, v němž se za deset dílů nedočkáme žádného zvratu či rozuzlení. Naomi odvádí skvělou práci jako nenávidění hodná postava znuděné voyeuristické ženušky, ale jinak je to krok vedle a seriál byl zrušen po právu. ()

zsn

Pomalý rozjezd, ale cca od sedmého dílu byla vzrušená nejen Naomi, ale i já. Ovšem to, že natáčení pokračování odvolali, to teda Netflix pos*al. Nespočet seriálů z této továrny má pět řad, přitom nestojí za nic a když se konečně zmapuje taky jednou nevěra v podání manželky a k tomu nevěra lesbická a člověk je zvědavý, jak nakonec manžel zareaguje, tak.... Tak co?! Toto je přerušovaná soulož! ()

Ralna

Je zřejmé, proč nenatočili druhou sérii. Z toho, co tam Jean (Naomi Watts) rozjela, se prostě nedalo rozumně vybruslit. :) Seriál má hodně pomalý rozjezd, ale postupně se na to nabalují další a další vrstvy, k tomu je najednou nejeden divák/čka při sledování nadržený a některý scény si přehraje opakovaně. A na závěr - to už jen sedí se zaťatými zuby a čeká, do jak hlubokých pekel to chování Jean zavede. Moc hezký, Naomi si tímhle u mě hódně šplhla jako herečka (a taky jako sexy žena, co si budeme povídat!). A že to nemá pokračování, vem to čert, není to potřeba. S čím nejsem spokojená je úvodní znělka (použitá hudba) a originální název seriálu. "Gypsy". Proč? Česká "Terapeutka" k tomu sedí jak hrnec na prdel. Žádná Gypsy, no a ten úvodní cajdák, s tím přišel kdo? Ten diváka leda tak přinutit zhasnout obrazovku a jít do hajan. ()

Jane18CZ

Proč? Pane bože proč? Proč tenhle seriál skončil po první sezóně? Celej L word strčil do kapsy! Ještě hodně dlouho nebudu díky tomuhle seriálu klidně spát! Prostě pecka! ()

iz67

Pomalá věc, která ani ke konci bůhví jak nezrychlí. Možná trochu delší než muselo být, ale gradující pocit nepatřičnosti, pocit, že něco není vpořádku, je svoji jemností a přitom silou unikátní. A Naomi je výborná. ----- Čím víc o tom přemýšlím, tím se mi to líbí víc; jak nás naše soukromé role ovlivňují v interakci se světem. ()

JenYu

Zpočátku velmi pozvolné a ke konci velmi znepokojující. Vadila mi mnohá klišé, ale Naomi Watts strhává veškerou pozornost na sebe, takže člověk rád přivře oko. ()

jackalsc

SPOILERY? Totální anticharakter. Připadá mi to jak nějaký gangsterský příběh, který začíná radostí hlavního protagonisty, kde postupně dochází k pozvolňování radosti. Snaha o odtržení a následně brutální náraz, kde nevede cesty zpět. S tím rozdílem, že zde hlavní postava neskončí s vystřeleným mozkem :D Ta nezodpovědnost a naprosté sraní na nějakou opatrnost je fakt brutální a prostě to nemohlo skončit jinak. Je to až s podivem, jak lidé kteří si vyberou tuto nebezpečnou cestu jsou někdy tak neopatrní na věci které by měli být v dané chvíli naprostou samozřejmostí. A takoví lidé prostě jsou. Toto není obhajoba daného chování lidí, jen konstatování hlouposti, když se lidé na tuto cestu vydají a jsou takto nepřipraveni a nezodpovědní. V podstatě by tento seriál mohl sloužit poučně buď jako varování těmto lidem, jak asi dopadne člověk, který není připravený se touto cestou vydat, nebo jako ukazatel na jakési základní body, přes které prostě nejede vlak. A ty body jsou v celém seriálu patrné jak pěst na oko. Billy Crudup ztvárnil svou postavu fakt dobře a v závěrečném díle jsem si užil jak ji dal co proto. Akorát je to nějak neukončené, no. ()

KikiNetka

Za mě skvělý kousek, který obohacuje seriály svým zpracováním. Veliká škoda, že seriál nepokračuje. Zajímavé, šokující, .. tajemné. Stále čekám na tolik nezodpovězených otázek!! Bohužel už se je nejspíš nedovím. ()

KatnissEver

Vynikající scénář i atmosféra. Pomaleji vlekoucí se příběh je v tomto případě naprosto adekvátní. Seriál je díky tomu tajemnější a pohlcující. Opravdu velká škoda, že nebude další série. ()

Essential

Kedysi nádherná Naomi sa tu rozpadáva v tvári každým záberom viac a viac až mi to rve srdco a akoby už toto nestačilo, SJW úderka z Netflixu do deja vopchá transgender decko v rámci kampane prehnitého, pardón PROGRESÍVNEHO Hollywoodu normalizovať veškeré poruchy ľudstva a obalí to neprirodzeným a až trápne mdlým dejom, že som to po 40 minútach pilotu musel pre vlastné psychické zdravie vypnúť. Whatta waste... 40% ()

Anubiska

Tak já nevím...viděla jsem, nebo spíše přetrpěla, dva díly. Nemám nic proti pomalu plynoucímu ději, pozvolnému budování napětí atd., ale tady se nic z toho neudálo. je to takové nějaké...sterilní. A nudné. Sorry jako, ale za mě ne. Tři hvězdy jen za obsazení. ()

Unlikelyhero

Hodně dobrá věc. Naomi v nejlepší formě v roli psychopatické psycholožky, NETFLIX se bohužel podělal a neudělal další sérii, přitom první sérii nechal zakončit jako přípravu na pokračování, ono s tím NETFLIXEM to nebude tak horké, vystřižení K. Spacyho - hustý totáč. Bacha na tuhle bolševickou společnost, která začala tak pěkně a tak děsivě se vybarvila. ()

Sheelle

Velmi zajímavý počin. Seriál bych připodobnila nejvíce asi k The Fall, ovšem tady se všechny osobnosti slévají v jednu, psychoterapeutku Jean. Co musím vyzdvihnout je vývoj právě této hlavní postavy. Pohled na ni se mění s každým dílem a divák v podstatě nikdy neví na čem je a to, co původně začínalo jako flirt dvou žen z červené knihovny, končí jako psychologické drama a jediné co si divák přeje, je, aby proboha Jean už přestala splétat pavučiny lží a manipulací, protože na to nutně musí doplatit. Divák od začátku tuší, že něco je špatně, ale je špatně Sidney nebo Jean? A stejně tak víme, že Jean sem tam přešlápne pomyslnou čáru, ale pořád se to vše dá ještě zachránit. Děj začíná gradovat až poslední díl, dva, když už máme o osobnosti Jean poměrně jasnou představu a může to tedy rozbalit naplno. Přesto ani pak není nic jednoznačné. Ano, přestřelila v mnoha oblastech, ale jednala skutečně pouze sobecky nebo se snažila pomoci? Nic není jen černé nebo bílé. ()