Strašidelný a napínavý příběh založený na skutečných událostech. Terror je příběh o zmizelé arktické výpravě Královského námořnictva. Zachycuje boj o přežití v neúprosném prostředí a posádka čelí strachu z neznámé hrozby. (Prime Video)

Gimli

Skvěle to ve svém komentáři vystihl Crocuta. Beznaděj a tižívost akrtické noci, která byla v předloze naprosto hmatatelná, se v druhé půlce seriálu zcela vytratila. A tentokrát byly téměř všechny odchylky od předlohy k horšímu. Za některé asi mohl rozpočet, ale jiné působí jako předposrané podbízení se diváckým očekáváním. Je to škoda, protože potenciál to díky výborné předloze mělo obrovský. ()

tron

Ako v skvelej knihe Dana Simmonsa, tak v seriálovom spracovaní sú vyložene hororové motívy, ale všetci veľmi dobre vieme, že najdesivejších vecí je schopný človek. Keď chce, vie byť mimoriadne krutou beštiou. Za seriálom okrem samotného spisovateľa (v pozícii producenta) stáli tiež Ridley Scott (Votrelec) a David Kajganich (To z roku 2017). Všetko drsní páni a veľkí cynici. A ich vízia tomu plne odpovedá. Bezútešnosť, depresia, kanibalizmus, smilstvo, beznádej, zlo, letargia, nezmyslené a úplne zbytočné násilie, mizerná morálka, dobrí a sympatickí ľudia umierajú medzi prvými a ako to už bohužiaľ chodí, najživotaschopnejšími sa stávajú svine bez chrbtovej kosti, ktoré vás pri prvej príležitosti bodnú do chrbta a zožerú. Doslova. Koniec seriálu sa relatívne dosť líši od knižného, z čoho som sklamaný (Crozier si zaslúžil románový, nie seriálový koniec), tak ale čo už, taký je život. ()

Jaro.Krafcik

Prekvapivo dobre zvladnutá prvá séria. Celkom zaujimavého seriálu. Ktorí sa podobal až priliš na revenanta. Epizódy dlhé tak akurát. A už len za kameru a prostredie hviezdičky nazvyš. Oplatilo sa pozrieť, dokonca služba amazon prime ponúkla český dabing, aj keď, hladat ho tam je ako ihlu v kope sena. 4* ()

Trevor

19. mája 1845 vyplávali z Anglicka dve výskumné plavidlá jej veličenstva: Erebus a Terror. Ich cieľom bolo nájsť takzvaný Severozápadný priechod z Atlantického do Tichého oceánu, ktorý by skrátil obchodné cesty medzi západnou Európou a východnou Áziou. Lodiam velil námorný dôstojník a prieskumník sir John Franklin. Poslednýkrát obe plavidlá videli iní Európania koncom júla 1845. Lovci veľrýb ich vtedy postretli v Baffinovom zálive, ktorý obmýva západné brehy Grónska. Po 168 rokoch bol objavený vrak jednej z nich, lode Terror. V roku 2018 prichádza na obrazovky seriál, ktorý mapuje osud posádky. Atmosféra seriálu postupne graduje, odlúčenie posádky od civilizácie ich postupne núti ku krokom, ktorých cieľom je jediné - prežiť. Škoda, že zima nie je tak krutá ako by v tých končinách zrejme mala byť a putovanie pevninou mohlo byť tiež spracované lepšie rovnako ako Tunnbuq, avšak podobných seriálov je málo a The Terror zdobí predovšetkým jeho atmosféra a napätie medzi členmi výpravy viac ako vizuálne efekty. ()

Necrotongue

Po první sérii (!?!?- proboha, o čem bude druhá???) jsem byl seriálem dost zklamaný. První epizoda mě ještě příjemně naladila, aby to pak šlo už jen z kopce ( až na dva záchvěvy naděje v závěru- 7. a 9. díl).Největší problém jsem měl s tím, že se tvůrcům nepodařilo vytvořit kvalitní atmosféru, z toho důvodu mě nedokázali ani vtáhnout do děje, pak na mě ovšem nemohlo fungovat ani napětí, protože mi byly osudy zúčastněných v podstatě ukradené. Hereckým výkonem mě zaujal jedině Jared Harris, nejzajímavějším vývojem prošla postava Jamese Fitzjamese a bavilo mě dění kolem Cornelia Hickeyho. CGI monstrum se skutečně nepovedlo a spousta záležitostí působila příšerně uměle. V pravý čas se vždy přivalila podivná mlha, zatímco postavám v údajných -50 stupních nešla pára od úst, o tom, že by stoupala z roztržených těl ani nemluvě. A ten závěr... Ne, ne, já jsem si sledování v žádném případě neužil. ()