Castle Rock - Série 1

(séria)
Fantasy / Horor / Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, 2018, 8 h 20 min (Minutáž: 44–60 min)

André Holland, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Melanie Lynskey, Scott Glenn, Jane Levy, Terry O'Quinn, Noel Fisher, Frances Conroy, Ann Cusack (viac)

gemi

Tak toto se nepovedlo. První díl velmi dobře navnadí, ale o to víc těch zbývajících devět zklame. Některé díly jsou vysloveně vatovou výplní, jakoby je scénáristé vymýšleli za pochodu, jakoby nebyl od počátku jasně stanovený koncept. Klika, že jsem první sérii viděl až po té druhé, která je naopak vynikající. Po tomto bych ji totiž vidět nechtěl a byla by to obrovská škoda. Průměrné hodnocení série vychází na tři hvězdy, ale reálně jako celek jsou to dvě. ()

Anderton

Tvorcovia sa rozhodli, že to divákom nebudú vôbec uľahčovať. Castle Rock rozhodne nemožno označiť za komerčný seriál, prípadne za seriál, ktorý má za účel diváka chytiť a pomocou zaručených dramaturgických prostriedkov nepustiť až do konca. Tým pádom bola strata značnej časti publika v priebehu 10 epizód nevyhnutnosťou. Ak ale pristúpite k seriálu otvorenejším spôsobom a pôjdete mu vopred, má sa čím odmeniť. Za najväčšiu slabinu prvej série považujem nevyrovnanú kvalitu jednotlivých epizód, mne to skákalo medzi troma až piatimi hviezdami, čo je na niečo, čo chce byť pevným celkom, predsa len príliš. ()

jackalsc

Myslím si že se příběh velice povedl. Máme zde každou sezónu nový příběh. Líbí se mi celkové vnoření postav z knih, obsazení herců a celkové budování atmosféry. Přičemž ta atmosféra je opravdu velmi hustá a dobře udělaná. Velice povedené dílko, kde vytknu jen ty laciné jumpscary, protože ty jsou opravdu velmi otravné. ()

petikacka

Zatím jsem viděla 4 díly a zatím se strašně, ale opravdu strašně nudím...Jelikož nejsem typ co z boje prchá, tak tomu pořád dávám šanci a vydržím až do konce...Doufám, že se stane zázrak a nějak se to změní...No a zázrak se nestal...Jsem ščasná, že už to mám za sebou...To pomalé tempo bylo doslova vražedné a ani nevím kolikrát jsem u toho zdřímla...No děs běs...Jestli se pustím do dvojky opravdu nevím...Za mě 45% ()

Astonko

Také mystery Fargo udržujúce si všetky kvality od príbehu, cez herecké obsadenie až po hudbu. Nevyhýba sa to však ani zdĺhavým scénam, často zbytočným, ktoré znehodnocujú divákov zážitok. Výborné prostredie to však spolu s atmosférou úspešne vynahradzujú. A všetky tie Kingove eastereggy ako čerešnička na torte 7.5/10 ()

• V úvodu můžeme slyšet větu: „Byl to ten podzim, kdy našli venku u kolejí tělo toho chlapce.“ Jde o referenci na povídku „Tělo“ od Stephena Kinga. Ta se dočkala filmového zpracování pod názvem Stůj při mně (1986). (Rammos)
  • Když dozorce přivádí novou ředitelku věznice (Ann Cusack) do kanceláře, říká, že sebevraždu spáchali již 4 její předchůdci. Dále ukazuje díru po kulce, která tam je po řediteli Nortonovi. Toto je odkaz na legendární film Vykoupení z věznice Shawshank (1994), kdy se na konci filmu zastřelí ředitel Samuel Norton (Bob Gunton). (gavosh)