Píší se 80. léta minulého století, Detroit zachvátila epidemie cracku a drogám byla vyhlášena nemilosrdná válka. Mladý gangster vypráví působivý skutečný příběh dělníka a jeho dospívajícího syna, Ricka Wershe Jr., který se stal tajným policejním informátorem a později drogovým dealerem, aby nakonec skončil na doživotí ve vězení. (Bontonfilm)

Trevor

Film podľa skutočných udalostí s pomerne nesúrodým príbehom ma príliš neoslovil, čakal som od neho podstatne viac. Obdobie 90tych rokov zobrazené celkom dobre ale inak na filme upútalo máločo a už vôbec nie samotný príbeh. Sľubný začiatok trval zhruba 20 minút a následne sa dej akosi sám v sebe strácal a úprimne som prekvapený že som ho dopozeral do konca. ()

sedm.1

Velká paráda. Tento typ filmů je přesně to, co mě zatraceně baví. Nemilosrdný, nekompromisní, drsný a syrový až na dřeň. Vždyť se kurva za ty téměř dvě hodiny v tom filmu nesetkáme se snad jediným pozitivním okamžikem, se scénou, kdy by se jakékoliv z postav stalo něco dobrého, kdy by ve všem tom marastu viděli na konci tunelu byť jen záblesk naděje v lepší budoucnost, no není to paráda? Samozřejmě že je, všudepřítomná beznaděj, špína, drogy, hajzlové na každém rohu, o policajtech ani nemluvě, a to vše zpracováno v opravdu intenzivním příběhu podle skutečných událostí, o což silnější to pak ve finále ještě je. Sociální prostředí detroitských ulic tu jinak působí opravdu strhujícím způsobem, atmosféra by se zde tak dala doslova krájet, zápletka má pak spád a je nekompromisní stejně jako samotné prostředí, prostě boj o přežití v každé minutě a je jedno, jestli jsi důchodce, či školák, všichni jsou v prdeli a dostat se z toho kolotoče je prakticky nemožné, což zde tvůrci dali též naprosto jasně najevo. Zmínit pak musím samozřejmě i obsazení, kterému kraluje ústřední duo otce se synem, v podání opět luxusního Matthew McConaugheyho a zajímavého Richie Merritta, na kterého jsem si tedy musel upřímně dost dlouho zvykat, ale nakonec musím uznat, že mi i on sedl a toho kluka dal vážně přesvědčivě. Celkově se tak jedná o vážně syrovou depresárnu, ovšem perfektně natočenou, perfektně zahranou a perfektně působivou, takže kdo si myslí, že se nachází v nějakých sračkách, doporučuji mu tento snímek obzvlášť, aby si uvědomil, že na tom vlastně zas až tak špatně není. Fakt syrová pecka! ()

Maynard.

Kdyby v tomhle filmu nehrál Metyjů, tak bych si ho nikdy nepustil. Takle sem mu dal šanci i přes celkem nízký hodnocení, páč mě zajímal herecký výkon a taky příběh vypadal celkem slibně. No, Metyjů nedostal tolik prostoru a dějově to bylo hodně, hodně slaboučký. Jeden bílej klučina mezi hromadou černejch uličníků, to nikdy nemůže vést k něčemu dobrýmu :o). No a takyže nevedlo. Všichni nakonec skončili za mřížema :o). Vlastně je takovej malej zázrak, že sem to dokoukal uplně až do konce. Něco mi říká, že už tohle nikdy neuvidím... ()

zsn

Perfektní drama s bezvadnými charakterovými postavami. Nové a neznámé herecké tváře, co by si již teď zasloužily Oscara a Matthew jako muž s citem pro rodinu, který dostává toto krimi do sféry amerického klišé, kterému chcete v návalu citů propadat zas a znovu. Někdy je ta Amerika opravdu neskutečná. Naprosto jiný svět. Ale policajti jsou zm*di v každé zemi, jak vidno. ()

T2

Rozpočet $29miliónovTržby USA $24,011,188Tržby Celosvetovo $25,953,002 ▐ Matthew McConaughey opäť výborný, ten jeho fagan skôr otravný ale dobre do takého tipu filmu to celkom sadlo. Dejovo to celkom dobre sypalo, občas nejaká ten zaujímavý zvrat. /55%/ ()

• Natáčelo se od 21. března do 6. června 2017 v Clevelandu, Detroitu, Las Vegas a Miami. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na Telluride Film Festival. (BMW12)