Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Recenzie používateľa cheyene k tomuto seriálu (19)

Lajna (2017)

Humor se sice může jevit jako plytký, ale ke sportovnímu prostředí dle mého názoru skvěle padne. Hokej je mým nejoblíbenějším sportem, takže Lajna si můj zájem získala prakticky okamžitě. První čtyři epizody jsou našlapané vtipem i nějakou tou emocí a přestože celý počin stojí více či méně jen na Jiřím Langmajerovi, dokáže udržet pozornost po celou svoji dobu. Vždy jsem se těšil, až se na scéně objeví Luboš Hrouzek a zaperlí nějakou bryskní hláškou. ()

Únos (2017) (S01E01)

První epizoda rozhodně výrazně nadprůměrná a možná by si zasloužila i 5*. Divák se pobaví, řadě vtípků se i nahlas zasměje, potěší jej herecké výkony a některé narážky na skutečné aféry v hokejovém světě potěší. ()

Pravda (2017) (S01E04)

Scéna v rolbařově kumbálku, resp. svatostánku, patří určitě k tomu nejpůsobivějšímu z celého seriálu... Tradičně pak nechybí smršť dokonalých hlášek. "Dej mu po pi*i!" ()

Kladno (2017) (S01E07)

Ta cesta z Kladna po D1 neměla chybu! Celá epizoda je našlapaná parádními fórky, hlášky tu nebudu vypisovat, neboť bych nosil dříví do lesa (jak tak koukám na komentáře ostatních), ale grimasy Hrouzka v autobuse během zpáteční cesty po "rozbombardované" dálnici mě opravdu hodně pobavily. ()

Bůh (2017) (S01E08)

Výstup Dominika Haška potěšil, ale je pravdou, že se neměl pokoušet o herectví a spíše zůstat svůj. Působil by věrohodněji. Jinak samozřejmě parádní završení první série skvělého komediálního seriálu. Už teď se těším na nové díly! ()

Pacient (2019) (S02E01)

Na rozjezd to vypadá slibně. Pár zdařilých hlášek, příběh začíná chytlavě a nové postavy by mohly být zajímavým zpestřením. ()

Asistent (2019) (S02E02)

Na 1. sérii to zatím jasně ztrácí, ale nelámu nad tím hokejku. Hrouzek v šatně byl takový, jak jej známe a od toho by se mohl seriál odrazit. Postava hokejisty Míry Kouřila by rovněž nemusela být špatná. Uvidíme, co bude dál. ()

Estrogen (2019) (S02E03)

Stále to není úplně ono, ale tahle epizoda již začíná mít jisté parametry. ()

Čevabčiči (2019) (S02E04)

Zatím suverénně nejlepší epizoda druhé sezóny. Tentokrát to již mělo správné grády, vtip, více hokeje a rozehrané zápletky dále dobře rozvinuty. Určitě díl za 5*. ()

Stanley cup (2019) (S02E05)

Zatím nejslabší díl druhé sezóny. Příliš mnoho snů, žalostně málo vtipných momentů. Ale když už tam nějaký ten vtípek byl, stál za to. ()

Zářez (2019) (S02E06)

Mučení zeber pobavilo. Lepší díl v rámci druhé série. ()

Leningrad (2019) (S02E07)

Druhá série je slabší než první, ale tato epizoda se povedla. Víc hokeje jí prospělo. I na poměry první řady by šlo o povedený díl. ()

Baráž (2019) (S02E08)

Slušné zakončení druhé série. Přímo to vybízí k natočení další sezóny. ()

Nová lajna (2021) (S03E01)

Na rozjezd to nebylo špatné. Jsou tu témata, která vypadají slibně, upoutávky také lákají na fajn podívanou. Některé vtípky tu byly slabší, např. na první zhlédnutí kritika Slováků a slovenského hokeje mě moc nerozesmála: jasně, Slavia a Poprad je rozdíl, stejně jako naše nejlepší ligy jsou kvalitou jinde, ale zde to bylo už moc přemrštěné. Snad se ale 3. sérii bude dařit. Luboš Hrouzek si to zaslouží. :) ()

Omluva (2021) (S03E02)

Kolegové mají pravdu. Dosavadní nosné téma je Hrouzkova averze vůči slovenskému hokeji. Humor je to často za hranou, ale hrají tu i známé slovenské tváře, což dává vědět, že se jich to nedotklo a asi vědí, kam tím tvůrci míří a co přijde. Já se zatím bavím, byť při některých fórech u lehkého smíchu kroutím hlavou nad jednoduchostí (trapností?) daného vtipu. ()

Borovčík (2021) (S03E03)

"Ty sis nechal na rameno vytetovat Vinnetoua, jo?" :) ()

Dvojramenný kříž (2021) (S03E04)

Zatím možná ten úplně nejlepší díl této série. ()

Vlak (2021) (S03E05)

Ubírám hvězdičku za ten konec s kamenem z Gerlachu. To už bylo úplně mimo mísu. ()

První slova (2021) (S03E06)

Hodně hokeje a o tom Lajna především je. Návrat Karla Hrouzka na scénu potěšil. Jágr svoji chvilkou na scéně pobavil. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)