Joake cugeru Lu no Uta

• Japonsko 夜明け告げるルーのうた (viac)

V jednom přístavním městě mají legendy o mořských vílách, které milují hudbu a svým zpěvem lákají námořníky na nebezpečné útesy, a dokonce prý i požírají lidi. Někteří obyvatelé městečka se mořských víl bojí, protože prý díky nim ztratili své blízké, jiní se zase snaží na této legendě neúspěšně vydělat. V tomto městě žije chlapec jménem Kai, který se sem vrátil z Tokia se svým otcem poté, co je opustila chlapcova matka. Kai není zrovna přátelský, ale po svých rodičích zdědil zájem o hudbu. Díky tomu k sobě upoutá pozornost dvou svých spolužáků, kteří chtějí založit kapelu, a také se díky tomuto zájmu setkává s opravdovou mořskou vílou jménem Lu. Jak však na opravdovou mořskou vílu budou reagovat zbylí obyvatelé tohoto města a co vše je na legendách o mořských vílách pravdivé? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Prakticky od okamžiku, kdy jsem zahlédl trailer jsem se na tento film neskutečně těšil. Cítil jsem, z toho zajímavou a emotivní podívanou a zároveň i lehkou inspiraci z Mijazakiho "Ponyo z útesu nad mořem". No nakonec jsem v podstatě asi dostal co jsem očekával, i když určitě ne v takové míře a tak intenzivně jak bych čekal. Ano, nedá se upřít, že minimálně po stránce animační je to něco zajímavého, barevného, veselého a v dnešní digitální době hodně neočekávaného, ale že bych byl unesen barvami a tím stylem, to říct nemůžu. Přišlo mi to zvláštní (místy až divné) a v momentech kdy se tančilo jsem si třeba vzpomněl na tak staré kreslené filmy, jako byl třeba první francouzský Asterix. Po stránce příběhové jsem nic komplikovaného nečekal a v podstatě ani nedostal, což by mi nevadilo, kdyby bylo vše vyváženo pořádnou dávkou emocí a takovým tím kouzlem, které třeba již zmíněná Ponyo pro mě prostě má. Bohužel emocí se mi moc nedostalo a kouzlo to sice v některých situacích mělo, roztomilé to také občas bylo, ale bylo toho k tomu abych se skvěle bavil prostě málo... Byl jsem překvapený, jak moc se kladl důraz na hudbu a že to bude i o kapele jsem nečekal vůbec, ovšem zdejší hudba mě oslovila asi jen v polovině případů. Co se postav týká, tak Lu byla po většinu času roztomilá a bavilo mě jí sledovat, stejně jako třeba jejího taťku (vzpomněl jsem si na Totora), hlavní hrdina ušel, když zrovna netrucoval, ale třeba takovou Uho (která by se měla jmenovat spíš Aho) jsem si nedokázal oblíbit ani na samém konci. Když si to po sobě pročítám, tak to působí jako vyjádření průměrnému dojmu, ale tak to na mě nepůsobilo, bylo to zvláštní, bylo to zajímavé, bylo to o dost slabší, než jsem si přál, ale i tak mě to většinou docela bavilo a když mě něco baví, tak prostě nedokážu dát špatné hodnocení. Takže hodně slabé 4* (6,7/10). ()

JamesSi

Možná přehnaná očekávání, ale čekal jsem, že mě to bude bavit víc. Animace je však opět jako u dalších filmů Science Sarú skvělá. A závěrečné finále je taky fajn. Narozdíl od toho první půlka byla fakt dost pomalá. Zkrácení ale třeba o 20 minut by ale filmu prospělo. Aspoň za mě. ()

dudo24

Ach, to bolo bolesti. Pozeral som to na dva krát, lebo po 40 minútach absolútneho nezáujmu o postavy a nulového diania som si povedal, že spánok bude zábavnejší. Na ďalší deň som to dokončil. Musel som počkať až na časový údaj 1h:12m:00s, kým sa niečo začalo diať. Jednu hviezdu dávam za snahu v posledných tridsiatich minútach. Druhú hviezdu dávam kvôli tomu, že som možno podcenil môj vek a ak by som mal 10 rokov, tak by sa snáď film môjmu ešte nevyvinutému mozgu veľmi páčil. ()