Kriminalistka Marie Výrová se seznámí s novým majitelem domu, kde kdysi došlo k hrůzné vraždě pětiměsíčního dítěte, z jehož usmrcení byla obviněna jeho psychicky labilní matka. Intuice a především další podezřelé okolnosti, které se jí během pátraní naskytnou, Marii přivedou k rozhodnutí konfrontovat zbylé členy rodiny Třebovických poznamenané dávnou tragédií. Rozvrácené mezilidské vztahy během jedné velké přímé konfrontace vedou nejen k obnažení lidských charakterů, ale i závěru vyšetřovatelky, že dítě zabil někdo jiný, koho již nelze vyslechnout a pohnat před soud. Ve chvíli, kdy pro sebe Marie případ uzavírá, však dojde k nečekanému zvratu a objeví se šance, že Marie přece jen pohlédne do tváře vraha. (Česká televize)

Lenka.Vilka

V anotaci je zmíněna konfrontace. Ta proběhla ve stylu Poirota skoro přes celý (!) díl s flashbacky, aby jste tu bandu debilů nesnášeli ještě víc, a aby byl vrah odhalen naprostou náhodou. Sice vše bylo krásně atmosférické, ale to za mě není dostatečně uspokojivé vyústění detektivky. To funguje u psychologického filmu (románu), ale takhle ne. ()

hwnd

Evidentně nejsem ta správná cílovka, já detektivky rád, ale tohle mně přišlo vážně příšerný. Obzvláště ta snaha o umění to dobře zabila. Policejní stanice opravdu na palici, jakási divná a pro děj zbytečná party, mihnoucí se Voříšková a policajti na segwayích. Pak se Melíšková vydá na začátek, aby se prodírala houštím, lesem, přeběhla dálnici, aby se ve finále bez gps v ruce trefila na to správné místo a našla vraha, kterej v předchozích dvou dílech prakticky nefiguroval a kterej jí najednou ze sebe všechno vysype. No že se teda vyšetřovatelé při vyšetřování ale přetrhli. Ještě po druhém díle jsem chtěl napsat, že je to asi nejlepší z celého cyklu, kterej doposud jen likvidoval detektivní žánr na úkor snahy o umění a že nám naservírovali pěkný shity, obzvláště hrátky s kamerou a světlem byly často jak z učebnice "jak to nedělat" pro kameramany. No, třetí díl to zase zabil, takže zase nic. ()

ArthasKarfa

Pro mně jako diváka, který si nad detektivkami vždy velmi rád zapřemýšlí a kombinuje si možné pachatele,to byl opravdu neobvyklý konec. Jsem trošku zklamaný, měl jsem úplně jiné představy, navíc spousta okolností nakonec pozornému diváku nesedí. Nevím jak ostatní, mně to trošku zklamalo. Jinak to má ovšem celé skvělou atmosféru. ()

Ozzy2

Tohle fakt nešlo málem dokoukat.Roztřesená kamera, ochotnické představení Melíškové, ta by se měla vrátit na DAMU na hodiny rétoriky, protože mluví fakt otřesně, ta sci-fi policejní stanice, kde se nic nedělá, jen se vyšetřuje dávno promlčený případ, přesto, že náčelník to výslovně zakázal, nikdo si z něj nic nedělá a nakonec tam je jakási party....No a ten konec...buď dělejte umění, nebo krimi, dohromady to nefunguje. ()

Autogram

Záverečné stretnutie všetkých zúčastnených na mieste činu je už čistá Poirotovka, a to v tom nalepšom zmysle slova. Bohužiaľ, to neskončí odhalením, a opitá kamera nás naďalej sprevádza až k vodníkovi, ktorý sa do deja vynorí akoby nič. Pri tom policajnom riaditeľstve, kde prebieha nepretržitá párty, sa nejaké rozumné odhalenie ani nedalo čakať. Ale po väčšinu času fakt úžasná atmosféra a ponorenie diváka do deja. –––– Vy budete litovat dne, kdy jste začala strkat nos do věcí naší rodiny! ()

• Místo, kudy odchází kriminalistka Marie Výrová (Klára Melíšková) ze společné sešlosti všech zainteresovaných do případu, je silnice mezi obcemi Janova Ves a Vysoká. Křížek a památná lípa, která je vidět v záběru, je tzv. Bosyňská lípa. (ArthasKarfa)
  • V závěrečné scéně hraje písnička „Za naší stodolou“ od Miroslava Kemela. (ArthasKarfa)