Keď otec Meg Murryovej, ktorý je vedcom, zmizne, na Zemi sa objavia tri nadpozemské bytosti - panie Which, Whatsit a Who - aby ho Meg pomohli hľadať. Nadsvetelnou rýchlosťou cestujú strunami času a priestoru a dostanú sa do svetov, aké si nevedeli ani len predstaviť a kde musia čeliť silám zla. Aby sa Meg dostala späť domov, musí sa postaviť temnote vo svojom vnútri a nájsť silu, aby porazila tmu sťahujúcu sa okolo sveta. (Disney+)

Ryuuhei

Černo-bílý film plný barev, který byl jak na drogách, ale přesto se snažil diváka moralizovat. Protože jasně - být odlišný je v pohodě a člověk musí být za každou cenu rád tím, kým je. Pěkné houby - hlavně se toho nedržte, milé děti. Celý snímek byl výrazný asi jako Země zítřka - vůbec se nedivím, že jsem o něm od promítání v kinech vůbec neslyšel. Otravná a neustále nedůvěřivá hlavní postava, které samozřejmě nikdo nevěřil, protože si automaticky za šikanu mohla sama. Po ani ne deseti minutách nástup ujetých, rádoby sympatických postav a konečně i oslavované cesty napříč vesmírem kamsi, kde člověk viděl stromy se smát a publikum nad tím sjetým děsem řeky slzet. A nechybělo nějaké to rádoby temné drama, kde stačilo držet se toho, co jsem napsal na začátku, aby vše dobře dopadlo a zazvonil zvonec. Po 109 minutách díkybohu! Koncept divný, nesmyslný, nezajímavý, nesympatický... 3x ne. Nebýt to vysokorozpočtová produkce, asi by se to zasloužilo i o odpad. Takhle - ano, efekty byly fajn. A možná tam ani nebyly, jen jsem opravdu měl v těch lívancích k večeři jiný prášek, než ten kypřící. Fakt nevím. 20% ()

T2

Rozpočet $100miliónovTržby USA $100,478,608Tržby Celosvetovo $132,675,864Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čistá hrôza. Strašne sterilné, suché, ošuntelé, nevýrazné až gýčové. Zlá kamera, rovnako tak obsadenie. Známe herecké mená sú v tejto účasti už dosť mimo prvoligovú misu. /15%/ ()

Beatle

Doctor Strange se tranformoval do 13leté holky, vzal si velké množství drog a v multiversu potkal naprosto rasově korektní víly (sudičky? Whatever). Vůbec tenhle film už korektnější být snad ani nemůže. Ale mně se líbil. Normálně se mi fakt líbil, a to je to neskutečná slátanina! A Charles Wallace - slyšet ty krásné, psychpopatické poznámky z úst malého chlapečka je luxusní. A Pineovi ty vousy fakt seknou...heh ;) ()

iXtr3m3

Možno bola myšlienka chválihodná, možno bolo technické spracovanie v niektorých momentoch unášajúce, možno boli herci celkom slušní, ale ten príbeh a priebeh, to bol fail, ktorý by nevytiahli hore ani iné herecké esá, než tie, ktoré sa tam zjavili. 3 hviezdy zo súcitu kvôli slušnému technickému spracovaniu a dobrej fantázii tvorcov a trikárov. Ale na viac ako 45-50% to jednoducho nemá a aj to som mierny. A toto vraj malo byť Nekonečným príbehom pre novú generáciu? Neverending Story je už legenda, ktorú poznajú aj malí aj veľkí aj kvôli hudobnému motívu, ktorý je nezabudnuteľný, aj kvôli svojej myšlienke. Jeho technické spracovanie je famózne aj v dnešnej dobe, samozrejme s prihliadnutím na zlaté osemdesiatky, ale originalita stvárnenia bola už v tej dobe omnoho ďalej, ako to dokázali dnes. Narozdiel od neho je A Wrinkle in Time snímok, na ktorý si buď už za rok nikto ani len nespomenie, alebo si bude spomínať s ťažkým srdcom len na to zlé, pričom myšlienka fantázie z Neverending Story a myšlienka lásky z A Wrinkle in Time by boli pekné dvojičky. ()

sedm.1

Tento snímek je tak trochu oříšek. V rámci žánru se uvádí, že jde o snímek dobrodružný/rodinný/fantasy, s čímž se dá i tak nějak ve výsledku ztotožnit, přesto jsem ale hned při závěrečných titulcích začal hned přemýšlet, pro koho je tento snímek vlastně skutečně určený. Děti to nemají šanci pochopit, pro „týnejdžry“ je to málo zábavné a pro dospělé zas až moc infantilní, takže užít si to vlastně nemá vážně kdo. Co se tedy nedá této podívané určitě upřít, je nesporná originalita a nápaditost v jednotlivých scénách, především tedy ve vizuálních momentech ze světů „za hranicemi fantazie“, kde tedy skutečně dostali prostor a možnosti především trikový experti, a nutno podotknout, že se vyřádili poměrně slušně. Jinak ale už příliš netuším, co ještě pozitivně zmínit. Zápletka je fakt divočina, ze které jsem byl pořádně vykulený, ovšem v ne v tom dobrém slova smyslu, chvíli mi to přišlo strašně ujetý, chvíli hrozně náročný, chvíli úplně trapný, celkově ale bohužel především nefunkční. Zábavnost a spád měli kolísavé výkyvy, atmosféra a napětí se tvůrcům naprosto vymkla z podkontroly a s postavami to bylo vůbec nejhorší, neboť přes jistou sympatičnost a v podstatě i výraznost jsem si k žádné z nich nedokázal najít po celou dobu cestu, na což pak doplatila i působivost veškerých emocí, které též musím označit za zoufale chladné. Ovšem přes všechny tyto výtky nemohu zároveň ani tvrdit, že by mě tento snímek vůbec neoslovil, jen prostě úplně nevím, jak s výsledným dojmem z něj mám naložit. Každopádně, abych mohl tuto podívanou vůbec někomu doporučit, to by musela mít zcela jinou kvalitu a pojetí, takto ji mohu označit tak akorát za mírně podmanivou podivnost, po které velmi brzy neštěkne ani pes. ()

• Kniha začíná slovy: „Byla to tmavá a bouřlivá noc.“ Zatímco film se koná v slunečném centru Los Angeles. (griph)
  • Natáčelo se v Los Angeles v Kalifornii (USA) a na Novém Zélandu. (griph)
  • Názov filmu sa objaví až na konci filmu. (Astonko)

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

03.06.2019

Ava DuVernay (Selma) se svým prvním blockbusterem V pasti času zklamala. To ale studiím Warner Bros. a DC nezabránilo v tom, dát ji šanci natočit stomilionovou adaptaci bizarního komiksu The New Gods… (viac)