Umenie zločinu

• Česko Umění zločinu (viac)
Mysteriózny
Francúzsko, (2017–2023), 24 h 6 min (Minutáž: 46–96 min)

Nicolas Gob, Eléonore Bernheim, Miou-Miou, Philippe Duclos, Emmanuel Noblet, Farida Rahouadj, Pierre Benoist, Michel Carliez, Gavril Dartevelle (viac)

Antoine Verlay, je policajt, ktorého vyhodili z parížskej polície pre jeho neschopnosť podriadiť sa autorite. Zamestná sa pracovník pre vládu na Oddelení umeleckých diel, kde bude pomáhať v boji proti nelegálnemu obchodovaniu s umeleckými predmetmi. O umení toho veľa nevie, avšak svojej úlohy sa zhostí s plným nasadením. Do tímu mu priradia kultúrnu historičku Florence Chassagnovú, s ktorou bude musieť úzko spolupracovať. Antoine a Florence budú riešiť prípady a záhady okolo umeleckých diel nielen v Paríži, ale aj na území celého Francúzska. (RTVS)

Jonatána

Dívám se a budu dívat, protože mám ráda detektivky z tohoto prostředí. Ovšem ani jeden z hlavních představitelů mi není dvakrát sympatický, ji ještě snesu, ale ten policajt, arogantní umělecký ingorant, ten mi docela vadí. Ale přebíjí to zatím zajímavé případy a třeba se ten člověk trochu zkultivuje, má na to ještě další sérii :-). ()