Tentokrát Burt Gummer a jeho syn Travis Welker zamíří do kanadské arktické divočiny, aby zde pomohli týmu vědců, které vede sympatická a krásná dr. Rita Simsová, proti obrovským graboidům ohrožujícím vědeckou stanici. Rita požádala Burta o pomoc na radu mladé lovkyně graboidů, Valerie McKeeové. Už cestou na stanici je letadlo, ve kterém cestují, napadeno létajícím Ass Blasterem. Naštěstí pilotka s poškozeným strojem bezpečně přistane. Po přistání Burt zjistí, že se na místě nacházejí dva výzkumné týmy vědců. Burt dochází k závěru, že druhý tým zřejmě vyvíjí z graboidů biologickou zbraň, a to je také důvod toho, proč graboidi na stanici útočí. Burt se ihned s Travisem zapojí do boje s příšerami. Bohužel se ale ukáže, že v Burtově těle koluje graboidí jed, který ho zabíjí. Travis s ostatními proto vymyslí plán, jak odchytit živého graboida a získat protijed z jeho těla... (TV Nova)

Wacoslav1

O poznání lepší než tragická čtyřka a pětka. Je tu vidět aspoň trochu snahy o návrat téhle série k jejím kořenům a i režisér se v rámci svých možností překonává, ale pořád to nemění nic na tom, že už je to celé takové vyčpělé a tak stále platí, že masožraví červíci holt víc jak ty první dva díly mít neměli.40% ()

tron

Na prvom Tremors bolo skvelé, že stačilo vyliezť na skalu a mali ste ich v paži. Problém bol v tom, že ste na tej skale nemohli byť donekonečna. S pribúdajúcimi dielmi (vrátane prequelského westernu) si tvorcovia postupne bohužiaľ začali dovoľovať čoraz viac a prišli s rôznymi poddruhmi, vrátane lietajúcich. To už proste nebolo ono. A už ani postavy sa zďaleka nechytali na tie staré z jednotky. Maskotom série sa stal militantný magor Burt, pričom v posledných dieloch sa k nemu pripája Jamie Kennedy, môj asi najobľúbenejší herec zo série Vreskot. No, lenže Jamie chudák tiež starne, ako my všetci, a pohľad naňho je už dosť smutný; aspoň určite pre človeka, ktorý vyrastal a plesal na jeho výkone vo Vreskote 2. Šestka je... nuž, čo dodať... proste šestka. Vítané oživenie v podobe Tremors pod snehom a ľadom nečakajte, je to úbohé klamstvo, sneh je plus mínus len v prológu. ()

Marceloo

Na výskumnej stanici v Kanade sa objavia Graboidi a jediný, kto ich môže zastaviť, je lovec Burt Gummer (Michael Gross). Ten ale neverí, že by tieto tvory boli schopné žiť v podmienkach, ktoré na mieste sú. Po príchode zistí, že hrozba je reálna, a spolu s malým tímom výskumníkov a synom Travisom (Jamie Kennedy) musí opäť zachrániť svet pred neutíchajúcou hrozbou. - O trochu zábavnejší sequel než minulá piata časť. Bavilo ma to hlavne kvôli dobre obsadeným hercom a ich úsmevným charakterom a hláškam. Na to, že má už 70, si to tu Michael Gross dáva na pána a je stále vo forme. Nesklamali ma ani efekty, ktorí síce nie sú praktické, ale tvorcovia používajú CGI velmi umiernene a s prehladom, takže sa na to dá dobre pozerať. Mohlo to byť trochu kratšie a intenzívnejšie, ale keďže si Tremors ako jedna z mála hororových sérií drží dosť pozeratelnú úroveň, budem sa tešiť aj na ďalšiu časť, poprípade seriál, ktorý by mal v najbližších mesiacoch vzniknúť. + herec z The Sand a Tremors 5: Bloodlines + herec z Tremors 5: Bloodlines a Holidays + herečka z Blood Drive ()

George Stobbart

Smutné, na akú úroveň bola značka „Tremors“ týmto pokračovaním degradovaná. Nezaujímavá, lacná blbosť s chabým audiovizuálom, odfláknutým CGI a prehrávajúcim hereckým obsadením (dúfam, že Jamie Kennedyho už nikdy v novom filme neuvidím). 2* zo súcitu. ()

darkrobyk

Výlet do říše sněhu byl spíše průměrný, navíc ve sněhu se toho příliš neodehraje. Tedy úvod dobrý, pak se film poněkud vleče, jen epizodka s letadlem je mírným zpestřením. Až když dojde na samotný boj, akce se rozjede. Pěkné bylo i jezírko, potěšily hojné gejzíry červího masa a krve. Samozřejmostí jsou padouchové, kteří musí dostat za vyučenou, byť na začátku mají vše pod palcem. Červi jsou fajn a bombarďáci rovněž. Nenáročné, oddechové. ()

