Terapeutka Jean Holloway se vrhá do nebezpečných intimních vztahů s lidmi ze života svých pacientů. (Netflix)

zsn

Pomalý rozjezd, ale cca od sedmého dílu byla vzrušená nejen Naomi, ale i já. Ovšem to, že natáčení pokračování odvolali, to teda Netflix pos*al. Nespočet seriálů z této továrny má pět řad, přitom nestojí za nic a když se konečně zmapuje taky jednou nevěra v podání manželky a k tomu nevěra lesbická a člověk je zvědavý, jak nakonec manžel zareaguje, tak.... Tak co?! Toto je přerušovaná soulož! ()

playboxguest

Kvalitně obsazená, ke konci už trochu moc scénáristicky zamotaná, jednohubka, u které hodně zamrzí absence další série. Ač chápu,  že si tvůrci nachystali na stůl tolik surovin, že vytvořit smysluplně navazující pokračování by mohl být nadlidský úkol a tak je možná netflixovská stopka zachránila. Nuže kdejaký film končí otevřeně a tak, ač tyhle nedořečené příběhy nemusím, nezbývá ani v tomto případě, než si domyslet, co mohlo po závěrečných titulcích následovat. Hlavní(anti)hrdinka je slušně manipulativní sociopatka, kterou by člověk v reálném životě mít nechtěl, ale její intrikaření se dobře sleduje, Sidney je zase trochu rozpolcená povaha, která se taky hodně dobře sleduje, hlavně na pohled a člověk by jí v tom reálném životě snad i uvítal, mužské postavy mi tu připadají spíš jako takoví hodní ňoumové, které není velký problém oblbnout, ale každá postava tu má víceméně svou funkci. Plus i za úvodní znělku, která mě bavila, neměla jsem potřebu jí přeskakovat, jak mívám u seriálů ve zvyku, a stále se mi drží v hlavě. ()

Ralna

Je zřejmé, proč nenatočili druhou sérii. Z toho, co tam Jean (Naomi Watts) rozjela, se prostě nedalo rozumně vybruslit. :) Seriál má hodně pomalý rozjezd, ale postupně se na to nabalují další a další vrstvy, k tomu je najednou nejeden divák/čka při sledování nadržený a některý scény si přehraje opakovaně. A na závěr - to už jen sedí se zaťatými zuby a čeká, do jak hlubokých pekel to chování Jean zavede. Moc hezký, Naomi si tímhle u mě hódně šplhla jako herečka (a taky jako sexy žena, co si budeme povídat!). A že to nemá pokračování, vem to čert, není to potřeba. S čím nejsem spokojená je úvodní znělka (použitá hudba) a originální název seriálu. "Gypsy". Proč? Česká "Terapeutka" k tomu sedí jak hrnec na prdel. Žádná Gypsy, no a ten úvodní cajdák, s tím přišel kdo? Ten diváka leda tak přinutit zhasnout obrazovku a jít do hajan. ()

Unlikelyhero

Hodně dobrá věc. Naomi v nejlepší formě v roli psychopatické psycholožky, NETFLIX se bohužel podělal a neudělal další sérii, přitom první sérii nechal zakončit jako přípravu na pokračování, ono s tím NETFLIXEM to nebude tak horké, vystřižení K. Spacyho - hustý totáč. Bacha na tuhle bolševickou společnost, která začala tak pěkně a tak děsivě se vybarvila. ()

jackalsc

SPOILERY? Totální anticharakter. Připadá mi to jak nějaký gangsterský příběh, který začíná radostí hlavního protagonisty, kde postupně dochází k pozvolňování radosti. Snaha o odtržení a následně brutální náraz, kde nevede cesty zpět. S tím rozdílem, že zde hlavní postava neskončí s vystřeleným mozkem :D Ta nezodpovědnost a naprosté sraní na nějakou opatrnost je fakt brutální a prostě to nemohlo skončit jinak. Je to až s podivem, jak lidé kteří si vyberou tuto nebezpečnou cestu jsou někdy tak neopatrní na věci které by měli být v dané chvíli naprostou samozřejmostí. A takoví lidé prostě jsou. Toto není obhajoba daného chování lidí, jen konstatování hlouposti, když se lidé na tuto cestu vydají a jsou takto nepřipraveni a nezodpovědní. V podstatě by tento seriál mohl sloužit poučně buď jako varování těmto lidem, jak asi dopadne člověk, který není připravený se touto cestou vydat, nebo jako ukazatel na jakési základní body, přes které prostě nejede vlak. A ty body jsou v celém seriálu patrné jak pěst na oko. Billy Crudup ztvárnil svou postavu fakt dobře a v závěrečném díle jsem si užil jak ji dal co proto. Akorát je to nějak neukončené, no. ()

• Neflix zrušil seriál už po 1. sérii. (Fyffy2000)