Hříšnice - Cora

(séria)
  • USA Cora

Když mladá maminka nevysvětlitelně ubodá neznámého člověka, soucitný detektiv se snaží odhalit tajemství jejích chybějících vzpomínek. (Netflix)

J.F.B.

"Everyone assumes we start out in the same place. We don’t." Mám obecně rád mysteriózní filmy/seriály, díky tomu, že jsem už viděl druhou sérii, jsem si oblíbil Billa Pullmana, jehož charisma a prosté, ale silné a uvěřitelné herectví seriál táhne. Zde máme ještě excelentní Jessicu Biel, nemluvě o mnoha kvalitních výkonech herců ve vedlejších rolích (Abbott, Alexander,...). Případ je nám divákům výtečně postupně rozkrýván, informace jsou velmi dobře dávkovány, dojde na několik překvapivých zvratů (minimálně pro mne) a vše se pak v závěru výborně vyjasní. Husí kůže jsem si tu užil dost a na konci jsem si i trochu zaslzel. Velmi se mi zde líbila kamera a celkově vizuální stránka, jejíž obrazy nejsou jen v odstínech šedi, jako třeba u Defending Jacob, ale naopak pěkně barevné, aniž by to škodilo ponurému a tíživému vyznění určitých scén i celkové atmosféry. Čemuž napomáhá i velmi povedená hudba a samozřejmě soundtrack s onou ikonickou písní procházející celým Cořiným příběhem. (♪♫) ()

akisha

Líbilo. Tuto sérii už jsem viděla dvakrát a musím říct, že hlavně díky Jessice Biel a výbornému Billu Pullmanovi se to v rámci kriminálek řadí k těm výrazně povedenějším. Postupné odhalování pravdy pomocí flashbacků a celkem dobré zvraty a propracované postavy, navíc Jessica Biel hraje opravdu dobře a spolu s Billem Pullmanem to vyloženě táhne. Líbil se mi konec, ale jak už to u podobných seriálu bývá, je předposlední epizoda dramatičtější a lepší než epizoda poslední. Rozhodně dám další série. A chválím hudební podkres. ()

castor

Některé situace přijdou naprosto nečekaně. Co dá malému synovi k večeři? Jak mu to jednou celé vysvětlí? Nebo zda ho bolí řezná rána nad zápěstím? To všechno je teď absolutně na vedlejší koleji, protože se snaží pochopit, co se před pár hodinami vlastně stalo. Celé si to přehrává a tápe v tom víc a víc. Původ je hluboko v minulosti, v dětství a dospívání. Holt „chtěly jenom žít!“ Toho muže podle svých slov vůbec neznala. Jenže na pláži před zraky své rodiny a jeho přátel muže „zničehonic“ smrtelně pobodá nožem, kterým o pár okamžiků dříve krájela synkovi ovoce. Neví proč. Prý se tvářila, jako by zachraňovala jeho přítelkyni. O její vině nemůže být s ohledem hned na několik svědků pochyb. Je tu ovšem ještě zkušený detektiv, který sice bojuje se svými vlastními démony, nicméně chce jejímu nečekanému a nekompromisnímu jednání přijít na kloub. A s minimálně 30 roky ve státní věznici se nehodlá smířit. Občas je škoda, že narážíme na poměrně rutinní režii, nicméně kousky skládačky pasují jeden k druhému, má to skvělou atmosféru a herce. Bill Pullman vystupuje jako přemýšlivý introvert i životem unavený empatik. Zdeptaná Jessica Biel ze sebe ždíme solidní emoce a tahle role jí po letech opravdu slušně sedla. ()

Pilda17

Přesně na hraně mezi 4-5*. První polovina rozjezdová, druhá živější a zajímavější. Nakonec ale celkové rozuzlení výborné a není co vytýkat. Plný počet si tato kriminální série zaslouží. ()

