Je jaro a zálesák Yellowstone Kelly (Clint Walker) sestupuje z hor k řece, aby se s parníkem dostal do civilizace, kde prodá nalovené kožešiny a nakoupí zásoby na další zimu. Na lodi se tentokrát plaví i vojáci, jejichž velící důstojník major Towns (Rhodes Reason) by Kellyho rád najal jako průvodce.
Kelly, který se díky dávné službě poskytnuté Gallovi (John Russell), náčelníku Siuxů, smí na indiánském území volně pohybovat i lovit, odmítne. Ví, že armáda jednající jménem vlády Spojených států se chystá zabrat siuxská území a indiány nahnat do rezervací nebo pobít. Siuxové jsou toho léta podráždění a Kelly na zpáteční cestě ke svému srubu padne do jejich zajetí, z něhož se vykoupí jen tehdy, pokud zachrání život postřelené Wahleeah (Andra Martin), Gallovým synovcem zajaté dívky z kmene Arapaho. (dopitak)

dopitak

Hodně naivní western, do kterého se tvůrcům nepovedlo pořádně zapracovat žádný věrohodný motiv. Clint Walker by mohl hrát Hans Solova Žvejkala, stačilo by ještě trochu zarůst a mohl by jít holýma rukama štípat stromy. Andra Martin jako indiánka s modrýma očima taky není to pravé. Pak je tu ovšem příroda Yellowstone, a s tou má kolega LiVentura pravdu. ()

Martin741

Asponze tu vojaci mali opakovacky a museli nabijat , bo taky John Wayne v mnohych filmov ani nenabijal zbrane - nabijali sa samy. Reziser Gordon Dagles ke v SK a CZ koncinach hodne neznamy, a to je chyba. Film ma slusnu zapletku - Indiany, rezervacie a toto sa riesi takmer celu minutaz. Klint Chodec je hlavnou hviezdu, jedine com som doteraz vedel je, ze mal 90 rokov. Slusny vek. kazdopadne tempom, dialogmi a akcnymi scenami slusne odsypajuci western, oplati sa to mat . 70 % ()

Mol

ON THIS SIDE YOU'RE IN TROUBLE, OVER THERE, YOU'RE DEAD!!! Mr. Kelly byl trapper jako vystřihnutej z Mayovky. Nebojácný, s vlasy barvy havraní a koženou soupravou. Jeho učedník Anse byl neschopnej noop a abych byl upřímnej, tak jsem viděl dost westernů, ale tenhle je fakt úmorně nudnej. Tedy hlavně jeho první polovina. Jediný co ho vynáší z bahna řeky Yellowstone, jsou některé dialogy IN OTHER WORDS, YOU'RE REFUSE. IN ANY WORDS, I REFUSE!!! a závěrečný masakr vojáků, kteří v tomto filmu, jako ve spoustě jiných westernů používají opakovačky. Bohužel, kavalerie nikdy tyto zbraně neměla. Přimhouřím nad tím vždy oko, ale když už tedy dali komparsistům winchesterovky, tak je taky mohli naučit jak je používat. Většina z nich vůbec neumí přebíjet a málem si nad tím polámou ruce jako klacky na táborák. NO MAN CAN TAKE MY LOVE. IT MUST BE GIVEN AS THE SUN GIVES WARMTH IN THE GRAY OF DAWN!!! ()