Lou

Scenár:

Dave Mullins

Kamera:

Adam Habib

LOU, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, vypráví o krabici ztrát a nálezů, a neviditelných stvůrách, které se v ní ukrývají. (Falcon)

C0r0ner

Pixar opět boduje s tím, co mu jde nejlépe. Invence, humor, dokonalý vizuál a především nápad. Lou mě dokázal během šesti minut nadchnout, rozesmát, dojmout a naštvat tím, že už skončil, což protentokrát promíjím, protože to jinak byla taková neskutečná nádhera, že jsem dlouho přemýšlel o něčem hezčím, co jsem za dlouhou dobu viděl. 100% ()

Kobitch

Hezká animace, roztomilé „strašidlo“ a poslání, že žádný člověk se nerodí špatný, ale stává se jím vlivem okolností a okolí (s čímž souhlasím). Klasická pixarovka, se vším, co k ní patří — záporák se polepší, uvědomí si svoje chyby, najde si cestu k ostatním atakdále. Jak jsem si postěžoval minule, že velká studia bych z krátkých filmů vyňal — tak na tom trvám. Lou je sice velmi dojemný film, nicméně se nijak nevymyká šabloně. Přesně z toho důvodu mám rád filmy od malých studií: každý je jiný, ať už stylem, nebo obsahem. U Pixarovek většinou dostanu něco pěkného, ale stále stejného. [Oscary 2017] ()

DaViD´82

To na čem pixarovky minulých dvou dekád stavěly již nemá sebemenší smysl hledat v jejich celovečerní tvorbě, kde veškerá hravost a nápaditost definitivně uvolnila místo prodeji hraček skrze jednu bezpečnou sázku na jistotu vedle druhé. Naštěstí v jejich krátkometrážní tvorbě stále ještě starý dobrý Pixar poznat lze. Louimu chybí snad jen lépe vygradovaný závěr, jinak má vše; nápad, hravost, dojetí i poučení. ()

easaque

+2* jednou za čas se povede Pixaru nějaký nápaditý kraťas, ale tímto u mě neuspěl a nalákal mě jen na své vysoké skóre. Tento je sice milý, ale na mě už opravdu hodně infantilní a poučný může být jen pro ty nejmenší prcky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Marcos22

Tahle pixarovka strčí do kapsy jakýkoli dosud vydaný transformeří film. Režiséru Davu Mullinsovi bych se nebál svěřit reboot Transformers, klidně v animované podobě a měl bych klidné spaní, že projekt dopadne úspěšně. Originálně a velmi zábavně pojaté transformování několika málo hraček do všemožných podob a tvarů s poselstvím, že krást se nemá. Mimo to snímek Lou zobrazuje význam prožitků z dětství ve vztahu ke kauzálnímu determinismu dospívání. Chybí mi zde absence sebeuvědomění hlavní postavy, pouhé objetí neobstojí jako prostředek pro změnu charakteru člověka. Za transformeří originalitu a zábavnost zlatý střed. 🙂 (26.04.2021) ()