Na začátku byla víra v lepší zítřky. Hranice mezi vykoupením a zatracením je ale povážlivě tenká. Pobyt v zeleni s tropickým klimatem a asijskými specialitami nemusí symbolizovat pozemský ráj.  Pět neznámých lidí. Tři měsíce života. Jeden uzavřený prostor. Zazděním to teprve začíná. Pěstírna má totiž mimořádně dobrou živnou půdu, emoce a plody zla uzrávají pod zemí každým dnem. První thriller českého internetu v režii Andyho Fehu uvádí internetová televize Stream.cz. (Stream.cz)

Recenzie používateľa SOLOM. k tomuto seriálu (11)

Pěstírna (2017)

Tak očekávání sice nebylo zrovna moc velké, ale už jsem měl tu čest vidět několik shortů od tohoto režiséra, tak jsem pevně věřil, že se dočkám alespoň průměrné podívané. No a tu jsem nakonec dostal. Zklamání? Příběh jako takový celkem ušel (sice nic extra), některé epizody se docela vydařily, jiné byly slabší, ale to už u podobných minisérií bývá železným zvykem. Judit Bárdos byla jasně tím nejlepším (no spíš nejpěknějším), co nám zde bylo nabídnuto. Občas jsem se u toho i zasmál, občas nudil, nechybělo několik zajímavých dramatických pasáží, ale co mě opravdu hodně zklamalo (no spíš pořádně nasralo) byl samotný KONEC. Nedotažené nic – naprostá zbytečnost a humus. Jinak ovšem průměrná záležitost, která si zaslouží průměrné ohodnocení… ()

Zahradník (2017) (E01)

„Vstáváme vy buzeranti!!!“ – Byl jsem docela zvědavý, zda se dočkám dalšího kvalitního miniseriálu, ale tento nultý díl mě vůbec nenadchl a to ničím. Za těch pár minut tu máme jen tři rákosníky a jednoho pelichajícího zahradníka, kterak se procházejí „úrodou“ a lezou si navzájem na nervy. Nebýt toho rádoby „drsného“ závěru, asi bych usnul nudou a to to netrvalo ani osm minut. Fakt bída. Snad další díly budou lepší. 20% ()

Služební cesta (2017) (E02)

Rozhodně lepší a záživnější než předchozí díl. Sice to taky není žádná sláva, ale alespoň se konečně začne něco dít. Zmrdeček Ondřej sice dluží, kde se dá, ale pelíšek mu zahřívá rajcovní Judit Bárdos, takže za to má chlapec ode mně palec nahoru. Rovněž atmosféra dostala svěží vítr do plachet a rejža se nám snažil přitvrdit – zaznamenal jsem i několik pokusů diváka rozesmát, což mu rovněž přičítám k dobru. No uvidíme, jakýmže směrem se tento příběh vydá dále. 50% ()

Seznamovací kurz (2017) (E03)

Zezačátku jsem si zas říkal, že je tu opět krok zpátky, ale postupem času se to nakonec zlepšilo. Kromě nadávek se konečně začala projevovat i slabost hlavního hrdiny a tvůrci to konečně rozbalili, alespoň co se psychické stránky týče. Z toho budíčku by mě jeblo už po prvním dnu. Sice to tentokrát nebylo žádné terno, ale dokázal jsem se nakonec spokojit i s tím málem. Jen nevím, jestli budou spokojeni i ochránci zvířat. Ti nám však můžou co, můžou nám políbit prd*l. Chtělo by to ale ještě více přitvrdit, protože potenciál tu je…50% ()

Tour the light (2017) (E04)

„Hele on nemá bimbase…“ Naprosto šokující odhalení, kterého jsem si všiml hned ve druhém díle…Zase jeden díl ze slabšího soudku, nějak extra jsme se v ději nepohnuli, jen čarovné zpracování vyrvaných drátů, trocha té rozcvičky na dynamu, léčba paralyzérem a jinak nic moc. Atmosféra dost stagnovala, trocha toho sociálního cítění nikoho příliš neoslní a zrovna v tomto případě (díle) bych uvítal tu kratší stopáž. 40% ()

