Zvířátko

• USA Pet (viac)

Tento strašidelný psychologický horor sleduje Setha (Dominic Monaghan), samotáře pracujícího ve zvířecím útulku. Z rutiny jeho monotónního života ho jednoho dne vytrhne náhodné setkání s Holly (Ksenia Soloová), bývalou známostí ze střední školy, jíž se záhy stane posedlý a začne ji sledovat. Když Holly rázně odmítne jeho návrhy, Seth ji unese a drží ji jako rukojmí v kleci v útulku, kde pracuje. Holly však střeží vlastní skrytá tajemství, díky nimž ukáže svému únosci, zač je toho loket. (Cinemax)

kaylin

Snímek „Zvířátko“ je pro mě příjemným překvapením a docela jsem koukal, co se z na první pohled docela obyčejného torture/kidnap porn vyvrbilo. Je to dobré, je to překvapivé, je to docela chytré a má to skvěle zahrané hlavní dvě postavy, což bylo naprosto nezbytné. Ale tvůrcům to vyšlo a dohromady to funguje. Jasně, logické podivnosti zde jsou, ale příběh je asi potřeboval. ()

Omnibus

"Protiva protivná, drzá a nezkrotná. Lůzr si ji ochočuje... Bude ochotná?" Ho(l)ly shit! Chudák úchyl, bylo mi ho upřímně líto. Napřed začal nadměrně slinit, jak na něho šly panské choutky a pak se mu zanítila i žláza produkující sekret spasitelského komplexu, což ho málem zabilo. Kdyby si chtěl ochočit např. želvu (jako se to nedávno podařilo mě), tak by se mu to nestalo. Nanejvýš by ho dotáhla k oltáři :-), což by ostatně zakřiknutý panic Seth potřeboval jako koza drbání. Mravní poučení z filmu je jasné. Až pocítíte neodbytné nutkání čapnout si na hraní nějakou kikinu (dvounohou, ne tu čtyřnohou Kikinu z Četnických humoresek :-), dejte si pozor při výběru, abyste místo očekávané přítulnice přítulné nečapnuli nějakou protivnou čůzu, oprsklou jak lázeňská psychoveverka! ()

SOLOM.

Přestože jsem byl rozhodnutý během své dovolené v zahraničí absolutně „vypnout“ od všeho a od všech, přece jenom jsem si sebou vzal i dva filmečky na zkrácení dlouhých nocí. Všechny ty fakultativní výlety, potápění a chlastání v baru po nějaké době dost unavují a tak jsem se nakonec rozhodl, že si PET pustím. Četl jsem na tento film několik docela pozitivních komentářů a ani lehce nadprůměrné hodnocení nenaznačovalo, že by mělo jít o špatnou podívanou. Nevím, možná za to mohl ten kapverdský rum a místní punče, které jsem předtím konzumoval, ale nějak závratně okouzlený jsem z toho nakonec bohužel nebyl. Přitom příběhy o vyšinutých jedincích mám docela rád. Tady se sice scénárista Slater na diváka zapůsobit několika „šokujícími“ odhaleními (zvraty), ale na mě to nějak závratně nefungovalo. Některé momenty mi přišli těžko uvěřitelné, jiné spíše úsměvné, ale dech beroucí? To opravdu ne. Postupné rozplétání či spíše proplétání dvou pochybných existencí a jejich problematických psychologických JÁ, bylo méně nervy drásající, než mrouskání koček pod terasou mého pokoje v pozdních hodinách. Jediné co mě tak alespoň trochu uspokojilo, byli průměrné herecké výkony obou hlavních postav a několik „drsnějších“ scén. Dominic Monaghan se sice snažil doslova vypotit to nejlepší ze svého hereckého umu, ale já ho mám stejně nejvíc zaškatulkovaného coby jednoho z hobitů a ze seriálu LOST. Drsnější role mu nějak zvláště nesedí dle mého názoru. Ksenia Solo je celkem pohledná kočka o tom žádná, ale ani ona se nějak nevymanila z obyčejného průměru. Průměrný je totiž celý film – žádný zázrak se tak nekonal. 50% ()

Psychor

Nehororový horor, kterému vévodí zejména lehce přitroublý scénář Jeremyho Slatera. Dokud se jedná o prostý stalkingový thriller, nemám se snímkem Pet výraznější problém. Oddechové, leč relativně záživné pokoukání. Jenže po několika desítkách minut je lidský mazlíček umístěn do klece a v daném okamžiku tak vlastní horor nejen začíná, nýbrž zároveň i končí. Dějová linie se omezí na pravidelné krmení a jedno "nečekané" odhalení, které jsem jakožto odborník na žánr horor pochopitelně vytušil dlouho dopředu. Kdo přimhouří oči nad občasnou absencí logiky a nevadí mu horor, v kterém se nic podstatného neděje, ten může být s výsledkem spokojen. To však rozhodně není můj případ, a tak uděluji slabší dvě hvězdy a snímek Pet ke zhlédnutí spíše nedoporučuji. ()

Kudly4

Ale jo, já sem tu čtyřku plesknu. Velkým plusem je nádherná Ksenia Solo, která se s nikým nesere a jede si to svoje. Příběh v celku originální, bavilo mě to, dojde i na pár slušných Gore scén a tohle napíšu po druhé k Hororu (poprvé u Green Inferno) - PARÁDNÍ PORCOVAČKA ČERNOCHA !! (936. hodnocení) ()

• Dominica Monaghana (Seth) otravovalo nekonečné čakanie na prvú klapku, a preto sa chcel projektu ujať sám. Časom sa plánu vzdal pre nedostatok finančných prostriedkov. (Marceloo)
  • Keďže sa väčšina deju odohráva v útulku, požičal si Dominic Monaghan (Seth), pre zvýraznenie svojho výkonu, od kamaráta domácich miláčikov. (Marceloo)
  • Dominicovi Monaghanovi pomohlo vcítiť sa do úlohy Setha aj to, že sa zaujíma o sériových vrahov. Za najzaujímavejších považuje Teda Bundyho a Andreia Chikatila, u ktorého sa mylne domnieval, že pochádza z Česka. (Marceloo)