Elitní hokejový kouč Luboš Hrouzek, olympijský vítěz z Nagana a bývalý hráč NHL, má před rozvodem s manželkou Helenou a hlavně se rozchází také se svým klubem HC Slavia Praha. Rozhodne se odejít z Prahy a začít znovu na místě, kde by ho asi nikdo nečekal... v Havířově! A nejede tam rozhodně sám. Chce v Havířově stvořit novou hokejovou legendu, Hrouzka juniora. (Televize Seznam)

KuceraJohny

První díl nastínil budoucnost seriálů. Začátek to není vůbec špatný ale Vyšehrad začal mnohem líp. S tím to šlo bohužel z kopce, když si lajna udrží aspoň úroveň prvního dílu tak to může být dobrá zábava nijak nevyčnívající ale svůj účel splní. Není to nejlepší role langmajera ale i tak to umí pěkně zahrát za to piskula je strašný. Což je dost blbě když se jedná o jednu z hlavních postav. ()

Tezuka

První díl mě velmi příjemně překvapil, Jirka Langmajer v roli kouče a olympijského vítěze z Nagana působí naprosto špičkově a celý díl jsem se dobře bavil. I když se ve filmu často vyskytují vulgarity, tak mi to nevadí, protože českej sport a vulgarity k sobě neodmyslitelně patří. Budu se těšit na další díly a jen doufám, že AZ Havířov dotáhne do Extraligy, protože jeho hláška: "Tak tahle prdel končí chlapi" nepochybně donutí hokejisty brát svoji hru vážně. ()

Meev

Konečně jsem se po nezapomenutelném Vyšehradu dokopal k tomuto. Musím uznat, že to bylo docela dobré. I přesto, že jsem se smál, nemělo to ten Vyšehradský šmrnc. Herci, až na Lichého, Piškulu a tu ošetřovatelku, se do svých rolí podle mě absolutně nehodí. Vtipy byly některé slabší, ale některé hodně pobavily a když nepočítám trapné urážky gejů, tak jsem se příjemně bavil, možná by neuškodilo trošku to zkrátit a lépe rozesadit plynulost děje. Čekal, jsem od toho slabší napodobený Vyšehrad, převedený na hokej a to se jakš takš vyplnilo. Hodnotím to jako lepší nadprůměr= 3.5 hvězdy a jsem zvědavý, kam mě v hodnocení dostanou další díly, na které se moc netěším. Pobaví, ale dvakrát nezaujme. Jestliže opět zmíním Vyšehrad, tak po prvním a druhém díle jsem den co den rozklikával stránky obbodu a byl nedočkavostí zmrazen, kdy už vyjde nový díl, ale u tohoto seriálu zatím takováto nutkání nemám. Uvidíme dál. ()

DaViD´82

Hokejový Okresní přebor, který má oproti spřízněnému Vyšehradu nespornou výhodu v tom, že není koncipován pouze jako nahláškovaná skečová blbina, která se přejí rychleji než Lavi natáhne ty své "jé el desítky", ale jako absurdně seriózní počin se skutečným dějem či vývojem postav. Potenciál to má ohromný, obsazení přesné. Teď jen aby se Kolečko scenáristicky netočil na místě, jak se mu to často stává. ()

SOLOM.

První díl je docela dobrý a jako vnadidlo zafungoval v mém případě určitě. Jiří Langmajer v roli hulvátského trenéra a pedantského fotra si vedl velmi dobře, vypustil několik solidních hlášek a jeho výkon totálního kokota byl uvěřitelný. Asi nejvíc se mi líbilo to jeho představení v šatně a hádky ze starou. Jenže i Vyšehrad byl ze začátku super a postupem času začala kvalita jednotlivých dílů upadat. Takže zatím lepší průměr. ()

• Když trenér Hrouzek (Jiří Langmajer) veze syna do Havířova, tak zazní v rádiu jméno Vladimír Hrouzek, přitom se jmenuje Luboš. (keltos31)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • V úvodu si můžeme všimnout scény, kdy se manželka Helena Hrouzková (Petra Špindlerová) hádá s Lubošem Hrouzkem (Lukáš Langmajer) před domem a drží mu pod krkem synovu brusli. V jednotlivých střizích drží brusli opačně orientovanou. Jednou je špicí ke kamaře, podruhé je ke kameře brusle otočena patou. (MartinM)