Lajna - Série 1 (2017) (séria)

Pravda (S01E04)

(epizóda)

Trenér Hrouzek dostává nabídku, která se těžko odmítá. Patrik zároveň bojuje o svoji lásku Kláru, ale vypadá to, že mu to nikdo nepřeje. (Obbod TV)

patmull

Lajna je fajn seriál, ale bohužel na rozdíl od 100% autentického Okresního přeboru je to seriál karikaturní. V tomto díle se však podařilo Kolečkovi povýšit seriál z úrovně skečovité taškařice do něčeho, co má daleko hlubší význam. Nevydařená láska mladého Hrouzka z tohoto seriálu odmítla ze seriálu udělat v horším případě Snowborďáky, v lepším (ale pořád špatném případě) Lásku nebeskou a trochu navrátila diváka do reality. Připomenutí ducha Nagana Norberta Lichého naopak vytvořilo alternativní realitu, ve které duch Nagana nadále žije. Hrouzek coby postava inspirovaná Růžičkou nakonec nepřijme úplatek a Nagano nekončí prokletím, které definitivně bylo dokáno tím, co se stalo Růžičkovi. Jakoto hokejového fanouška mě z té scény v kumbále mrazilo v zádech. Jednoznačně nejlepší díl celého seriálu a to i po 3. sérii. ()

cheyene

Scéna v rolbařově kumbálku, resp. svatostánku, patří určitě k tomu nejpůsobivějšímu z celého seriálu... Tradičně pak nechybí smršť dokonalých hlášek. "Dej mu po pi*i!" ()

Jara.Cimrman.jr

"Já nehraju past ve středním pásmu. To jsou jenom ty retardi líný bruslit, takže to tak vypadá." Betony od Treťjaka, hokejka od Bobbyho Orra a "školné" od tatínka? Tady už je to hokej na vysoké úrovni a ten se nemá hrát pro radost. To ovšem syn buzerštajgra evidentně ignoruje, což mě baví a Deniska, "rafinovaně" dojící z onoho buzerštajgra auto, je na prosto dokonalá. ()

SOLOM.

No takhle to má vypadat. Konečně jsem si to užíval stejně dobře, jako první díl. Nechybí zde pořádné emoce a to já mám rád. Jen s vulgaritami nevede cesta k úspěchu. Líbila se mi rolbařova sbírka a to velice moc i z nostalgického hlediska. Jsem rád, že se zde jen necvrlikalo a Langmajer to zase slušně rozjel. Nadprůměr, stejně jako první epizoda. Jen tak dále… ()

Necrotongue

Čtvrtá epizoda se tvůrcům převelice povedla, což mě po nepřesvědčivém třetím dílu hodně potěšilo. Pokud Růžička zatím nepobral, koho hraje Langmajer, teď už musí mít jasno :-) Řešení vztahových problémů trenérovi Hrouzkovi překvapivě jde. "Já jsem ti to vyžehlila." "Jako sama?!" "Žehličkou?!" // "Denisko, ty bys chtěla Mini Coopera?" "Ne?" // "Syn buzerštajgra bude vždycky pičus." ()

• V epizodě Luboš Hrouzek (Jiří Langmajer) říká Luptákovi (Štěpán Kozub): „Tvý jediný štěstí je, že mi Cassidy zakázal otevřít jednočlennou farmu!“ Je to narážka na roli Jiřího Langmajera v seriálu Zdivočelá země (od r. 1997), kde přezdívka jeho postavy byla právě Cassidy. (Vlasak900)
  • Při rozhovoru Luboše (Jiří Langmajer) a Denisy (Hana Vagnerová), můžeme vidět, jak jsou v jednotlivých záběrech za nimi dveře střídavě zavřené a otevřené, aniž by se jich kdokoliv dotkl. (Timak)
  • V epizodě hraje Havířov proti Berounu, což v době natáčení seriálu nebylo možné. V té době už Beroun zkrachoval a hrál pouze na krajské úrovni. (dandy11)