Francie je dvanáctiletý chlapec z malého irského městečka, který žije spolu se svým nejlepším přítelem Joem ve vysněném světě kovbojských dobrodružství. Skutečný Francieho život se však od toho vysněného bolestně liší. Jeho otec je notorický opilec a jeho matka svádí věčný boj s chudobou, manželovým alkoholismem a nezadržitelně propadá šílenství. Nejhorším prokletím Francieho života je všetečná, vševědoucí sousedka paní Nugentová, která činí Francieho odpovědným za všechno neštěstí, které jej postihuje. Francie se stále více uzavírá do vzdáleného světa komiksových příběhů a do svých osamělých snů. Když je odsouzen obyvateli městečka, chlapcova frustrace z krutého okolního světa jej dovedou až do neudržitelně vypjatého stavu s ohromujícími a brutálními následky... (Warner Home Video CZ)

kinghome

Skvělý námět, který je špatně natočen. Tak bych ve zkratce popsal tento film. Herecké výkony jsou skvělé a příběh taky, jenže je to udělané strašně zvláštním způsobem. Vypravěč, ke kterému se Francie i několikrát obrátí a mluví s ním je zbytečnej a spíš mi překážel, než aby mě bavil a Francieho představy mimozemšťanů a všeho možného taky není nejlepší. Nebejt tědlech blbostí, dal bych vyšší hodnocení, film si ho rozhodně zaslouží. Vývoj malého kluka v zabijáka a vidět jeho první vraždu, tolik filmů moc není. Mít fotra alkoholika a matku děvku je nejlepší začátek k tomu, aby se z někoho stal vrah. 68% ()

Phobia

Před časem mě tenhle neobvyklý snímek docela šokoval, dětský sociopat přece jen není zcela obvyklým filmovým hrdinou. Pamatuju si depresivní atmosféru irských chudinských čtvrtí, pamatuju si jak společnost trochu divokého chlapce zformovala v nezvladatelného asociála, ale abych film rozebrala detailněji, to bych musela "Malého řezníka" vidět znovu. Snad se někdy poštěstí, prozatím 75%. ()

Jermann

Taky si vzpomínáte na toho nevypočitatelného podivína ze základky, co byl jak z divokých vajec a každý s ním byl pro jistotu zadobře? Copak z něj asi vyrostlo? .. Butcher Boy je má čtvrtá zkušenost s dílem Neila Jordana a výběrem látky se opět nezapřel .. jako vždy jde o co možná nejtragičtější životní příběh, ovšem velmi lehce až familiérně zobrazený očima samotného tragéda. Můžu jen doporučit, ale chce to pevnější nervy .. přece jen to není cukrkandlová Snídaně na Plutu. ()

Anderton

Butcher boy som videl s anglickými titulkami, čo bol nakoniec väčší problém, ako sa zprvu zdalo. Väčšinou stíham, avšak pri tomto filme som mal niekedy problémy s rýchlym prekladom v hlave. Asi preto ma film natoľko nezaujal, ako iné Jordanove filmy. Myšlienka pekná, herci dobre hrajú, ale je to celé také príliš írske, mne osobne vzdialené. Ak budú tie titulky, pôjdem do toho znova. ()

Morien

(1001) Neil Jordan býval mým oblíbeným režisérem, ale už jím není. Uvědomila jsem si, že tam byl hlavně kvůli Interview s upírem a trošku ještě kvůli Snídani na Plutu, a to byly velmi špatné důvody. To kvůli tomu, že v prvním případě mám v oblibě místo režiséra film jako takový, a v druhém zase Cilliana Murphyho. Jordanův rukopis je výrazný, matematicky přesný, a s mým vkusem se neslučuje. Uřvaný realismus tohoto filmu to demonstruje velmi pěkně. I když přece jenom má trochu smyslu pro humor, to mu zase musím nechat. ()

• Eamonn Owens získal na mezinárodním filmovém festivalu San Diego cenu pro nejlepšího herce. (Terva)
  • Elliot Goldenthal získal za hudbu k filmu cenu LAFCA. (Terva)
  • Film získal cenu Golden Reel za nejlepší editaci zvuku. (Terva)