Ev Kadını

• angličtina Housewife

Po desivých zážitkoch v detstve žije Holly (Clémentine Poidatz) so svojím manželom. Stále sa nedokáže vyrovnať s tým, čo ako dieťa zažila. Pomôže jej až stretnutie s tajomným mužom, ktorý jej pomôže odreagovať sa od nepríjemných spomienok. Cena za túto skúsenosť však bude príliš vysoká. (Marceloo)

ricci.s

Po vynikajúcom Baskin boli očakávania veľké, no tentokrát som ostal sklamaný. O čo vo filme ide... Ženská, ktorá v detstve prežila traumu, a kráti si čas sexom, sebaukájaním či šťaním do vane, je pozvaná na zvláštnu sektársku párty, ktorú vedia pošahaný šikmooký černoprdelník a hypnotizér. Vďaka nemu sa jej minulosť začne vracať a nevie rozlíšiť predstavu od reality. Lenže žiaľ, s tým istým má problém aj divák. Postavy nesympatické (čo už je v tureckých hororoch zvykom, ale to by až tak nevadilo), jednotvárna hudba píli uši, a celá prvá hodina je jeden vyčerpávajúci psychologický blábol. Takmer som pri tom zaspal. V záverečnej tretine sa konečne nejaká krv objaví, ale okrem pôsobivého oskalpovania tváre sa tu nedá zapamätať vôbec nič. Baskin mal gore, masky a atmosféru, no tu sa všetky tieto aspekty hľadajú len ťažko. ()

POMO

Mysteriózny psychologický blud s pár sexuálnymi a krvavými expoitation vsuvkami. Z hlavy autora, ktorý žije v inej realite než väčšina z nás, takže si nájde málo followerov. Už len ten plochý syntezátorový soundtrack to načisto zabíja. Jedna hviezda za hlavnú herečku, ktorá je jedinou nebéčkovou s akceptovateľnou zložkou filmu. [Sitges FF] ()

Marceloo

Po desivých zážitkoch v detstve žije Holly (Clémentine Poidatz) so svojím manželom, no stále sa nedokáže vyrovnať s tým, čo ako dieťa zažila. Pomôže jej až stretnutie s tajomným mužom, ktorý jej pomôže odreagovať sa od nepríjemných spomienok. Cena za túto skúsenosť však bude príliš vysoká. - Po predchádzajúcom režisérovom snímku som netušil, čo mám od neho čakať. Po zhliadnutí Housewife nie som z jeho tvorby a myšlienok o nič múdrejší, pretože tentokrát namiesto fajnového béčkového hororu priniesol akýsi mix, ktorý vyzerá ako keby bol z inej dimenzie. Alebo ako keby išlo o nepodarený DMT trip. Či už jedno alebo druhé, film nemá dostatočne dobrý scenár na to, aby poskytol priestor pre nejaké vlastné interpretácie, takže vďaka svojmu priebehu zostane pre väčšinu ludí nepochopený a velké množstvo otázok zostane nezodpovedaných. Dúfam, že sa režisér vráti ku krvavým hororom, pretože takýmto naoko sofistikovaným dielom nedokáže zaujať. + herečka z Shut In ()

Morholt

Začátek s pošahanou matkou ještě ušel, ale to bylo na dlouho všechno. Od chvíle, kdy se hlavní hrdinka podrobila hypnóze na sektářské show, jsem v tom začal mít hokej. Co mě drásalo především bylo stírání rozdílu mezi realitou a snem. A podle mě v tom neměl jasno ani sám režisér. navíc to byla nuda. Něco pořádného se začalo dít až v posledních cca dvaceti minutách. Ne že bych byl z toho všeho chytřejší, ale dojde na nějakou krev a jednu lekačku, která sice nebyla bůhvíjaká, ale v té bídě jsem vzal zavděk i málem. Nijak zvlášť mě neoslovil ani Baskin, ale to se dalo považovat alespoň za solidní stylovku. Tohle ne. 20% ()

Kudly4

Čekal jsem úplně něco jiného. Ten úvod byl slušný, no dá se říct, že to bylo i napínavé s dobrou atmosférou do doby, než začala hypno show, pak už jsem se v tom ztrácel a přestávalo mě to bavit. Finále čistá Fantas magořina. Hlavní postava je celkem pěkná, dojde na pár vzrušujících sexuálních scén, ale jinak jsem se v tomhle snu nenašel. Věřím ale, že pro ty, co se zajímají o sny, snění a vše kolem toho, to bude zajímavější podívaná.  (21. hodnocení) ()

• Režisér Can Evrenol a herec David Sakurai sa spoznali v aute, keď spolu cestovali z Fantastic Festu v Austine na letisko. Pri rozhovore o UFC zistili, že majú spoločnú vášeň pre bojové športy a pre film, a tak si ho vybral do jednej z úloh v tomto filme. (Marceloo)
  • V hlavnej úlohe sa pôvodne mala objaviť pornoherečka Stoya. Z ničoho nič sa ale rozhodla, že vo filme hrať nechce, pretože je vraj príliš šialený. Režisér preto zavolal Clémentine Poidatz, ktorá úlohu s nadšením prijala. (Marceloo)