Los desaparecidos - zmizelí – slovo, jež má v Argentině zvláštní význam a kontext. Po dlouhou dobu bylo spojováno se zločiny vojenské junty 70. let, ale film Pabla Trapera odkazuje na jeho jiný, neméně mrazivější význam. Je založen na skutečném příběhu, který otřásl Argentinou. Vypráví téměř neuvěřitelnou historii klanu Pucciů, zdánlivě normální středostavovské rodiny, jež na ulici unášela bohaté lidi, držela je jako rukojmí za výkupné a po jeho zaplacení je zabíjela.
Na první pohled se jevili Pucciové jako většina ostatních rodin. Patriarcha rodu Arquimedes (Guillermo Francella) s ocelově chladným pohledem vládne v domácnosti, kde se jeho manželka, synové a dcery setkávají na večeři a diskutují o uběhlých dnech. Alejandro (Peter Lanzani), nejstarší syn, je slavný ragbyový hráč argentinského národního týmu. Film ukazuje zvláštní vztah syna s otcem. Arquimedes chladnokrevně plánuje své akce, ale spoléhá se především na syna Alexe, jenž je jeho komplicem. Alex přebírá výkupné, zatímco matka a ostatní sourozenci se zdají žít v blažené nevědomosti – nebo se rozhodli ignorovat, co se jim děje přímo pod nosem. Postupem času však napětí v rodině narůstá a Alex začíná mít pochybnosti o svých činech... (mac000)

Lukoboss

Ve výsledku to byla dost nemastná neslaná podívaná, přestože se najdou určitý momenty, který jsou celkem nepříjemný a budí emoce. Především je to ale docela bez příběhu, nějak to plyne, nic extra se neděje a jediný, co se aspoň nějak mění, je nenávist syna vůči naprosto chladnokrevnýmu otci. Role otce a hlavního strůjce únosů je na filmu to nejlepší, ten chlap by tím pohledem mohl zabíjet. Zato synáček sice vnitřně bublá, ale stejně se otci nějak moc nedokáže postavit a vzepřít, naopak přijde závěrečnej (a velice překvapivej) skok. Hmm a to je všechno. Nic moc se tam nevysvětlí, nic moc se tam nestane a já už teď vím, že se na to znovu nikdy nepodívám. ()

MickeyStuma

Skutečný příběh argentinské rodiny Pucciů, která se v osmdesátých letech v podstatě živila únosy lidí a požadování výkupného. Tři z nich poté byli usvědčeni ze čtyř únosů a tři vražd. No jo, uživit v tak těžké době sedmičlennou člennou rodinu zkrátka nebylo jen tak. Máme tu další, svým způsobem, životopisný film o zločineckém rodinném klanu ukazující průběh únosu a dějství po jejich zatčení na základě skutečných událostí. Je to však jen příběh, takže nějaké vyloženě drastické etudy ohledně únosu, když pomineme obyčejné výstřely z pistole, tady nejsou. Tedy kromě pokusu o sebevraždu jednoho z nich skokem z pátého patra soudní budovy. U této delší scény v jednom záběru skutečně zatrne. Každopádně i tak je snímek prezentován jako jeden z nejsilnějších filmů roku. Všechny podrobnosti jsou zpracovány tak pečlivě, že i přes předvídavost některých částí dějový vývoj překvapí. Je to vlivem nejen dobře zpracovaného scénáře, ale i dobře odvedené režie Pabla Trapera. Některá kritika také uvádí, že jako konkurence amerických gangsterských počinů, jako je třeba o Al Caponeovi, je hodně silná. Děj je dynamický, solventní a umí vyprávět věci, které už dlouho takto zpracované vidět nebyli. Dramatická stránka se občas zhoupne do sebe grotesknosti v rámci ohromné chamtivosti, což znamená, že psychologie jednotlivých postav se celý koncept jen lehce dotýká. Konají jak konají a to je vše. Avšak jako ukázka intimních sociálních dějin Argentiny v době krvavé vojenské diktatury v letech 1976 až 1983 působí hodně okázale. ()

DonBraso

Argentinský flák masa se bohužel nekonal.Nevím jestli jsem chtěl čistokrevnou mafióso elitu nebo jen čistě dramatickou sondu do jedné rodinky,která ráda unáší lidi a chce za to výkupné.Bohužel film nenabídne za celou dobu vůbec nic extra zajímavého.Popravdě jen herecky a to ještě,že jeden vypadal v podání Francella jak záporák ve filmu Temný anděl Matthias Hues,což jsem měl v hlavě pořád a Alejandro,který vypadal jak Jágr v dobách minulých,což sedělo i tady:)Celé se to točí jen díky cápovi doma a ostatní je naprosto nezajímavé,protože bylo jasný,že i tady započne romantická vlna,což byla.Je zas pěkné,že Alejandro měl tu smůlu,že se narodil do trochu jiné rodinky než nejspíš očekával,ale vlastně i on sám věděl a musel znát svoje činy,že taková bublina jednou splaskne.Což je právě ono.Proč rodina vypadá jak kdyby měla mít miliony,přitom žijou jak poustevníci někde nad krámkem moc hold nechápu.Maskovací technika,nevyvolat zbytečné podezření?No to by nesmělo být tak všechno moc hrozně na oko.Třikrát je to vesměs stejná písnička,která rotuje na stejným,kdy někoho unesete,chcete výkupné,sednete ke stolku,mrsknete tři scény na Alejenadra a jeho život a opáčko.Výběr hudby je poněkud nešťastně vybrát,ale to jako moc.To nejlepší začíná až ve vězení,což je bratru syrových 10 minut do konce s jedním skokem v plavmo.To je prostě zatraceně málo.Nemá to vůni,nějaký zvrat či vůbec zajímavou myšlenku.Všechno hrozně tak nějak dorazí do konce,jen aby film ukázal jednoho kápa z Argentiny a udělal z toho film.55% ()

jura-roy

Tak, jako ostatní říkají. Film mě nedokázal pořádně vtáhnout, už vůbec nevtáhl ve srovnání s takovým Narcos. Většina herců byla krajně nepříjemná, což by snad u takového žánru nevadilo, ale to by příběh musel mít šťávu, aby ta nepříjemnost postav vynikla. Z mého pohledu jen průměrná mafiánovská podívaná. ()

Marze

Je to těžkopádné, líné a oslnivě hloupý životopisný film o skutečně fascinující kriminální rodině 80.let. Její hlava je Arquimedes Puccio, ve skvělém podání Guillerma Francella. Jeho bodavé zírající oči z temného světa. Je to provokativní thriller, který může být interpretován jako alegorie na špatnou víru a korupci v tehdejší Argentině. Pablo Trapero oživuje případ s hrůznými strašidelnými podrobnostmi, energicky a s elánem. Věřím že tato pro nás neobvyklá báchorka je v argentinská národní kinematografii častá. Časem film jak se blíží závěr přeměňuje pozornost diváků do do nudy. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v argentínskej metropole Buenos Aires a priľahlom okolí. (MikaelSVK)

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz