Kriminalistka Marie Výrová s osobním nasazením a mimo rámec služebních povinností pokračuje v rekonstrukci třicet let staré vraždy malého dítěte, která se odehrála na venkově poblíž Olomouce na konci léta roku 1987. Postupně se setkává se členy rodiny Třebovických. Jejich vztahy poznamenal dávný nepochopitelný zločin. Seznamuje je s některými fakty a sama je konfrontována s celou škálou reakcí všech zúčastněných. Dále musí překonávat jejich různě motivovanou neochotu vracet se k rodinnému traumatu. Marie poznává i starší bratry otce zavražděného dítěte Otu a Kryštofa Třebovické a také dnes o třicet let starší bezprostřední svědky události, jejich dcery Magdalenu a Lenku. Z jejich reakcí a svědectví a za pomoci spřátelené psycholožky spřádá Marie niť nové hypotézy. Co se tehdy ve venkovském domku poblíž řeky ve skutečnosti odehrálo a kdo mohl mít motiv manipulovat s výsledky tehdejšího vyšetřování? A kdo hrůzný zločin opravdu spáchal? (Česká televize)

mira007

Více jsem si zvykl na způsob vyprávění i na kameru ( ikdyž by maličko mohli ještě ubrat protisvětlo ) , v druhém díle ubylo hysterie a přehrávání a dostalo se mi něco, co je mezi současnou produkcí hodně zajímavé. Parádní dialogy a v tomto díle kralovala Klára Melíšková a jako druhá hvězda večera mi přišla mladší kolegyně talentovaná Kasijana Džakič. ()

denbrough

Musim rict, ze kdyz jsem videl na zacatku 1.dilu, ze postavy jsou obsazene herci Dejvickeho divadla, kterych je v posledni dobe vsude plno, zaujal jsem podezrivavy postoj. Netrvalo vsak dlouho, abych pochopil, ze jim tahle tonina sedla skvele. Klara Meliskova v jeji prozatim nejlepsi roli, a jeji velmi solidne pritakavajici kolegove.. ale hlavne uzasna kamera (zdaleka nejlepsi, jakou jsem v posledni dobe videl), presne hudebni motivy Petra Ostrouchova a pribeh a dialogy, ktere nenechavaji ani na chvili vydechnout.. velke prekvapeni, a pro me od prvniho Strachova Labyrintu nejlepsi tv serie.. Pokud mi dojem nezkazi treti dil se svym rozuzlenim, zvysim na pet.. ()

Necrotongue

U sledování druhé epizody jsem se cítil mnohem lépe než u předchozího dílu, přestože i tady nechyběla obrovská snaha o velké umění, kterou upřímně nechápu, stále si myslím, že by plebs (mě nevyjímaje) spíše ocenil prostou kriminálku, v níž by se místo artových fines zapracovalo na uvěřitelnější formě vyšetřování. Podle mého názoru to bubun shrnula stručně a výstižně. ()

Loretta

Druhý díl nás seznamuje se zbytkem rodinného klanu a naznačuje i další vývoj směrem k otci nejstarší z dívek. Nicméně již z povahy třídílné minisérie působí spíše jako překlenovací díl, protože nepřináši (a snad ani nemůže) zásadní nové informace a spíše tlumí ono napětí z prvního dílu. Nejvíce bodů v hodnocení sebral zřejmě scénář. Některé dialogy a hlavně pak klišé typu "hloupá a tlustá" nebo "policajtský slang" byly prostě moc. Možná i díky tomu však ještě více vyniká skvělá stylistická stránka minisérie - odosobněné, jakoby liduprázdné prostory mizanscény (knihovna, restaurace, ulice...), vizuálně uhrančivá práce kamery (záběr - protizáběr bez střihu, decentralizované detaily postav, ostré podhledy, neklidná kamera), silné přesvícení exteriérů, především ve flashbacích, apod. Celkově, narativ druhého dílu velmi nudil, ale nevzal chuť těšit se na ten třetí a poslední. ()

ForGump

Libí se mi i ty drobné detaily. Vlivná funkcionářka KSČ na pohovoru s komisařem vytáhne housku a dvakrát si výrazně kousne, opékaní buřtů a hovory, co se týká poživatin, zabírané z dálky, kdežto ty o případu v detailech, ředitel policie nadávající Výrové v zástěře s grilovacím náčiním v ruce, proč nepracuje na důležitějších případech, zatímco se za okny někteří příslušníci policie projíždějí na segwayi apod. Velice ale obdivuji práci scénografů s domem a okolím u Třebovických. Opravdu se velice teším na rozuzlení, každý detail rozhoduje. Ano, já jsem Vodníkovi absolutně propadl. ()

• Ve scéně, kdy se babička hádá s Magdou u samoobsluhy, uvádí jeden z policistů, že to bylo v 11:20 a že je viděla prodavačka. Je vidět, jak tam věší na dveře obchodu cedulku s nápisem „Polední přestávka“. Hned vedle jsou ale vidět otevírací hodiny, které pro všechny dny uvádějí přestávku 12:00–13:00. (kriplozoik)
  • Scéna na začátku epizody, kdy Lenka jde na střešní parkoviště supermarketu za svým otcem, je točená na střeše OC Šestka v Praze Ruzyni v bezprostřední blízkosti Ruzyňského letiště. V záběru vpravo od lampy, částečně skryté za křovím, jsou vidět typické navigační reflektory runwaye 30. (Brain)
  • Knihovna, ve které pracovala Magda, je ve skutečnosti Ústřední knihovna ČVUT v Praze Dejvicích. (Brain)