ZZ Top: Greatest Hits

(video kompilácia)
všetky plagáty

Zde naleznete vše, co si představíte pod slovy ZZ top v osmdesátých letech. Dlouhé fousy, muscle cars a krásné ženy. Video film obsahuje 12 videoklipů, které byly natočeny k písničkám ze čtyř alb, vydaných v letech 1983-1992. (BubaGump)

Mr.Apache

ZZ Top ve zlaté éře MTV. Nejlepší alba (Rio Grande Mud, Tres Hombres, Fandango!) vydali o deset let dříve, kdy pojem videoklip prakticky neexistoval. Jenže to ještě hráli prvotřídní tvrzený blues rock a jejich desky z těch časů byly maximálně zlaté (tzn. 500 000 prodaných nosičů v USA). Tato kompilace pokrývá tři pozdější řadová alba (Eliminator, Afterburner a Recycler), která právě díky změně soundu, využívajícímu moderní studiové technologie, syntetizéry a automatické bicí a (zejména!) díky masivní podpoře MTV, byla rovnou multiplatinová. Eliminator z roku 1983, celkově jejich osmé album, se dnes může chlubit dokonce diamantovou deskou (deset miliónů prodaných nosičů pouze v USA, celosvětově možná i 2x tolik). Jakkoliv byla změna typického zvuku ZZ Top riskantním krokem, kapele se bohatě vyplatila. Dokázali by se však ZZ Top katapultovat mezi nejpopulárnější rockové skupiny 80. let bez ikonických videoklipů a s nimi spojených propriet jako je ZZ-mobil nebo chlupaté kytary? Kdo z příznivců této jejich (bezesporu nejslavnější) éry ví, že pověstné plnovousy si Billy s Dustym nechali narůst jen o pár let dříve a v začátcích vystupovali dokonce hladce vyholeni? Asi jen málokdo. Protože celý svět zná tohle trio přesně tak, jak mu vtrhlo z televizních obrazovek do obýváků tenkrát v osmdesátých ve videoklipech shromážděných na téhle kompilaci. Společně s úpadkem MTV v polovině 90. let pak komerčně upadli i ZZ Top. S odstupem je symbolické, že poslední jejich úspěšný singl, coververze Elvisovy klasiky Viva Las Vegas, uzavírá i tuto kolekci. Ne že by pak už ZZ nehráli kvalitní blues / hard rock / rock 'n' roll a neskládali dobré písničky. To ovšem dělali už dávno před Eliminatorem. Jen k těm nejlepším kouskům (zkuste třeba La Grange, Tush nebo Blue Jean Blues) nenatočili (a v 70. letech holt ani nemohli natočit) žádné videoklipy. ()

MM_Ramone

DVD kolekcia "ZZ Top: Greatest Hits" obsahuje jedenásť oficiálnych videoklipov, ktoré táto legendárna americká hudobná skupina z južanského Texasu natočila v priebehu rokov 1983 až 1992. (1. Gimme all your lovin´, 2. Sharp dressed man, 3. Legs, 4. TV dinners, 5. Sleeping bag, 6. Stages, 7. Rough boy, 8. Velcro fly, 9. Give it up, 10. My head´s in Mississippi, 11. Burger man, 12. Viva Las Vegas). Je to výber na ktorom si zgustne každý fanda starej dobrej rockovej muziky. Sú to pecky z obdobia, kedy boli borci zo ZZ Top v najlepšej forme. Viva Las Vegas, Viva la Rock, Viva la ZZ Top! **** ()

Pierre

Kdepak, Zízí Top!! To jsou machři. Ano je to kýčovité. Ale Gimme All Your Lovin, Legs, Give it up atd. jsou hitovky ze kterých na vás dýchne ta dokonalá atmostféra 80.let a vy se necháte už jenom unášet. ()

Bohemák

Samozřejmě je to především geniální kýč 80. let - ženské v minisukních s nemožnými účesy, nadupaná auta, hamburgery... Ale oni se ti chlápci vážně neberou a hrajou skvělej jižanskej rock. ()

Spectacle

Trio fousatejch Texasanů v době svý největší slávy! Songy jako "Gimme All Your Lovin´", "Sharp Dressed Man" nebo třeba "Legs" jsou prostě nepřekonatelný pecky !!! ()

GASTON73

Skladby: 1.Gimme' all your lovin' 2.Sharp dressed man 3.Legs 4.Tv dinners 5.Sleeping bag 6.Stages 7.Rough boy 8.Velcro fly 9.Give it up 10.My head's in mississippi 11.Burger man 12.Viva las vegas ()