Vyhlášený playboy a šéf prosperující pojišťovací firmy Bernie pořádá tento víkend party, kterou všichni dlouho nepamatujou. Konečně se usměje štěstí i na dva Bernieho zaměstnance Larryho a Richarda a jsou pozváni. Víkend u Bernieho se rozjíždí na plné obrátky. Jen je tu malý problém. Bernieho někdo zavraždil. Larry a Richard ale nehodlají nejlepší víkend svého života zahodit a tak se postarají o iluzi, že Bernie žije a je navíc v nejlepší formě… (Zrzunda)

Lacike

Ako maly chlapec som tuto seriu miloval a preto som bol zvedavy ako sa mi bude pacit po rokoch. Bohuzial som zazil sklamanie. Ustredne duo sa v ramci zanru sprava dost civilne a tym padom je dost sympaticke, ale samotna originalna zapletka mi prisla nevyuzita. Priestor pre roznorode vtipy tu bol obrovsky, ale autori sa dost drzali pri zemi a aj z toho relativne maleho mnozstva pouzitych vtipov bolo len par skutocne zabavnych. 5/10. ()

dobytek

Víkend u Bernieho je film, kterej jsem měl rád v dětství, později jsem na něj trochu zapomněl a teď jsem ho po X letech viděl znova. Většinou se mi stává, že tyhle oblíbený filmy z dětství, jsou pro mě po letech spíš zklamání. V tomto případě to ovšem neplatí. U filmu jsem se zasmál i teď. Jestli máte rádi černej humor, tak se na tuhle komedii, kde nikdo neví, kdo chce koho vlastně zabít, rozhodně podívejte. Navíc pěkný prostředí - léto, pláže, mejdany, buchty v bikinách, atd... Když vypnu mozek a ignoruju, že chlápek, co hraje mrtvolu, hejbá nohama a podobně, tak musim dát maximální hodnocení. ()

MM_Ramone

Tak toto je ten film podľa ktorého chcel usporiadať svoju poslednú legendárnu párty Barney Stinson zo seriálu "Ako som spoznal vašu mamu"? Tak táto americká komédia ho inšpirovala, ku tomu že svojich priateľov primäl ku sľubu, že mu jedného dňa usporiadajú rozlúčkový "Víkend u Barneyho". Chápem ho. Sedí to ku nemu. Veď i ja som sa na "Víkende u Bernieho" pobavil. Ale verím, že "Víkend u Barneyho" Stinsona by bol predsa len ešte lepší. *** ()

EmilHS

Když se slyší reference na film ze všech stran, tak bývá dost často tendence si ho idealizovat. Víkend u Bernieho samozřejmě zase tak skvělej není, ale ten nápad a i celkovej děj jsou super. Jsou tam hlušší místa a Larry ani Richie na to jaký mají ve svých rolích potenciál, zase tolik nezaujmou. Člověk si ale musí umět udělat film hezkej, doporučuju se tak občas soustředit na to, jak se mrtvej Bernie pohybuje a určitě tím vyplníte míň zajímavý části filmu ;) ()

Šimpy

Shlédnut film, který je mnoha mými vrstevníky (především těmi v zámoří) považován za klasiku, či chcete-li kult. A ano, myšlenka je krásně nosná. Bohužel to funguje jen asi tak do poloviny filmu (možná první hodinu). Je to ujetý a místy zábavný, ale od okamžiku, kdy má Vitova žena sex s Berniem je to už zbytečně za hranou humoru...obzvlášť pokusy opustit ostrov. Naštěstí to v závěru zachraňuje vynikající Don Calfa. ()