Mlha

• USA The Mist

Obyvatelé vesnice v Maine jsou uvězněni záhadnou mlhou. Zjistí, že ukrývá děsivá stvoření. (Netflix)

Falconica

Jak takhle stereotypní příšerná pravičácká "Bible Belt Grade" propaganda dokázala přesvědčit půlku lidí na IMDB, že je vlastně levičácká propaganda, to mi zůstane navždy záhadou. Asi už dneska fakt lidem stačí existence LGBTQ postavy k tomu, aby projevili přecitlivělost. Všechno, co ve filmu z 2007 bylo dobře, je tady prostě otočený tak, aby to mířilo proti čemukoliv, co neni uznávaný tradicionalistama. Povídka má bláznivou křesťanku? Uděláme z toho bláznivou pohanku! Bratr bude plivat na bratra, že vá vaginu, protože neni dost drsňák, protože mít vaginu je v Bible Belt zoně znakem slabosti. Ten homofobní kluk je ve skutečnosti gay, takže gayové si vlastně dělaj peklo sami sobě. Mlaďoši, co hrajou počítačový hry, jsou uplně největší kkti, protože hrajou hry a my musíme znovu zopakovat, že hry jsou špatný a udělaj z vás šílence...Bůh všechny zachrání a tak dále a tak dále. Jeeeez. ()

iXtr3m3

Sľubný aj dramatický a aj celkom drsný rozjazd zabila okecávacia plejáda pár častí, ktorá mala za následok určite aj predčasný skon tohoto seriálu. Namlsali totiž dosť, aj posledné časti aj všeobecne zmienky o projekte Arrowhead (možno malý náznak ála Darabontova verzia len namiesto inej dimenzie a klasických príšer by to mohla byť dimenzia zla), ale keďže to zrušili a my sme sa nič nedozvedeli ani o ďalšom osude hlavných postáv, ani o tom, či je to na celom svete, alebo len v Bridgeville, ani o tom, akú úlohu v tom hrá armáda a najmä Jonah, no škoda toho jednoducho. Ostávam namlsaný ale vo výsledku nespokojný ako pri filme, ktorému by som si prial aj prequel aj sequel. ()

Cement73

Zatiaľ absolútne neporovnateľné s filmom s pred 10tich rokov, čo sa deja týka... Aj podstata Hmly sa mi zdá úplne inde než vo filme a priznám sa, že toto vysvetlenie je lepšie. Skúmanie ľudských vzťahov im celkom ide, hoci uvídime ďalej. Videné 5 episód... Už som seriál dopozeral a musím povedať, že nesmierne trpel slabučkým obsadením málo sympatických hercov. Scenáe však bol veľmi slušný a malo to potenciál na super druhú sériu... Bohužial už len malo. Hodnotenie 80% ()

vyfuk

Přemrštěné očekávání a nadšení, které končí jak jinak než bouřlivým zklamáním. Stephen King nemá prostě štěstí. Znám jenom jednu jedinou jeho adaptaci, která si získala mé srdce a byla vysoce kvalitní a to Kubrickovo Osvícení (v rámci hororu), které ale zase nenáviděl autor předlohy. No a co teď s tím. Temná věž taky nenadchla masy lidí jako tomu zřejmě mělo být. Mlha dostala dobrý i nadprůměrný film, který s knihou je údajně ruku v ruce a nyní v duchu mainstreamu a seriálu zde máme toto. Je nutno říct, že ono to zase není zpracování až tak špatně. Problém je klasicky scénář a tupost tvůrců. Postavy se chovají jako debilové a diletanti postrádající základy logického myšlení. S tím, že to jde ruku v ruce s tím, že se příběh musí natáhnout na několik dějových linek a být v naprostém nesouladu s původním dílem. Asi nemusím říkat, že by seriál byl trilionkrát lepší kdyby se to natáhlo na těch deset nebo osm dílů a celý by se to odehrávalo v onom minimarketu a mělo by to jasných pár hlavních postav. To je na tom to smutné. Ani nemluvím o to, že seriál nemá konec. A pokud je to velice nelákavé a stupidní lákadlo na druhou sérii. Tak asi máte smůlu. Jestli tohle dostane druhou sérii tak asi něco podpálím, jelikož Vinyl ji nedostal. A přitom šlo o jeden z nejlepších seriálů posledních let. ()

Ratemus odpad!

Další z velkých a epických výtěrů řitního otvoru Kingovou předlohou a je to ještě radikálnější vytření prdele než u Pod kupolí. Jak já se na to těšil, dokonce jsem si i tu Mlhu přečetl, ale to byla chyba. Seriál si bere prapůvodní a prazákladní myšlenku předlohy a zbytek si jede ve svým v tom největším klišoidním a tuctovém měřítku a do toho ten homo emouš. Postavy sympatické asi jako reklama na tamtpóny, chovají absolutně nelogicky a člověku přilnou k srdci podobně jako rakovina a záleží jim na nich asi jako na každé tchýni. No hrozné, tupé, nudné, tuctové a velmi slabé. ()