The Family

Dráma / Mysteriózny
USA, 2016, 8 h 29 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jenna Bans

Joan Allen, Rupert Graves, Alison Pill, Margot Bingham, Zach Gilford, Liam James, Floriana Lima, Madeleine Arthur, Rarmian Newton, Andrew McCarthy (viac)

3anitram

Mně se to líbilo. Málokdy tak dokonale vím i nevím zároveň - a když pominu nějaké nelogičnosti, musím přiznat, že mě to bavilo a drželo v napětí až do konce. Bez explicitních nechutných scén, naopak s pár moc pěknými momenty. Dokonce i nastínění utrpení uvědomělého pedofila bylo vkusné a Andrew NcCarthy ho ztvárnil neskutečně! Naopak se tam musela vmísit k bílému guvernérovi černočerná manželka, gay pár a lesbička, ale asi si člověk už i zvykl. ()

honajz

SPOILERY! Tak já přidám názor z opačného konce spektra. Mně se seriál nelíbil. Krátce - postavy mne nezaujaly, přišly mi neživotné, příběh vycucaný z prstu, a to, co jsem si tak nějak vyspekuloval, k tomu to skutečně směřovalo. Ona už úvodí scéna s policistkou dává tušit, že je něco špatně. Maine je stát, kde moc černochů není. Ani procentuální zastoupení žen v politice tam není nijak vysoké. A my zde máme policistku, černošku. Chová se ne jako polda, ale jako dement. Třeba jí deset let trvá, než jí dojde, že na láhvi měly být i otisky dítěte, nejen podezřelého! Fakt. V průběhu děje zjišťujeme podrobnosti o dalších postavách - dříve bigotní sestře, dnes manipulátorce, záletném otci, opileckém bratrovi, promiskuitní novinářce, která spí současně s bráchou i ségrou, a kdyby ji ségra kvůli rodině nezabila, mohla by přefiknout možná i toho nejmladšího bráchu. Pak je tady poďobaný pán, který touží po vlastním dítěti tak, že unáší děti z okolí a deset let je vězní v díře u nějakých sléváren. A nakonec maminka, které jde jen o politickou kariéru, a je pro ni ochotna udělat cokoliv, třeba i obětovat skutečného syna. A abych nezapomněl - ještě tu má důležitou roli policista z FBI, jen proto, že je gay. Rozvíjení "záhad" seriálu je tak rozmělněné, tak povrchní a tak zjednodušené, že vás musí už ve třetím díle nakopnout myšlenka, jak se věci mají - a i když v šestém dílu dojde k jistému odhalení identity, stejně je to pak nuda o tom, jak se dál vede pátrání a současně se tají pravý stav věcí - protože ty volby a prohnilí guvernéři, černošské policistky, lesbičky a gayové přece mají právo na svůj svět. Jj, ale můj svět to není, sorry. Navíc to skutečně není nijak napínavě natočené, leda by člověk vypnul mozek, takže se nedivím, že to kolem osmého dílu už pomaličku potopili a poslední díly hodili jen na web. ()

Morholt

Kandidátce na guvernérku a její rodině se během vrcholící kampaně zcela převrátí život, když se objeví mladík, jenž tvrdí, že je Adam, syn, který zmizel před deseti lety. Nadšení se prohloubí ve chvíli, kdy testy DNA jeho totožnost potvrdí. Ale postupem začnou vyplouvat na povrch věci, které začnou ukazovat, že s Adamem je možná něco jinak a začnou se objevovat pochybniosti o jeho identitě. Tenhle seriál má všechno. Dobře vymyšlený příběh, napětí, výborně napsané nejednoznačné postavy zahrané výbornými herci a do určité míry i tolik ceněnou nepředvídatelnost. O to víc nechápu, že povedená rodinka u diváků neobstála a nedostala druhou sezonu, což mě dost štve. 90% ()

BlackHood

Strašně skvělý seriál, doporučuji všem fanouškům chytrých, napínavých seriálů se zápletkami. Co se týče finálního dílu, tak jsme dostali odpovědi na všechný otázky, jen se tam objevila jedna dějová linie, která je nedořešená. Ale i kdyby byla duhá série, tak už to nebude ono, už by tam podle mě nebyly zvraty a ani si nedokážu představit, o čem by těch dalších 12 dílů bylo, aby to nebylo nudné. Jedině, kdyby ten, co si honil v tom parku unesl nějaké dítě, v posledním díle byl nějak nervní :) 105% Dokonce někdo udělal petici proti zrušení ;) https://www.change.org/p/abc-the-family-needs-a-season-2?recruiter=554388572&utm_source=petitions_share&utm_medium=copylink ()

Axident

Ohmatanější téma těžko pohledat: kandidátce na starostku (na guvernérku kandiduje až v současnosti) během volebního mítinku v parku zmizí osmiletý syn. Obviněn a odsouzen je pedofil od vedle. Střih po deseti letech, kde se vzal tu se vzal, odrbaný mladík tvrdí, že je oním synem a DNA to potvrzuje! Nudaaa... ABC se kupodivu podařilo na dvanácti dílech zatraceně dobře udržet diváka v napětí, a ač už v polovině série si lámete hlavu, o čem budou zbylé díly, když je vše téměř vyřešeno, od obrazovky se nehnete. Vše totiž zasmrádá a "kdo ví, jsk to vlastně je".. Jediný normální je starostky syn, který je "jen" alkoholik. Jediným rušivým elementem je tak ztuhlý obličej Joan Allen, který vypadá díky péči plastického chirurga jak posmrtná maska. Jinak oba palce jasně nahoru! ()