Přestože do pokračování filmu Mimic nevkládali fanoušci po odchodu režiséra Guillerma del Torra velké naděje, výsledek předčil všechna očekávání a je ještě napínavější a zábavnější. (oficiálny text distribútora)

Wormboy odpad!

Povodny Mimic mal akutaku atmosferu. Guillermo Del Toro z napadu o superrychlej mutacii a evolucnych skokoch hmyzu vytazil zrejme vsetko,co sa dalo a napodiv to nedopadlo nijak zle. Druhe pokracovanie je vsak presnym opakom prveho (ako napr.Americke psycho 2).Atmosfera nulova.Dialogy stupidne.Postavy sablonovite.Mutacie hmyzu vykonstruovane a z prstavycucane,no a niektore argumenty postav,ktore maju dej posuvat dalej na absolutne zaplakanie.Scena,kde hlavna hrdinka nacapena na stene hovori,ze hmyz ide za nou,ze citi zensky pach,nasledne si vyzlecie oblecenie a da si muzsku koselu (pricom nohy ma nahe) je genialnym prikladom autorskej neskonalej stupidity,ktorym zasady odovzdavania pachov a odorologia ako taka vravi tolko,ako mne astrofyzika. No a koniec,kde zmutovany hmyz klope na dvere a prichadza s kvetmi je tym pravym hovnom na odpade.Proste lahodka. ()

duklak2

Po nedávném shlédnutí prvního dílu, který se mi velmi páčil jsem se rozhodl, že zkusím jeho mladšího bratra. Stáhl jsem si verzi se slovenským dabingem. A celková kvalita obrazu nebyla nic moc, jelikož to byl tv rip. No ale budiž. Nic lepšího jsem na internetu nenašel. Z toho sk dabingu jsem měl veliké obavy, jelikož jsem se minulý rok přesvědčil o tom, že našim sousedům moc nerozumím. Byl jsem na několika školeních, které se týkaly finančního poradenství. No a celé osazenstvo bylo ze Slovenska, takže každá přednáška byla pro mě v cizím jazyce. Byl jsem tam k smíchu a myslím si, že v mé nepřítomnosti si museli klepat na čelo. A teď zpátky k filmu. Měl jsem trochu obavy, jelikož se režie ujal úplně někdo jiný. Samozřejmě, jak jsem předpokládal, kvalit prvního dílu to nedosahuje. Ale na druhou stranu si to drží úroveň. Nevím, co si mám myslet o příběhu. Entomoložka Remy učí ve škole. A zrovna v té době se objeví jeden velký šváb, který začne vraždit Remininy známosti. Samozřejmě, hloupí policisté začnou z vražd obviňovat křehkou Remy. To mi přišlo hodně na hlavu. Když vezmete v potaz, jak ty vraždy byly provedeny. Atmosféra už není taková jako v díle prvním. Stopáž filmu je příjemná. Uteče to, než bys řekl švec:-) Režisér mě naštval tím, že do hlavní role neobsadil tu sexy kočku z dílu prvního. Nepochopil jsem, proč malí švábi pořád cestují v kufru. Dialogy trochu pokulhávají. Potvory vypadají slušně. I když mohly vypadat strašidelněji. Co mě ale velmi překvapilo je to, že si oblékají oblečení. A já se teď budu vždycky hodně soustředit na to, koho to vlastně potkávám v rušném velkoměstě. Možná jsem trochu úchyl, ale hodně jsem se nasmál, když ta příšera vtahovala mrtvolu do velmi úzkého otvoru. Děkuji snímku, že jsem si z něj vzal velké ponaučení. Když po vás půjde nějaký šváb, tak se svlečte do naha, jelikož ty slizké potvory jdou po osobním pachu. Celkově je tento film příjemná oddychovka na jedno sobotní odpoledne. Za chvíli si pustím třetí a zatím poslední díl o těchto slizkých potvorách. Mimic 2 hodnotím slušnými 60%. ()

gumli

Asi na rovnakej úrovni ako jeho predchodca.Nie moc záživný horror.Zápletka je hrozne nudná,slabé herecké výkony.Za rozpočet 10 miliónov dolárov sa dá urobiť oveľa lepší film,tie peniaze tam vôbec nevidno.A šváboch už mám po krk.O zmutovanom hmyze si treba radšej pozrieť filmy od Cronenberga,ten je majster na takéto filmy. ()

tron

„Je to sadistická lesba.“ – „Ako si na to prišiel?“ – „Žije sama a sťahuje chlapom kožu z tvárí.“ Najhorší diel trilógie. Kým del Torov prvý film sa dal chápať ako hororové áčko s hercami a atmosférou, tretí diel bol video béčko, ktoré vzniklo z posledných síl, aby ešte aspoň zopár fanúšikov skočilo na lep a zaplatilo producentom Weinsteinovcom; stále ale bolo (o čosi) lepšie, ako nezáživný druhý diel. Kým trojka mala aspoň rúham sa jemnú hitchcockovskú atmosféru a Lancea Henriksena s brokovnicou, dvojka je strach a hrôza. Mimoriadne nesympatické postavy (od detí cez policajtov po ústrednú hrdinku, „náhodou“ sa podobajúcu na Miru Sorvino), totálne predvídateľný dej, smiešne dialógy, hlúpe hlášky, trápne pokusy o strašenie a asi minúta masiek/trikov. Ponurá atmosféra tak raz za 35 minút, väčšinou však len hnusná otrieskaná výprava rozpadnutých budov. ()

*CARNIFEX*

Šváby našli “odvahu”, prešlo sa zo špinavých kanálov do školských lavíc, a už to proste nie je ono. “Mimic II” nie je úplná tragédia, no temná stránka, z ktorej ťažila prvotina, sa úplne vytratila, prešlo sa do módu priamej konfrontácie, akčnosť doslata prednosť pred tajomnom, a už to proste nie je ono. Škoda .. ()