Lajna

• Česko Lajna (viac)
Česko, (2017–2021), 9 h 32 min (Minutáž: 21–26 min)

Scenár:

Petr Kolečko

Kamera:

Jan Šťastný

Hudba:

Jiří Burian

Jiří Langmajer, Zdeněk Piškula, Norbert Lichý, Hana Vagnerová, Petra Špindlerová, Pavla Dostálová, Josef Kaluža, Marek Taclík, Václav Neužil ml. (viac)

Elitný hokejový tréner Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL, bojuje po ukončení kariéry nielen na striedačke, ale aj v osobnom živote. Jeho hokejové srdce by rado zostalo v Havířove, ale žena jeho srdca by bola šťastná kdekoľvek inde. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (10)

Lajna (2017)

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Kouč Hrouzek je v motivaci hráčů naprostá jednička a i když jsme k sobě chvilku hledali cestu, tak jsme si nakonec své role na střídačce ujasnili. Taky mě dost bavila naivní vychytralost striptérky Denisky, tajemství rolbaře Zbyni i angličtina hvězdy NHL Robina Guhy. Tohle si prostě musí užít každý, kdo má rád hokej, puk a tradiční "tak určitě". ()

Série 1 (2017) (S01)

"Když vím, že jsem blbej, tak se nesnažím rozehrávat chytře, Zavřel." Lajna se od úvodu tvářila jako promarněný potenciál, ale pak přišly epizody Talkshow, Krize či Kladno a já jsem se stal fandou Havířovských Havířů. ()

Únos (2017) (S01E01)

"Kde máš mozoly, buzno?" Trenér Hrouzek rozhodně má koule na to, aby mě zaujal, ale před úvodní buly je nechal odpočívat pod suspenzorem. Nicméně já mu věřím, že nám je všem ukáže a já tady nebudu muset "na zbabělce" po nocích umazávat hvězdičky. ()

Denisa (2017) (S01E02)

"Sex je tvoje nejsilnější stránka. Máš rozklek jako Hašek." Pobavilo mě přeměření hokejky, dvě hovada v jedné větě i agresivní Lupták. Navíc jsem se naučil snídat vyváženou stravu - rozmixovanou krávu se dvěma žloutky. A jelikož taky nejsem "do piči" připravený na život v Havířově, tak si to s Hrouzky docela užívám. ()

Láska (2017) (S01E03)

"Nechceš, abych klukovi půjčil tady Šárku? Ona z něj tu lásku vymrdá." Tak to souhlasím s trenérem, že tohle je dobrý styl uvažování. Vůbec ta sexualita v této epizodě vypadá slušně, protože i Denisa se u nejlepší tyče dost snaží. Jen ten Lupták nějak vyměkl a jeho kecy mě nebaví. A taky jsem vděčný panu manažérovi za to, že na postu rolbaře se žádné změny dělat nebudou. Bez Zbyni by to totiž nešlo. ()

Pravda (2017) (S01E04)

"Já nehraju past ve středním pásmu. To jsou jenom ty retardi líný bruslit, takže to tak vypadá." Betony od Treťjaka, hokejka od Bobbyho Orra a "školné" od tatínka? Tady už je to hokej na vysoké úrovni a ten se nemá hrát pro radost. To ovšem syn buzerštajgra evidentně ignoruje, což mě baví a Deniska, "rafinovaně" dojící z onoho buzerštajgra auto, je na prosto dokonalá. ()

Talkshow (2017) (S01E05)

"Klid. V Americe jsem dělal po zápase rozhovory v angličtině v šatně jen s ručníkem okolo ptáka." Trenér Hrouzek se konečně odvázal a způsob, kterým si v rozhovoru namazal na chleba moderátorku byl naprosto famózní. Ovšem nástup hvězdy NHL Robina Guhy to posunul ještě o level výš, protože není nic nad hokejovou angličtinu. To se musí vidět. A že striptérka a moderátorka jsou podobná povolání? No tak určitě. ()

Krize (2017) (S01E06)

"I kdybych si o někom z manšaftu myslel, že je čůráků král, tak ho budu milovat. I kdyby mi někdo z manšaftu píchal tátu, tak pak vezmu oba na žolíky a zasměju se tomu." Motivační proslovy Tichonova na speedu byly dokonale zábavné. A trenérovy postřehy mě taky donutily ke smíchu. Prostě po výhře vyšší než 5:0 není třeba sexu, vztah je důležitá část hokeje a gólman, který právě vychytal nulu prostě příště dostane o gól míň. Jde to, když zapracuje na nadpřirozenu. Tohle je prostě nářez, který musí každého milovníka hokeje potěšit. ()

Kladno (2017) (S01E07)

"Jedeme si pro tři body. Jedeme samozřejmě přes Hradec, protože ... Dé jedničku ... PRCÁME." Po nejdelší české panelce jsem se něco naskákal, takže když to jde, tak taky jedu přes Hradec. Tomu rozumím. Jinak se mi líbil Gajdoš, jak si "srovnával hladinku", Hrouzkovo vyhrožování psychosomatickými monokly a samozřejmě záměna Boha za předsedu IIHF. A Deniska byla tak roztomilé naivní, že dneska by mě naprosto výjimečně do postele dostala. Ale lajnu do řiti ji fakt foukat nebudu. ()

Bůh (2017) (S01E08)

"Nevidím puk v pásmu, nejedu tam, vole. U holky taky počkám, než je vlhká, ne? Teprve pak ho do ní strčím." Tak to by mohlo pochopit i levé křídlo třetí lajny. Já jsem zase pochopil, že kostel má stejnou vlhkost jako zimní stadion, ale trenérův přechod na víru mi vtipný nepřipadal.. Zato Deniska u zpovědi měla své chvilky, přirovnání Jardy Špačka k Samsonovi bylo trefné a pobavilo mě i jméno Грoyзeк na dresu Адмиралy Владивосток. Jenže celkově mě konec první série zklamal, protože se ani nepřiblížil zábavnosti předchozích tří dílů. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)