kingik

Komediálně-hororová série nemá štěstí na extrovní režiséry, má ale stále k dispozici vitálního Michaela Grosse. Tahouna série, který nevynechal žádný ze sedmi natočených dílů. Burt Gummer je vyhlášený lovec obřích podzemních červů, lovící své oběti za pomocí vibrací. Ten má momentálně na krku berní úřad, ovšem malérů není nikdy dost, zvláště pokud jde o smrtonosné graboidy, co k němu neodmyslitelně patří. Už si myslel, že má od nich pokoj, jenže jednoho dne je zbědovaným výzkumným týmem povolán do kanadské arktické končiny, kde došlo k jejich zcela nečekanému výskytu, ač se doposud jednalo o teplomilný druh. Militantní Burt vyrazí neohroženě za ohroženým výzkumným týmem a na svoji cestu neochotně přibere svého nového parťáka Travise, tedy svého syna, který se už zjevil v pátém příspěvku série. A nové dobrodružství, ve kterém se dokonce tělo Burta stane hostitelem cizopasníka, může začít. Od roku 1990, kdy se datuje počátek série Tremors, u nás vycházející pod názvem Chvění, se vlastně toho moc nezměnilo. Každý díl vydatně bojuje s nedostatečným rozpočtem, (CGI) monstra tudíž nejsou z technického hlediska nikterak exkluzivní, levných herců je více než dost, viz Jamie Kennedy, který má zase na kořalku a do lepších filmů jeho návrat nehrozí, sličná Tanya van Graan má na spodní prádlo, které u ní ve filmu absentuje, a Michael Gross si za odhalení zadnice může k penzi přilepšit a dovolit si hýřit, což je leckterému českému důchodci odepřeno. Z hlediska lokací obvyklou poušť tentokráte vystřídal sníh a mráz. Gore, až na pár světlých (oka)mžiků, nestojí za řeč. Přesto se šestému pokračování  nedá upřít tempo, četnost hlášek, nadšení tvůrců i herců a několik obhroublých vtípků, leč je šestý výtvor mládeži přístupný. Od třetího dílu se o scénář stará John Whelpley, pouze čtyřka se vrátila k S.S.Wilsonovi, scenáristovi jedničky. Tvůrci si libují v absurdnostech, už jim nestačí jen jeden druh červa, dokonce i postav je v šestém dílu přehršel, načež jejich úbytek ze scény rozhodně není nikterak markantní. Na režii Dona Michaela Paula, který sérii režijně načal pátým dějstvím, se dá ocenit akční razance a černohumorné tendence. Vesměs svoji béčkovost série nikterak nezastírá. Je si vědoma, že v rámci své produkce nelze dosáhnout většího maxima. Přejme tedy červům lepší červí zítřky! 6/10 ()

Marze

To není béčko, ale céčko! Dialogy otřesně, je to prostě hrozné. Vlastně jsem to zastavil a některé scény rychle přetočil a ze zbytku měl trochu zábavy. ()

SOLOM.

Série Tremors se nikdy netěšila příliš velké divácké základně, ale první díl „Chvění“ si přece jenom získal jistou popularitu a diváckou přízeň. Já osobně mám tuto svým způsobem ujetou sérii docela rád a na první díl nedám dopustit. Ono je taky potřeba si uvědomit, že všechny díly nejsou rozhodně čistokrevnou scifi/hororovou podívanou, ale jejich tvůrci spoléhali především na komediální vložku a ujetou akční jízdu plnou bizarních momentů a trefných hlášek. Pro někoho trapná záležitost, ale já se v tom přímo vyžíval. Po vynikajícím prvním díle a slušné dvojce, přišla na řadu dost slabá trojka a hodně odlišná čtyřka (odlišná v období, ve kterém se děj odehrával). Potom však usedl do režisérského křesla Don Michael Paul a hodlal ukázat, že téma Graboidů ještě není úplně vyčerpáno. Pětka sice byla v mých očích jen průměrnou záležitostí a to hlavně proto, že se v ní až moc soustředil na vývojový stupeň Ass Blastera, který se mi osobně ze všech líbil úplně nejméně, ale tady se naštěstí ke slovu dostali zase hlavně klasičtí Graboidi. Někdo bude jistě namítat, že se tu stejně zas omývalo to samé dokola a tvůrci nám moc nových věcí neukázali – s čímž musím i tak trochu souhlasit, ale Burt Gummer prostě nikdy neomrzí. Já mám tohoto starého pardála velmi rád a opět nesměl chybět ani jeho svérázný smysl pro humor, okořeněný o několik trefných hlášek. Jamie Kennedy si taky nevedl vůbec špatně, přesto se mi jeho výkon líbil víc v pátém díle. No a samozřejmě nesmí chybět ani několik pohledných žen v čele s Tanyou van Graan, kterou si pamatuji ještě z třetí Hvězdné pěchoty. 50% ()

