Zázrak v horách

• Česko Amélie a horský zázrak (festivalový názov) (viac)

Třináctiletá Amélie se považuje za neurvalého spratka a pravdou je, že tvrdohlavější dívku byste v Berlíně jen těžko hledali. Nikdo, a už vůbec ne rodiče, jí nesmí říkat, co má dělat. Ti se ale rozhodnou poslat ji po dalším astmatickém záchvatu na speciální kliniku v horách. Amélie s pobytem nesouhlasí, a tak se rozhodne utéct na samotný vrchol hory, tedy tam, kde by ji rozhodně nikdo nehledal. Záhy započne velká pátrací akce kliniky i rodičů. Amélie při hledání úkrytu v horách naráží na podivného chlapce jménem Bart, který jí zachrání život. Dívka si uvědomí, že Bart je mnohem lepší člověk, než si prvně myslela. Když se Bart dozví o Améliině nemoci, řekne jí o každoroční prastaré tradici, který spočívá v zapalování ohňů na vrcholcích hor. Ohně v tyrolských Alpách jsou údajně zázračné a pomáhají léčit nemocné lidi i zvířata. S cílem dostat se k ohňům včas se oba vydávají na dobrodružnou cestu naděje a opravdového přátelství. (Zlín Film Festival)

Pierre

Mám rád holky  a Amélii..Ale tu z Montmartru. Zato ale nemám  rád kliniky, přísné řády a cizí prostředí. A navíc dokážu velmi dobře pochopit jak je těžké bojovat a smířit se s astmatem, jak musí být nějaké sanatorium vopruz a že z z toho všeho pak člověk leda tak zaškplej, tak hlavní hrdinka Ami je někdy opravu protivná až moc.  Příští měsíc mám taky jet na nějákou chatu do hor, tak uvidíme jestli tohle budu říkat i  potom. ()

Ben Nevis

Alpská krajina dostává 5*, ale děj s hlavní hrdinkou mě dost iritoval. Spratek každého uráží, ale nakonec je to ta "tvrdohlavá" (dle newspeaku nedotknutelná osoba, která může ubližovat a ostatní to musí snášet) dívka, která všechny srovná do latě. Kdopak asi zaplatil ten vrtulník? PS: Asi to mělo vyvolat lítost, ale astma není rakovina a když holka zvládne běhat po horách, do mrzáka má daleko. ()

mira.l

Pro třináctisté dodnocení jsem si vybral velmi dobře. I když Amelie byla hlavně zpočátku tak trochu na pěst:), tak tohle byla krása především po vizuální stránce, ale i výkony obou dětských herců byly velmi přesvědčivé. V neposlední řadě i docela vydařená hudba. Jo a nejzajímavější stejně byla přeprava krávy vrtulníkem v podvěsu:). ()

pakobylka

Vpravdě očistný snímek, který naplňuje všechny atributy laskavého a empatického rodinného filmu, a přitom se nezpronevěřuje vlastním ideálům a vlastním pravidlům. Ví, co vám chce sdělit a jak toho chce dosáhnout - nesnaží se být mravokárným, jen vás provází dějem ... s přirozeným důvtipem, kreativitou a obrazotvorností. ()

hygienik

Už dávno som sa pri filme nerozplakal. Ešte sa točia rodinné filmy, kde človek zostane v údive nad krásou prírody a krehkosťou ľudskej duše. Áno, moje dojmy bude asi málokto zdieľať, ale dnes som videl môj film roka 2017. Tobias Wieman bude asi druhotriedny režisér, ale pre mňa je to kráľ. A scenáristky sú princezné :) A Mia Casalo hrala veľmi presvedčivo. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 14. února 2017 na filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)
  • Natáčelo se v Berlíně (Německo) a v Südtirolu (Itálie). (ČSFD)