Žena se potýká s následky dvojího života svého slavného manžela poté, co spáchal sebevraždu. (mokelembembe)

silentname

Niekde v hĺbke to chce byť zaujímavým filmom. Cítim, že niekde hlboko to chce byť kvalitne spracovaným filmom so zaujímavým námetom, ktorý budeme chcieť sledovať od začiatku do konca. No niekde nás to potom všetkých uspalo a dostalo do stavu, že nám bolo všetko ukradnuté. Alebo... skoro. "State Like Sleep" podľa mňa neponúka moc zaujímavý príbeh. Je blbé ak sú mi osudy hrdinov ukradnuté. Myslím si, že najlepším elementom filmu je jednoznačne Michael Shannon. Je jediný, ktorý pôsobí absolútne prirodzene. A keď je Katherine Waterson s ním, sledujeme podľa mňa najlepšie časti filmu. Lenže všetko ostatné pôsobí neskutočne únavné, znudene a plné gýčovitých alebo zbytočných odbočiek, ktoré nepotrebujeme. Záverečné vysvetlenie nie je vôbec dobre spracované a nemá to dokopy žiaden dych. Len sa to proste stane. Zrazu sa všetko dozvieme. Whatever. Téma tohto typu by mala byť spracovaná zaujímavejšie, akčnejšie a živšie. Tento film skutočne pôsobil ako keby chcel zomrieť nudou. A to skutočne nepotrebujem. Hodnotenie: D+ ()