ARI50

O kapku lepší snaha na nápravu ale všechno okolo tohohle příběhu je jiné a špatně vymyšlené a tak pokud přijde ještě snaha pokračovat prosím o restart. ()

Lacike

Tak tento diel nezachráni ani obstojná technická stránka a ani občasná solídna akčná scéna. Celkovo to je strašná nuda. Na môj vkus to je až príliš trashové, ale ja som sa nebavil. Michael Gross je už fakt starý a tentoraz ma už ani on nebavil a Jamie Kennedy je vyložene otravný. Sem tam nejaká narážka na predošlé diely to tiež nevytrhla. Nie je to úplná tragédia, ale táto séria presluhuje už dlhší čas. Najlepšie sú diely s Baconom. Áno, presne jeden. 3/10. ()

corpsy

Tak, bavil som sa najviac od kultovej jedničky a to je pri už šiestom pokračovaní, to najlepšie hodnotenie, aké som mohol napísať. Don Michael Paul je viac ako obstojný režisér a jeho priateľstvo s Michaelom Bayom mi tu prišlo ako viac než len kamarátstvo ( skôr mentorstvo - aj keď je starší ako Bay ). Červíky by si mali odbyť ešte nejakú tú šichtu na veľkom plátne, pretože tam kedysi začínali a pán režisér by mal byť pri tom. ()

kaylin

Asi nenajdete na filmu „Tremors: A Cold Day in Hell“ nic převratného, je to snímek natočený spíše pro fanoušky série, ale i ty může zklamat tím, že se zde vlastně nic převratného neděje, až na tu linii s Burtem, která ale nakonec postavu nikam moc neposouvá. Vše končí jako standardní béčko, kde se hraje spíše na odlehčenou notu než na cokoli vážného. Na průměr mi to stačilo. ()

Martin741

LivingDead a tie jeho komentare, to je pomaly uroven LiVenturu ...... kazdopadne slusny horor. Dlho som vedel, ze seria sla do prdele /graboidi zacali lietat, logiku filmy nemali, herecke vykony hboli vzdy spatne/, no a taxom na seriu pomaly zabudol - posledny film bol natoceny 1996 a to ubehlo uz nejakych 22 rokov, to je teda dlha doba. Reziser Don Michael Paul /Na Pokraji Smrti 2002, Tremors 5/ sa aspon vyzna do rezie, fakt zrucny rutiner. Jednicka u mna zafungovala aj pretom ze to bol ciry sci fi horror -nieco ako Alien, Fejshuggery, xenomorphy atd atd - skoda ze potom sa tvorcovia sustredili na komedialnu zlozku a hlasky - nemam rad komedialne horory, mam rad akcne horory. Burt Gummer je stale zaujimava postava, je len o dva roky mladsi nez povedzme Redzi Benister z Phantasm. Jamie Kennedy bol este lepsi v 5 -ke : 67 % ()

iXtr3m3

Rovnaká úroveň ako pri Bloodlines. Kto by to bol povedal, že Michael Gross to dotiahne na ďalšie pokračovanie od pôvodnej jednotky až do doby 28 rokov po nej? Táto séria bude raz béčkárska legenda. ()

Israha

Je sympatické vidět, že i šesté Chvění se pořád nesnížilo k vyslovenému vaření z vody a stále se snaží aspoň do jisté míry rozvíjet mytologii a fiktivní biologii okolo Graboidů. Rovněž potěší fakt, že i přes nostalgické pomrkávání směrem k dnes už zlidovělému prvnímu dílu si film jde svou cestou. Po svěží a odvázané pětce je to však cesta přece jen více rutinérská a spíš než na Graboidy se soustředí na Burta Gummera, který je v podání Michaela Grosse sice pořád správně fanatický, buranský a nahláškovaný, ale na rozdíl od svých červích rivalů už poněkud sebevykrádající. Audiovizuálně je to v rámci žánru a typu produkce v pořádku a stále je to poměrně slušná sranda (byť povedený popkulturní humor výrazně ustoupil skoro až sitcomovému šaškování), prostředí Arktidy a graboidí novinky ovšem zůstaly povětšinou nevyužity. Takový solidní průměr až lehký nadprůměr, který bych v rámci série posadil tak na úroveň trojky (před čtverku, ale za jedničku, dvojku a pětku). ()

Aurus

Ok tohle je docela zábavné pokračování které patří mezi lepší díli této série. Je to lepší než jednička, čtyřka a pětka ale není to tak dobrý jako dvojka, trojka a ten nejnovější díl z roku 2020. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě 6/10. Je to docela povedený pokračování který stojí za to schlédnout. ()