Claire Cooperová (Annette Bening) žije poklidně normálním životem se svojí rodinou až do té doby, než zdánlivě klidné město v provincii New England, přepadne mystický zabiják ze seriálu krvelačných příběhů, jenž jí pronásleduje ve snech, které mu slouží jako námět pro další zabijácké filmy. Až s hrůzostrašnou přesností se Claire vždy zdá o jeho další vražedné výpravě. Bohužel se jí nedaří přesvědčit ani policii, ani svého doktora a dokonce ani svého muže, pocitově spřáhnutého se šílencem, a tak je Clair nucena sama se postavit proti bestii, která už zase přichází. Tentokrát s novým děsivým snem stávajícím se skutečností. (HBO Europe)

Jordan

Dobrý režisér, ktorý má cit pre temnú atmosféru, ktorý si vyberá rozprávkové motívy a príbehy a nachádza v nich to hororové a odvrátené, ktorý má za sebou už kôpku vydarených a úspešných filmov + kôpka zaujímavých a rozhodne kvalitných hercov + zaujímavý úvod (zatopené mestečko, očividne nefunkčná rodina, vidiny, masový vrah detí . . .) a pekný vizuál (hra Snow white v lese - magická atmosféra) a predsa - výsledok: jeden zmätený, nedotiahnutý, rozbitý a nudný film, ktorý má čo to z Kinga (deti, vidiny), niečo z Grimmovcov, niečo zo Psycha a niečo ešte z čohosi iného (ale zabudol som už presne čo, len viem, že sa mi počas sledovania vynárali zakaždým motívy z iných filmov), lenže scenár je mizerný, snaží sa "loviť viacero zajacov naraz" a napokon neuloví ani jedného. ()

B!shop

Fakt nechapu, na co vsichni nadavaj. Jordan hned od zacatku zacne budovat paradni mysteriozni a misty az lehce hororovou atmosferu, to vse v naprosto perfektnim vizualnim pojeti. Je sice fakt, ze v posledni tretine se atmosfera lehce rozmelni, uz to neni moc tajemny a z poutavyho vypraveni, kde neni jasny, o co pude, se stane tuctova zalezitost s posahanym vrahem, ale i ten zaver je natocenej paradne, takze si vicemene nemam na co stezovat. Plus tu je naprosto spickove hrajici Bening, ktera je ale na druhou stranu misty s tim neustalym vyrvavanim otravna. Co se tyce Downeyho, ten vypada se zrzavejma vlasama divne, ale zahral slusne. Ja jsem spokojenej, Jordan opet nezklamal. ()

Slarque

Pár skutečně povedených scén a dobří herci na dobrý horor nestačí. Přestože občas je dost těžké odlišit skutečnost od snu, jsem si jist, že logika scénáře pořádně skřípe. Navíc kromě dvojice hrdinů propojených sny neobsahuje žádné další postavy, jen řadu figurek, se kterými scénáristé pohybují po své zmatené šachovnici. Když takovéhle role hrají herci jako Stephen Rea nebo Aidan Quinn, tak to zamrzí dvojnásob. ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera Neila Jordana povazujem Maleho reznika 1997 - z toho chlapca fakt siel strach, tuto sa Neil Jordan evidentne az púrilis inspiroval Krejvnovym Nightmare on elm street 1984. No ale je to oproti tomu kultovému hororu o poznanie plansie. Dialogy nic moc, ten prizrak na Freddyho Kruegera nema ani nahodou ....... mnojo tazky je zivot hororoveho fandu + to este ludia pokladaju horory za poklesnuty zaner - maju primarne vyvolat negativne emocie : 30 % ()

SOLOM.

Ir Neil Jordan sice nepatří mezi špičku ve svém oboru, ale čas od času dokáže natočit opravdu solidní filmy a v Irsku jsou na něj náležitě hrdí. On pochází z pěkného města Sligo a i díky tomu si získal mé sympatie, protože jsem tam nějakou dobu žil a pracoval. Tento průměrný snímek mu rozhodně ostudu neudělal, ale ani nejde o žádné převratné dílo. Najde se zde několik výrazně slabších pasáží, ale výkon Annette Bening a samotná hudba to většinou dokáží zachránit. ()