Před nákazou není nikdo v bezpečí, ale nakažení nejsou jedinou děsivou překážkou v boji prince Čchanga o záchranu království. (Netflix)

kaylin

Seriál „Kingdom“ je ve své druhé sezóně pořád to, na co se chcete dívat. Je to seriál pro nadšence do hororu, kteří milují zombie, ale přitom je to i seriál pro milovníky historických dramat. Dobrých historických dramat. Každý si tu může najít něco a dohromady to funguje. „Kingdom“ je prostě fúze žánrů, která se nesmírně vydařila a která snad bude mít ještě další pokračování. ()

vyfuk

Kingdom je v celku hezký úkaz toho, že hezká výprava, hezká kamera, která je dobře udělaná, dobrý nápad, dobrá režie a dalších tuna věcí není všechno. Většinou ať už chcete nebo ne, tak u filmu bude důležitá příběh. To jak ho budete vyprávět, jak bude zajímavý, jaké v něm budou postavy a jaké emoce si k nim vytvoříte. Faktorů ve scénáři je milion. No a mě to nechytilo ani v prvopočátku. Sice se občas člověk nechá oblbnout hezkým nápadem a inovací, ale když se nijak dál nerozvine, tak je to těžké. Druhá série je toho dobrým důkazem, jelikož se plácá v různých problémech a sporech, které jsou ale jednoduše nezajímavé. A důvod je jednoduchý. Postavy jsou totálně nezajímavý. Jak člověk má sledovat v napětí a lásce děj, když hlavní postava je asi stejně sympatická jako záporák? Máte skoro stejné důvody na obě strany, jelikož hlavní postava má motivaci v tom, že se snaží získat spravedlnost. To tu ale bylo několikrát a v tak zajímavější míře, že je toto skoro k smíchu. V pozadí zajímavé zombie drama, které ale už je taky ošoupané jako pět let staré tretry a z této rovnice nevyjde zrovna kladný výsledek. Hodně na sílu tease na novou sérii, na kterou se těším asi tolik jako na další volby do PS, když vidím preference pro Babiše. ()

EvilPhoEniX

Jížní Korea při síle a servíruje nám druhou sezónu historické zombie řežby Kingdom, která je snad ještě lepší než ta první. Hned úvodní díl připomíná historické World War Z a napětím jsem téměř začínal šilhat. Trošku jsem měl problém s postavami, které jsem za ten rok zapomněl a chvíli mi trvalo se v ději pořádně zorientovat, ale jinak naprostá paráda. Velmi mě bavily i palácové intriky a boj o moc, které Jížní Korea zkrátka zpracovávat umí dokonale a samotná akce je taktéž výborná. Je strhující, krvavá, adrenalinová a poutavě natočená. Korunní princ s lovcem tygrů opět vládnou a cliffhanger na třetí sérii byl tentokrát nečekaný. Od World War Z tu se zombie tématiky nebylo nic lepšího, takže dohnat! Příběh*****, Akce****, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí*****. 8.5/10. ()

BrooksW.Here

Nečakal som, že po brilantnej prvej sérii dokáže ísť tento seriál kvalitou ešte vyššie, ale stalo sa... Už predtým tu bolo ohromné množstvo akcie, ale teraz, keď už oživlým mŕtvolám nebráni vôbec nič v tom, aby mohli fungovať aj cez deň, tak seriál dupol na plyn ešte silnejšie a tým pádom si myslím, že prešiel na dokonca ešte vyšší level, na akom bol doteraz (čo je skoro neuveriteľné, pretože už predtým bola jeho kvalita neuveriteľne vysoká). Okrem brutálnej zombie režby, ktorej svedkami sme doteraz mohli byť, prichádza teraz aj niečo úplne nové – úmrtia hlavných a pre dej dôležitých postáv (Juhokórejci sa s tým očividne nepárajú a nemajú potrebu svoju značku poriadne podojiť tým, že nechajú nažive fanúšikovsky obľúbené postavy). Som naozaj rád, že pri sledovaní tohto seriálu som nemal ani jednu vec vyspoilovanú, pretože o to väčší bol môj finálny zážitok (!spoiler!: jediná škoda je, že zomrel Mu-yeong, toho mi bolo veľmi ľúto)... Bolo pre mňa krásne sledovať ako rýchlo plynie príbeh, ktorý ani na moment o nič nezakopne (štvrtú, vysvetľovaciu epizódu nepočítam, tá jednoducho prísť musela). Tvorcovia nám naservírovali nefalšovanú a nadupanú jazdu, ktorá je od začiatku až do konca mimoriadne cool a k tomu ešte tá geniálna hudba, z ktorej mi behal doslova mráz po chrbte... Páči sa mi aj to, že v poslednej časti sa príbeh ako-tak ukončili a ja teraz nemusím čakať, kedy vyjde tretia séria, pretože ten koniec mi prišiel uzatvorený. Ale spin-off film Ashin zo severu si určite niekedy pozriem, no dnes to asi ešte nebude... Druhej sérii dávam 9,5 rán katanou z 10, pretože spolu s The Walking Dead patrí medzi to najlepšie, čo som v zombie žánri doposiaľ videl... ()

Jaro.Krafcik

Už slabšie ako prvá séria, neprinieslo nič nové. Epizódy sa mi zdali veľmi nudné a zombíkov bolo menej. Aj keď nakazený panovník nemal chybu. Uvidíme či sa dočkáme tretej série a či jej dám šancu, ale netflix dáva ponúka aj kórejskŕ a japonské seriály, kde nieje mizerné lgbt a vždy prinesú aspoň niečo originálne. 3* ()