Mladá žena Tamiko (Jui Aragaki) bývala v dětství skvělou hráčkou, ale nyní je jí dvacet osm a žije obyčejný život. Velký vliv na ni kdysi měla matka, která nad ní držela pevnou ruku a naučila ji hrát stolní tenis. Po její smrti Tamiko ale tuto cestu vzdala. Několik změn v jejím životě, zejména těch milostných, ji ale přiměje k tomu, aby pálku vzala znovu do ruky. (ČSFD)

Zíza

Herecké obsazení je dobré. Vykreslené vztahy zajímavé a působící velmi skutečně. To je v podstatě to, co oceňuji na tomto filmu – postavy ve své bláznivosti a některých přehnaných aspektech působily velmi skutečně. Jako zábavná podívaná je to fajn. Bohužel jsem ani jednou nepocítila nadšení a zápal pro hru, ani jednou jsem nekoukala na souboj a neříkala si: „No tak, to dáte, bojujte, bojujte!“ Kdepak. Nechalo mě to chladnou a bylo mi jedno, jak to dopadne, proto nemohu hodnotit výš. ()

• Ve filmu se objeví (mihne) šest současných japonských stolních tenistů. Hrají soupeře členům Květinového klubu. Nejlépe poznatelná je sedmnáctiletá Mima Ito (nejlépe: 5. hráčka světa), v čase 1:27:00 nastupuje proti manželskému páru pěstitelů rajčat. (lioncel)