Manželka a manžel

• Česko Manželka a manžel (viac)

Talianska komédia o manželskom páre, ktorý sa po dlhých rokoch spolu ocitá v kríze a zdá sa, že rozvod je na spadnutie. Po nevydarenom experimente sa však manželia prebudia v tele toho druhého. Pomôže im táto neobvyklá situácia zachrániť manželstvo? (Itafilm)

blondboss

Tento snímok je trošku neohrabaný vzhľadom na kvalitu scenára. Naozaj zaujímavá myšlienka výmeny oboch pohlaví do tej druhej a uvedomenia si životných potrieb a ašpirácií svojho partnera bola trošku dokaličená nezaujímavým režisérskym poňatím a určite sa z toho dalo dokázať vyžmýkať o dosť viac. Takto je to len ďalšia lepšia komédia, ktorá v podstate neprinesie až tak veľa humorných scén, ale vyrobí vám pohodovú náladu. 70 % ()

Tawni

Měla jsem strach, že tolikrát omílané téma (výměna těl mezi dvěma lidmi, kteří se neustále hádají) nemůže být dobře a originálně zpracované. A italské produkci se to přece povedlo. Komedie je svižná a hlavně opravdu vtipná (což bohužel už dávno není u komedií zvykem). Po dlouhé době jsem se u komedie upřímně od srdce zasmála. Stejně jako minulý rok ve filmu Perfetti Sconosciuti, i tentokrát Kasia Smutniak ukázala, že opravdu má co nabídnout. Stejně tak Pierfrancesco Favino. Jejich herecké výkony byly perfektní. ()

Prubner

Na téma výměny těl je asi těžké vymyslet něco nového - a tvůrci této komedie se o to ani nepokusili (nebo toho nebyli schopni). Bohužel je nenapadlo ani nic moc vtipného. Na toto téma znám hodně komedií a skoro všechny jsou vtipnější než tahle. Ale oba hlavní herci hráli dobře a jen oni si zaslouží pochvalu. ()

BGH

Obsahově průměrná, byť příjemná komedie, kterou táhne nahoru vynikající herecký výkon obou hlavních protagonistů (za který jsem zvažoval 4 hvězdičky). Tak skvěle zahrát chlapa ženskou a ženskou chlapa asi nikde jinde neuvidíte. Už jen kvůli tomu stojí za to film skouknout... ale vracet se k němu asi nebudete...za mě tak 75% ()

Big Bear

Komedií, kdy se muž ocitne roztodivnými způsoby v mysli ženy a žena v mysli muže je bezpočet. Obě pohlaví mají naprosto odlišné myšlení (přičemž u některých jedinců bych NAPROSTO dokonce zdůraznil) a tak je to lákavá látka pro scénáristy a režiséry. To prohlédnutí do zcela jiných a někdy i absurdních světů může být docela humorné. Pro neznalého poutníka leckdy i šokem. Většinou taková poznání končí návratem zpět do vlastního já, nyní ale i s obohacením o pochopení myšlení toho druhého.  Celé to tedy většinou dobře končí. Vzpomeňme třeba na Po čem ženy touží nebo náš film Po čem muži touží. Zde ta záměna byla provedena docela zajímavým způsobem, ale přiznám se, že mne nebavilo to pitvoření hlasů a ani ne všechny humorné scénky byly humorné. Tu menstruační si třeba mohli tvůrci zcela odpustit. Upřímně jsem od toho čekal víc. Dávám tedy jen za dva výboje. * * ()

• Kolem času 1:34:30,  v posledním televizním pořadu, je vidět, že když Sofia (Kasia Smutniak) sedí, má zapnuté oba knoflíky saka, když vstává, má jeden rozepnutý, a když sedí, má opět oba zapnuté. Přitom si je nerozepíná ani nezapíná. (johnny01)

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (viac)