Držitelka ceny Emmy® a nominace na Oscara® Oprah Winfrey hraje hlavní roli v novém filmu z produkce HBO Films, který je inspirován kritiky uznávaným stejnojmenným bestsellerem spisovatelky Rebeccy Skloot. Snímek vypráví skutečný příběh Afroameričanky, která se stala nedobrovolnou dárkyní HeLa buněk, díky nimž byla vyvinuta první nesmrtelná buněčná kultura. Film vyprávěný očima Henriettiny dcery Deborah Lacksové (Oprah Winfrey) zachycuje její neúnavnou snahu dozvědět se co nejvíc informací o matce, kterou nikdy nepoznala, a pochopit, jak neoprávněné využívání rakovinových buněk Lacksové vedlo v roce 1951 k nebývalému lékařskému objevu, který změnil bezpočet životů a tvář medicíny jednou provždy. Je to příběh o aroganci lékařů a jejich úspěchu, o rasových předsudcích, chudobě a přátelství mezi těmi nejnesourodějšími lidmi. (HBO Europe)

BOURQUE

Začiatok dobrý, ale potom kvalita ide postupne dolu. Veľká škoda, pretože samotný príbeh ma veľmi zaujal. Predpokladám, že kniha bude oveľa lepšia. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Eruwen

Nevím, nakolik to byl herecký výkon Oprah Winfrey, ale její postava mě tak nehorázně štvala! Jak mám ze zkušeností bohužel tu čest, chovala se jako typická čeroška (ne, nejsme rasista, ale tohle by vám potvrdil i lecjaký muž afrického etnika), to jest nesnesitelná sebestředná kr*va.. Mno, může to být i výkon na Oskara, nicméně, za mě takhle - stačilo by mi přečíst si krátký článek v novinách, abych věděla, o co šlo, popř. zmiňovanou knihu, ale na film už mě nikdo nedonutí se dívat. Strašné, ne, už nikdy. Hvězdy dávám za trpělivost Rose Byrne a onu knižní předlohu. ()

Script

Bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo. Děj byl hodně stručný a poměrně krátký, protože vlastně toho víc ani říci nešlo o Henriettě Lacksové. Postavy se sice chovali zvláštně, ale reakce dávali smysl. Vůbec jsem se při sledování nenudil, ale chybělo mi toho ve filmu hodně. ()