Nemecko, rok 1484. Renesančné hnutie čoskoro posunie temný stredovek do éry osvietenia, zatiaľ však inkvizícia zanecháva po celej Európe stopy smrti a teroru v jej krvavej honbe za domnelými čarodejnicami. Mladý učenec Richard (Samuel Schneider) sa neúspešne pokúsil o atentát na Heinricha Institorisa (Philipp Moog) - fanatického inkvizítora, ktorý brutálne zabil jeho matku. Richard je zatknutý, ale pred popravou ho zachránil tajomný a mocný Jakob Fugger (Herbert Knaup), bohatý obchodník a bankár, ktorého musel poslúchať aj cisár Svätej ríše rímskej. Fugger tvrdí, že je Richardov strýko - v skutočnosti je však jeho zatajeným otcom. Fugger vychováva chlapca v jeho obchodnom impériu a vďaka jeho bystrosti, inteligencii a strategickému zmýšľaniu sa Richard stáva Fuggerovým blízkym spolupracovníkom a získava vstupenku do najmocnejších politických a náboženských kruhov v Európe. Ale ani plynúce roky nedokázali potlačiť Richardovu túžbu po pomste, ktorá ho zavedie hlboko do sveta ctižiadostivosti, bohatstva a chamtivosti. Na miesta, kde sa odohrávajú smrtiace hry moci a manipulácie a kde sa dá čoraz ťažšie zistiť, kto je len bábka a kto ťahá za nitky... (TV Markíza)

slunicko2

Průměrné dobrodružství  s historickou příchutí pro diváky milující jednoduchou podívanou._____ Zaujal mě příjemný 22letý Samuel Schneider (hlavní postava Richard).                                   .                        .                              .                            . ()

mira007

Německý televizní historický kostýmový film s tématem inkvizice stylem hrozně připomínající dobrodružnou sérii o Hříšnici. Tady ten námět je o pár procent zajímavější a dokonce se to točilo v ČR a pár českých tváří člověk postřehne, dokonce Slovenka Veronika Strapková tady má trošku větší roli, ale výsledek je něco okolo snesitelných dvou hvězd. ()

Arsenal83

Je zvláštne, že film natočený aj v Čechách a s našimi hercami má tak málo hodnotení a zatiaľ žiadne komentáre. Nadväznosť na číro nemeckú Hriešnicu je tu len obdobím (cca koniec 15. storočia), nejde o syna tej hriešnice z trilógie a tak sa film dá pozrieť len tak. Na jednej strane tu máme zaujímavé obdobie, kde sa bojuje o pápežstvo peniazmi. Máme tu Rodriga Borgiu, budúceho pápeža Alexandra VI., jeho protikandidáta Sforzu z Milána, zasahujú aj všemocní florentskí Mediciovci, peniaze obstará zase Fugger, v tom čase asi najbohatší človek Európy, ktorý vlastnil bane aj u nás. No a potom je tu tá hlavná postava, mladík, ktorý sa medzi nimi akoby strácal. V podstate mňa najviac zaujalo všetko okolo tých politických intríg a kupovaní si cirkevných úradov v časoch, keď pápež bol jeden z najväčších mocnárov sveta. Ale neznalec historických reálií sa tu môže trochu strácať. Na druhej strane tu je akože romantická linka, ktorá zaujme laika, no pre mňa je absolútne nepodstatná a film by fungoval aj bez nej. Keď sa však hlbšie zamyslím, všetky tie veci ohľadom svätokupectva a politikárčenia v cirkvi, viac nemorálnej než mravnej, sme už videli v iných seriáloch ako Mediciovci, Borgiovci atď. Takže nechávam hodnotenie na priemere. ()

• Scény z vesnice se natáčely ve skanzenu Řepora, mezi další české lokace patřil Křivoklát a okolí hradu Žebrák. Interiér se točil mj. v kapli na hradě Zvíkov. (kriplozoik)