Chlapská záležitost (2017) (E05)

Tak tento miniseriál se vydává úplně jiným směrem, než bych si přál, ale konečně se zase něco dělo. No ono se tedy toho zas tak moc nedělo, ale oproti minulému dílu jsem se alespoň zase trochu zasmál. Dva kohouti na jednom písečku, nadržený plešoun, hromada trávy a chlast – hodně zajímavá kombinace. Chtělo to ještě větší odvaz, ale i tak se u toho člověk pobavil víc, než v minulém díle. Sice mi to pořád přijde takové strojené, ale pomaličku začínám přicházet Pěstírně na „chuť“. Ne dělám si prdel…50% ()

Panna a netvor (2017) (E06)

„Už se perou, už se perou“. Tak tady se to už začíná pěkně zvrtávat. Na scénu začínají přicházet dramatické chvilky, které sice dokáží na malou chvíli nasytit hladového diváka (rozhodně víc než sladké brambory), ale příběh samotný (jako celek) spíš stagnuje, než aby se nějak pořádně rozvíjel. Ano, dalo se na tento díl dívat – dokonce lze z toho vycítit i pokus o zhoustnutí atmosféry, ale jako celek mě zatím Pěstírna zrovna moc nenadchla. 50% ()

Dokonalé alibi (2017) (E07)

No, konečně to začíná nabírat grády. Konec mazlení, hulení a chlastání, máme taky „killera“ pánové a dámy. Po dramatické stránce se tento díl zatím povedl asi nejlépe. Ubylo humoru a začalo se to brát vážně. Tedy alespoň v tomto dílu. Konečně můžu říct bez nějaké dvojsmyslu, že jsem zvědavý, jak se bude příběh dál vyvíjet. Pokud by pokračovali v tomto duchu, klidně tomu dám i lepší ohodnocení. Takže zatím lepší průměr. 60% ()

Než si pro nás přijdou (2017) (E08)

Vražda zatím stále nevyřešena, ale za to se začíná ozývat hlad. No nějakým zásadním směrem jsme se v ději moc neposunuli – teda když nepočítám lov na hada. Jinak to byla chvilkama zase nuda jako prase. Pokud nenastane opět nějaký zásadní zlom / zvrat, tak se obávám, že můj zájem začne pomalu uvadat, stejně jako atmosféra z posledních dvou dílů – pokud by se pokračovalo v obdobném duchu. Což je docela škoda, ale dám tomu ještě šanci na nápravu reputace. 50% ()

Naděje umírá poslední (2017) (E09)

No zaplaťpánbůh jsme se konečně zas dočkali změny v podobě dění venku. Judit Bárdos je rozhodně tím nejkoukatelnějším prvkem tohoto filmu a jsem rád, že taky ona dostala více prostoru. Popravdě mi ona „Pěstírna“ a její obyvatelé ani moc nechyběli. Atmosféra byla v tomto dílu dobrá a určitě jde o jeden z těch lepších kousků této minisérie. Jsem už docela zvědavý, jak se to celé vyvrbí a doufám, že závěr tvůrci neposerou. 60% ()

Atrapa (2017) (E10)

To si ze mě dělají prdel! Tohle měl být jako do prdele závěr seriálu? Musím se pochválit, že jsem ty díly přežil ve zdraví (některé vůbec nebyli špatné), ale vyvrcholení příběhu stálo za hovno. Nechyběla tu sice slabší dávka napětí a v určitém momentu to mělo slušný náboj, ale když naskočily závěrečné titulky, měl jsem sto chutí Andyho nakopat rovnou do řiti, kdyby byl po ruce. Tohle se nedělá!!! 40% ()