Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiálny text distribútora)

claudel

Začátek mě chytnul, pak se to nějak pokazilo a dost jsem se nudil, ale ve druhé půli jsem se naopak bavil náramně, neboť jsem měl pocit, že sleduji ztřeštěnou akční komedii vyhnanou ad absurdum, což podtrhl konec. Nejlepší postava - Vuk. Jelikož na dánské filmy kladu nemalé nároky, vzhledem k tomu, že jejich laťka je nastavena hodně vysoko, za slabší první část si V Číně jedí psy vyslouží jen tři hvězdičky. ()

Jello Biafra

Gangsterská komédia, ktorú drží nad vodou hlavne Kim Bodnia v úlohe skutočného Badass gaunera, ktorý sa povahou nápadne podobá jeho Frankovi z Pushera. Nebyť neho a pár vydarených vtipov, asi by som dal aj 40%. Najväčším failom je tu bezpochyby hlavný hrdina v podaní Dejana Cukica. Jeho postava je totiž naivný imbecil s iq 5 ročného chlapca, ktorý sa dostane vlastnou vinou do ťažkého prúseru a nakoniec zistí, že úplne zbytočne. K dobru je tu ale záverečná prestrelka či vydarené hlášky. ()

ScarPoul

Videl som to keď som mal dvanásť. Vtedy som tomu moc nerozumel. Z odstupom času a v súčasnosti ale musím konštatovať, že sa jedná o žánrovú chuťovku. Je plná čierneho humoru, skvelých postáv a množstva situácií, kedy sa pokazí to, čo sa pokaziť môže. V zásade taký odľahčený Pusher. Hoci bez tých drog. Koniec to hrá trošku na biblickú nôtu, ale vzhľadom na to, že jedná z ústredných hudobných tém bol kresťanský chór mi to neprišlo ako päsť na oko, skôr ako príjemná vsuvka a vtip, ktorý sa budoval celým príbehom. Vo veľa ohľadoch to najlepšie čo Jensen napísal. V podobnom štýle sa nesú aj jeho najlepšie diela. Za mňa obrovská spokojnosť. ()

T-pack

Moc dobrá tragi-, která se pomalu ale jistě v jednadevadesáti minutách mění na -komedii. Už před koncem jsem si říkal, jaktože na něj čeká, když je venku? Ten konec byl prostě mega šleha! A asi to aj bude první Dánský film, který jsem kdy viděl. Navíc je to film, který jedině přesvědčí, že vypínat předčasně je naprosto zavádějící. ()

BuryGol

Dánská Ritchieovka. Po trochu utahanym začátků to nabralo rychlost a já se královsky bavil. Dostat týpka do krimu, přepadnout dodávku s prachama, vytáhnout týpka z krimu, zabíjet lidi co se přimotaj, za zadkem jugoslávská mafie, a na konci Anďěl a Ďábel, kteří si nejsou jistý koho vzít kam. Bavil jsem se celej film, tenhle snímek můžu s klidem doporučit. Za plnej počet to sice neni, ale tohle se Dánům povedlo víc než Carlsberg! ()