Gary Brannon (Audie Murphy) a jeho otec Sam Brannon (Walter Brennan) provozují přepravní společnost ve městečku Crown City. Jednoho dne Gary poruší zákaz svého otce a přes indiánské území kmene Juta přepravuje věci pro zloducha Franka Walkera (Lyle Bettger) a jeho bandu. Záhy jsou napadeni a do indiánského zajetí se dostává Nathan Marlowe (Emile Meyer). Garymu se ovšem podaří chytit jednoho indiána. Nastává výměna zajatců, při které Frank se svou bandou začnou střílet do indiánů. Válka s indiány je kvůli tomuto činu na spadnutí. Garymu se naštěstí podaří vyjednat u náčelníka Jutů mír. To už ovšem Frank opět plánuje rozdmýchání ohně mezi indiány a bělochy z Crown City, protože na území Jutů se nachází naleziště zlata. (Mol)

Dale

Typická mayovka, aj keď ju nenapísal Karl May. Máme tu Indiánov, ktorým zo všetkého najviac ide o mier, ďalej pár statočných a správnych belochov, ktorí sú ich priatelia a samozrejme aj bandu lotrov, ktorí chcú vyprovokovať vojnu s Indiánmi, len aby mohli získať zlato, ktoré je na ich území. Audie vo svojej typickej roli, Walter Brennan tiež v pohode, ani záporák Bettger nie je na zahodenie. Je to taká jednohubka, ktorá neurazí, ani príliš nenadchne, proste taký solídny priemer. ()

Mol

IF I OPEN MY MOUTH MY FATHER IS DEAD MAN FOR SURE!!! Velice akční western s opět excelujícím Audie Murphym. Dost střílení, indiáni mají pořádný péra a zápletka je výborná. Přesně takhle to má vypadat. ()

ilclassico

Jeden ze slabších Audieho filmů. Copak o to, Audie kmitá jak fretka. Na vine je slabý scénář, který dělá s filmu dost pitomou záležitost. V rámci žánru za 2,5. ()