JFL

"Assholes" by mohli být pro generaci Z tím, čím pro mileniály byl "Shortbus". Také přinášejí divoce zhýralou, destruktivně sebezahlděnou a karnevalově přízemní variaci na dobové uhlazené americké indie filmy a také budou některými odsouzeni za prvoplánovost a neadekvátně zaškatulkováni. Stejně jako v případě "Shortbusu" ale až čas ukáže, jestli opravdu dokázali vystihnout svou generaci a to, co definovalo vnitřní nálady jejích příslušníků i jak se skrze ně pozměnila společnost, potažmo její hranice. Je ale stejně tak možné, že "Assholes" prostě zůstanou hodně ujetou vztahovkou, jejíž dramaturgie se řídí mírou našňupanosti poppers a která se nebojí přiznat, že její zvraty jsou doslova vycucané z prdele. Když ale opravdu oba filmy vezmeme jako výpovědi o svých generacích, co nám pak o nich říkají? V základu mají společné, že si všichni chtějí v prvé řadě zapíchat, přičemž do značné míry jejich sny, frustrace a hodnoty utváří dobová audiovize v čele s pornografií. Mileniálové tak toužili po orgasmech, které mohli hledat napříč pohlavími v rozšiřující se sféře sexuálních orientací, respektive preferencí. Mladší generace, definována excesivními reality show a extrémní hyper fyzickou pornografií, se pak proměňuje v hedonistické anály, ze kterých i Mefistofeles končí na gauči u psychoterapeuta. Tedy alespoň tak ji vykresluje Peter Vack ve svém rozverném autorském debutu, který koncipoval jako filmový ekvivalent herpes - iritující, hyzdící, i když současně v jádru také hýřící přísliby a ozvěnami něčeho divokého a nezřízeného. ()