Když mladá maminka nevysvětlitelně ubodá neznámého člověka, soucitný detektiv se snaží odhalit tajemství jejích chybějících vzpomínek. (Netflix)

sochoking

V šiestej epizode som to odhalil, takže za tri. Navyše neuveriteľne veľa postáv mi tu pilo krv. Jej pobožná mamka, jej upírska sestra, kapitánka a tá tlstá buchta, s ktorou si to rozdával Bill Pullman. No to čo malo byť za vsuvku?!! P.S. Výborný beat z pláže, ktorý sa ozýval v celej sérii, mi pripomínal jeden podobný z Donnie Darko. [ Tento tu je od Big Black Delta - Huggin & Kissin ] ()

Ne__Ty

Zatím mám za sebou první sérii a nemohl bych být nadšenější doporučuji. Nebál bych se ani říct, že to šlape na paty takovým špičkám žánru jako Mare z Easttownu či Mindhunter. Nespolehlivý vypravěč vnáší mlhu do všech míst. Co můžeme dělat, když ani nemůže věřit sobě a když nechápeme sami sebe? Ústřední dvojice je plnokrevná a svou komplikovaností ukazuje, jak moc protichůdné vlastnosti může člověk mít. A že se právě díky tomu doplňují. Nezaostává ani detektivní stránka, kdy každá menší indicie přivede ještě větší tápání. Zdaleka nejlepší role Jessica Biel. ()

mzss1

[78%] Tak jsem tento seriál zkusil a tahle série nesoucí podnázev CORA mi ve finále dost sedla. První tři epizody se rozbíhají perfektně, mají temnou atmosféru. Epizody 4 – 6 jsou už takové pozvolnější, ale stále je na co se dívat, sice se tam našlo pár nudných chvil, ale to nám vynahradí poslední dvě epizody, s tím, že u té předposlední jsem málem nedýchal, jak to bylo napínavé a atmosférou hutné, že by se dala krájet po milionech kusech. Jessica Biel to sehrála opravdu na výbornou. Bavily mě i ty vedlejší postavy. Třeba takový detektiv, kterého zde hraje Bill Pullman, mi přišel trochu divný, včetně těch jeho erotických praktikách, ale nakonec jsem mu přišel na chuť, i když roli detektiva jsem mu moc nevěřil. Takže, v téhle sérii bych asi zvolil méně epizod, tak 6, ale asi plácám nesmysly. Mě nevadí, když je něco pozvolné, ale začátek měl obří tempo, pak se nějak vytratilo a poslední dvě epizody mě totálně dostaly. Ta sedmá byla emocionálně devastující, až to bylo neskutečně smutné a kruté co se stalo. Celé to bylo takové reálně pojaté, takže škoda, těch několik nudných dílů, jinak jsem ve finále dost spokojený a těším se na další série/případy. Rozuzlení bylo poté už trochu předvídatelné, ale sakra dobře zahrané! ()

castor

Některé situace přijdou naprosto nečekaně. Co dá malému synovi k večeři? Jak mu to jednou celé vysvětlí? Nebo zda ho bolí řezná rána nad zápěstím? To všechno je teď absolutně na vedlejší koleji, protože se snaží pochopit, co se před pár hodinami vlastně stalo. Celé si to přehrává a tápe v tom víc a víc. Původ je hluboko v minulosti, v dětství a dospívání. Holt „chtěly jenom žít!“ Toho muže podle svých slov vůbec neznala. Jenže na pláži před zraky své rodiny a jeho přátel muže „zničehonic“ smrtelně pobodá nožem, kterým o pár okamžiků dříve krájela synkovi ovoce. Neví proč. Prý se tvářila, jako by zachraňovala jeho přítelkyni. O její vině nemůže být s ohledem hned na několik svědků pochyb. Je tu ovšem ještě zkušený detektiv, který sice bojuje se svými vlastními démony, nicméně chce jejímu nečekanému a nekompromisnímu jednání přijít na kloub. A s minimálně 30 roky ve státní věznici se nehodlá smířit. Občas je škoda, že narážíme na poměrně rutinní režii, nicméně kousky skládačky pasují jeden k druhému, má to skvělou atmosféru a herce. Bill Pullman vystupuje jako přemýšlivý introvert i životem unavený empatik. Zdeptaná Jessica Biel ze sebe ždíme solidní emoce a tahle role jí po letech opravdu slušně sedla. ()

M.i.k.e

opravdu povedená detektivka,která sice nejprve naservíruje celkem jasný zločin,ale pak začne velmi pozvolna rozkrývat karty a ukazovat,že ne všechno je takové jak se zdá.Plusem je,že to navíc nepůsobí hloupě a vycucaně z prstu a postavy jakkoliv jich je tam dost vyloženě nesympatických se nechovají úplně nereálně.Jessicu Biel nemám zrovna moc rád,ale sem se její herecký projev hodil...80% ()