mzss1

[78%] Tak jsem tento seriál zkusil a tahle série nesoucí podnázev CORA mi ve finále dost sedla. První tři epizody se rozbíhají perfektně, mají temnou atmosféru. Epizody 4 – 6 jsou už takové pozvolnější, ale stále je na co se dívat, sice se tam našlo pár nudných chvil, ale to nám vynahradí poslední dvě epizody, s tím, že u té předposlední jsem málem nedýchal, jak to bylo napínavé a atmosférou hutné, že by se dala krájet po milionech kusech. Jessica Biel to sehrála opravdu na výbornou. Bavily mě i ty vedlejší postavy. Třeba takový detektiv, kterého zde hraje Bill Pullman, mi přišel trochu divný, včetně těch jeho erotických praktikách, ale nakonec jsem mu přišel na chuť, i když roli detektiva jsem mu moc nevěřil. Takže, v téhle sérii bych asi zvolil méně epizod, tak 6, ale asi plácám nesmysly. Mě nevadí, když je něco pozvolné, ale začátek měl obří tempo, pak se nějak vytratilo a poslední dvě epizody mě totálně dostaly. Ta sedmá byla emocionálně devastující, až to bylo neskutečně smutné a kruté co se stalo. Celé to bylo takové reálně pojaté, takže škoda, těch několik nudných dílů, jinak jsem ve finále dost spokojený a těším se na další série/případy. Rozuzlení bylo poté už trochu předvídatelné, ale sakra dobře zahrané! ()

sochoking

V šiestej epizode som to odhalil, takže za tri. Navyše neuveriteľne veľa postáv mi tu pilo krv. Jej pobožná mamka, jej upírska sestra, kapitánka a tá tlstá buchta, s ktorou si to rozdával Bill Pullman. No to čo malo byť za vsuvku?!! P.S. Výborný beat z pláže, ktorý sa ozýval v celej sérii, mi pripomínal jeden podobný z Donnie Darko. [ Tento tu je od Big Black Delta - Huggin & Kissin ] ()

Chrustyn

Mladá matka, která na pláži ubodá jí neznámého muže a stárnoucí policajt se sklony k sadomasochismu. Převážně tato dvojice diváka provází ze začátku slušně načrtnutým příběhem, který se však ke konci trochu rozpadá a samotné vyvrcholení je až překvapivě slabé. Herecky velice dobré (rád jsem viděl Pullmana po dlouho době v dobré roli) řemeslně také slušné, ale scénáristicky dost kolísavé až nedomyšlené. ()

hansel97

Pomalé občas až stagnující tempo, které tak však ještě lépe vyjadřuje Cořinu nevinnost a nemohoucnost se pohnout vpřed. Není to ten nejvíce šokující příběh a odhalení, ale s divákem si způsob vyprávění hraje opravdu dobře. Jessica Biel je výborná, jasné vykoupení po plejádě béčkových rolích v ještě béčkovějších filmech. (nejlepší epizoda - 1x07) ()

TheEvilTwin

Pětihvězda neoprávněná a zbytečně přehypovaná, tříhvězda zase vzhledem k závěru málo, a tudíž čtyřka je asi to nejobjektivnější hodnocení této řady. The Sinner 1 zaujme zejména šíleným prvním dílem a závěrečným rozuzlovacím dvojdílem, výplň během nich je pak takový průměr, kdy se často šlape na místě a nepřidávají se žádné zvratové důkazy do vyšetřování, ale nuda se naštěstí nedostavila a sympatická Jessica Biel, výborný detektiv Bill Pullman (jehož charakteru se zde tvůrci věnujou asi nejvíce) a fejkový Jon Snow z Wishe (=Christopher Abbott) jsou schopni bez problému udržet divákovu pozornost. Kvůli už zmíněného zakončení, které bylo v sedmém díle vyšponované a napětím se vůbec nešetřilo, si seriál zaslouží slušnou čtyřku a určitě dám ještě šanci druhé řadě. ()

Necrotongue

Není mnoho seriálů, které bych si užil tak jako tento. Tvůrci dokázali po celou dobu udržet kvalitní atmosféru, ta byla v první a sedmé epizodě přímo skvělá, v obou těchto dílech navíc skvěle fungovalo i napětí, které jediné mi jinak trochu chybělo. Seriálu obrovsky pomohl i výkon Billa Pullmana, jeho poručík Harry Ambrose byl dokonale lidský, ani na moment jsem neměl pocit, že se nejedná o reálnou osobu. Tímto děkuji deLaFeremu, který mě na seriál upozornil, opravdu to stálo za to. Už se těším na druhou řadu. 4*+ ()

amirgal

Jeden z nejlepších a nejméně otřelých thrillerových příběhů, které jsem, kdy viděla, a k tomu po všech stránkách výtečně natočen. ()

