Teror

• USA The Terror
USA, (2018–2019), 14 h 59 min (Minutáž: 40–55 min)

Predloha:

Dan Simmons (kniha)

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready (viac)

Natočeno na základě skutečné události, The Terror, film výkonných producentů Ridleyho Scotta, Davida Kajganiche a Soo Hugh bere diváky na trýznivou cestu. Příběh se odvíjí od riskantní plavby Královského loďstva neprobádaným územím, jehož cílem je objevit Severozápadní průplav. Zrádné podmínky, omezené prostředky, tenčící se naděje a strach z neznáma. Tomu všemu musí čelit posádka, zahnaná na pokraj záhuby. Zmrzlá a osamocená uvízne na konci světa. The Terror klade důraz na všechno, co se může nešťastně zvrtnout v případě, že skupina mužů ztrácející veškerou naději na přežití, nezápasí jen s přírodními živly, ale její členové bojují i jeden s druhým. (AMC Czech)

Helo

Zklamání... začalo to dobře, ale s dalšíma epizodama to sláblo a sláblo a jaksi to zapomnělo nějak držet pohromadě. Milion postav, z toho ale jen pár zapamatovatelných, zbytek je člověku úplně volnej, i když zrovna někoho krájí na kusy. Což je docela problém vzhledem k tomu, že příběhu to v sobě má asi tak na 3 epizody (a ne na 10) a ten zbytek se snaží bejt právě o těch postavách, což se mu ale vůbec nedaří a většina scén, kde se "nic" neděje, tak působí jako balast. ()

misterz

Tak tento seriál je celkom sklamanie, teda aspoň pre mňa určite. V každom diely sa síce nájde niekoľko zaujímavých a silnejších scén, no tie boli žiaľ utopené v mori nezáživného deja a nudných dialógov. Navyše tu niekedy bol aj problém s orientáciou v postavách, tých vedľajších. Šťastie, že posledná časť niečo z toho napravila, ale aj tak som čakal, aspoň podľa komentárov, väčšiu atmosferickú pecku. Monster bol však parádny, to treba nechať a potešili aj gore zábery. Priemer. 60/100 ()

Raziel_cz

Nakonec jsem s knihou otálel tak dlouho, až mě touha tenhle seriál vidět zlomila. A jo, je to super. Sice bych pro jednou klidně oželel nadpřirozeno, díky čemuž by to klidně mohlo být o dva díly kratší (ostatně epizody 9 a 10 jsou pravděpodobně nejslabší) a kanibalistická linie nastoupit rychleji, ale atmosféru to má perfektní, beznaděj a paranoia roste a má to parádně budované napětí. Díly mají navíc standardní délku kolem 45 minut, takže pěkně odsýpají, a hlavní trio Hinds-Harris-Menzies je nejen skvělé, ale hlavně má skvěle napsané postavy s nečekaným vývojem. Sjel jsem to v podstatě na jeden zátah, to už o něčem svědčí. A teď snad konečně dám i tu knihu. ()

Madlene

Skvělá knižní předloha si říkala o filmovou adaptaci už v průběhu čtení, kdy mi během letních dní málem mrzly zuby... Nevěřila jsme ale tomu, že toho někdo bůbec bude schopen, nicméně neuvěřitelné se stalo realitou! Smekám před tvůrci, kteří založili vše především na pečlivě vybraných hercích a na neskutečně vytvořené atmosféře (odpouštím polystyrenové kulisy a mírné prohřešky proti knize, včetně nutného krácení některých opravdu dlouhých pasáží). Jeden z nejlepších seriálů poslední doby! ()

Waldir

Ďalší skvelý dobový kúsok, ktorý je výborne "mrazivý", až skľučujúci, s uveriteľnými hereckými výkonmi a zaujímavo podaným príbehom. Prečo teda len štyri hviezdičky? Napriek všetkým pozitívam som sa nevedel zbaviť pocitu, že niekde v polovici série The Terror stráca na dychu a veľakrát som mal pocit, že sú jednotlivé epizódy príliš naťahované a celé by to mohlo byť kratšie o dve-tri epizódy. Záver výborný, no čakal som trochu niečo iné, s ohľadom na vyvíjajúci sa dej. Napriek všetkému je to ale perfektný seriál, ktorý má vlastnú tvár a určite stojí za pozretie. ()

• Štábu pomáhalo 85 chorvátskych technikov a 60 chorvátskych komparzistov. (Marceloo)
  • Produkce plánovala uměle vylepšit zvukovou scénu, aby byly simulovány skutečné arktické podmínky, nakonec však byla během natáčení taková zima, že to nebylo potřeba. (Tomas_TM)
  • Seriál je natočen na základě stejnojmenné knížky od Dana Simmonse, která skutečně vypráví o dobrodružství, při hledání Severozápadního průplavu. (Tomas_TM)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Seriálový Terror se přesune do války

Seriálový Terror se přesune do války

24.06.2018

AMC oznámilo prodloužení kritiky uznávané novinky The Terror, která se stala druhým nejsledovanějším dramatem letošní seriálové sezóny. Zatímco první řada byla přímou adaptací stejnojmenné knihy Dana… (viac)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)