Marsik

NETFLIX - Uff...až po skončení osmého dílu jsem si pořádně vydechl. Bylo to super, vtahující, zajímavé, se sociálním a psychologickým podtextem. Jessica v hlavní roli naprosto skvělá, stejně tak Bill Pullman. Vidím to na druhou sérii, protože sledovat Billa Pullmana je fakt radost. 90% (with J.) ()

agentmiky

Tak ta první série se dost povedla. Vůbec jsem nevěděl, jakým směrem se tento detektivní počin bude ubírat, o to více jsem čuměl v první epizodě, když se toho tvůrci vůbec nebáli a rozehráli teda divokou partii. Fakt jsem jen zíral. Jessica Biel se svým civilním výkonem neskutečná, v těch vypjatějších scénách hrála jako o život. Ale seriál se mi zalíbil zejména kvůli postavě kriminalisty Harryho, ztvárněný Billem Pullmanem. Velice zajímavý charakter, doufám, že v dalších sériích poodkryjí jeho stinnou minulost. Jinak příběhově nadprůměrné, první dvě třetiny jdou na diváka spíše pozvolnějším tempem, žádnou závratnější gradaci rozhodně nečekejte. Ale závěrečné dva díly přišly s několika vydařenými zvraty, za což tvůrcům směřuje má pochvala. Jinak seriál je nasáklý tak nepříjemnou atmosférou, která se vám zahryže hluboko pod kůži a už vás nepustí, jednoduše to nepatří mezi ty nejoptimističtější kinematografické počiny. Ale to mi právě sedlo. Uvidíme, co přinese druhá série a nová příběhová linka. Za mě si Cora odnáší 8/10 ()

Vyrida

Zajímavě natočená detektivka, která si s divákem pěkně hraje až do úplného a překvapivého vyvrcholení. Sice mi přišlo, že mužské pohlaví tu je vykreslování až moc v negativních barvách, ale budiž odpuštěno. Jako BONUS přidávám odkaz na ústřední skladbu první série ( nedoporučuji pouštět na pláži... ;D ) Big Black Delta- Huggin & Kissin. ()

M.i.k.e

opravdu povedená detektivka,která sice nejprve naservíruje celkem jasný zločin,ale pak začne velmi pozvolna rozkrývat karty a ukazovat,že ne všechno je takové jak se zdá.Plusem je,že to navíc nepůsobí hloupě a vycucaně z prstu a postavy jakkoliv jich je tam dost vyloženě nesympatických se nechovají úplně nereálně.Jessicu Biel nemám zrovna moc rád,ale sem se její herecký projev hodil...80% ()

vydumnica

Vynikajúca Jessica Biel a jej zatiaľ najlepšia a veľmi zaujímavá rola. Cora vám po zhliadnutí všetkých 8 častí z hlavy len tak nevyšumí. Jednoznačne najlepšia epizóda je predposledná. Bill Pullman takisto dobrý. Silné 4* za prvú sériu. ()

dubinak

Chvályhodný kriminální formát, který se nezabývá zbytečnostmi a udržuje si živé tempo a nahlodává divákovu trpělivost každou epizodou. Sice asi ne úplně reálným vyšetřovacím procesem, protože mně osobně se to zdálo trochu moc snové a nepravděpodobné, nicméně účel světí prostředky a tvůrci se tak postaraly o krajně originální scénář, který dodává chuť odkrývat další a další tajemství. Já osobně oceňuji i volbu Jessicy Biel, protože tahle herečka spíš modelkovských poměrů mi prostě sedí a kdykoliv jí vidím hrát, jsem spokojená. Super bylo zprostředkováno veškeré okolí v hrdinčině mládí pomocí flashbacků, vedlejší postavy opravdu ostře napsané. Tím chci naznačit, že je možné tu s hlavní hrdinkou opravdu soucítit a nenávidět její smutný osud. Celkový feel první série je fajnový, je to taková čistokrevná kriminální dávka, která potěší všechny milovníky tohoto žánru a na závěr chci pochválit i parádní soundtrack. ()

filmmovier

Výtečná atmosféra, perfektní herecké výkony (zejména Bill Pullman) a strhující scénář, atraktivní příběh... co víc si přát. Trochu jsem se bál, že tenhle seriál bude mít pomalé tempo a hutné dialogy. Hutné dialogy se konaly (naštěstí) ovšem tempo bylo všelijaké, ale rozhodně ne pomalé (naštěstí). Kousek je to sice už starší, ale ze všech seriálů, které jsem v roce 2019 viděl, je The Sinner rozhodně jeden z nejlepších a zcela určitě nejzajímavější. A nejen proto, že není jen obyčejnou detektivkou, ve které se celou sérii řeší jeden případ. Je to především lidské drama a je to velmi atraktivní. Vynikající záležitost, která mně bavila od začátku do konce každou minutu a která snad nemá jediné hluché místo. A Jessica Biel byla taky výtečná. Na druhou sérii už se moc těším. 90%. ()