GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

• USA GLOW
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2017–2019), 17 h 7 min (Minutáž: 27–46 min)

Hudba:

Craig Wedren

Alison Brie, Betty Gilpin, Marc Maron, Sydelle Noel, Britney Young, Britt Baron, Kimmy Gatewood, Rebekka Johnson, Sunita Mani, Kate Nash, Marianna Palka (viac)

G.L.O.W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling - Nádherné ženy wrestlingu) vypráví příběh nepříliš úspěšné herečky Ruth (Alison Brie), která má ve svém profesním i soukromém životě prozatím smůlu. Role se jí vyhýbají a aniž by o tom věděla, spí s mužem své jediné kamarádky. Přes všechny překážky doufá v dosažení svého hereckého snu. Shodou podivných okolností se stane hlavní záporačkou týdenního seriálu o ženských wrestlerkách. Seriál, který nám vypráví různé příběhy hrdinek ženského wrestlingu, se odehrává v 80. letech a je plný třpytek, trvalých a barevných trikotů. (geklon)

KevSpa

Má očekávání byla beze zbytku splněna. Glow skvěle balancuje mezi komedií a dramatem. Pro milovníky osmdesátek povinnost a vyloženě maratonová záležitost. 1. série - 90% Druhá řada za tou první ani v nejmenším nezaostává, opět jsem ji slupla jako malinu a až na jeden nudnější díl jsem si ji neskutečně užívala. Ale Ruth se Samem už by se vážně mohli dát dohromady, snad se dočkáme v případné další sérii. 2. série - 90% ()

Pajky3

1. série O tom, že Netflix chystá seriál o ženském wrestlingu, jsem poprvé slyšel už před několika měsíci, a bylo to ve spojitosti s tím, že Alison Brie tam bude hrát hlavní roli. V tu chvíli se to okamžitě dostalo na můj radar a bylo mi jedno, co z toho vyleze. Alison jsem si zamiloval v Community a těšil se, až ji znovu uvidím. S chutí jsem se pustil do pilotu a byl jsem překvapen, jak mě bavil. Osmdesátkový pocit kape z každé vteřiny a všechno je dokonale vyladěné, od oblečení po hudbu. Wrestling sice není můj sport, ale rozhodně tomu musím nechat, že je to neotřelé téma, které má co nabídnout. Casting se povedl na výbornou a je vidět, že tvůrci ví, co dělají (Ostatně podobně se jim zadařilo u OITNB se kterým jsou spojení). Podobně jako OITNB bych to ale neoznačoval jako komedii. Příběh a děj se postupně krystalizuje, postavy si oblíbíte a začnete jim fandit a na konci se představí povedené wrestlingové finále. Podle mě rozhodně přijde druhá řada a já se rozhodně těším až si ji pustím. 2. série Druhou řadu jsem odkládal asi půl roku a vlastně nevím ani proč. Nejspíš jsem si nechtěl zkazit dojem z první řady, ale teď už vím, že jsem se bál zbytečně. Bavil jsem se stejně jako u první řady a to je dobré znamení. A stejně tak jsem to celé viděl během pár dní, tak pohodlně se na to koukalo. Postavy se dále rozvíjejí, příběh plynně pokračuje a pořád je to zábava, sice trochu ujetá, ale to nevadí. Se třetí řadou tak dlouho čekat nebudu. 3. série Třetí řada se přesunula do nablýskaného Vegas a v podstatě úplně vypustila myšlenku Wrestlingu. Ano, postavy o něm mluví, ale už ho v podstatě neprovozují a není divu. Stejně jako pro postavy i pro nás by byla nuda vidět každý díl ten stejný souboj. Místo toho se tak dostává prostor některým postavám k tomu, aby se snažili o nějaký rozvoj. Musím uznat, že mě už to tolik jako předtím nebavilo. Originalita je pryč a nepřichází nic zajímavého jako náhrada. Vypadá to, že nápady dochází a udělat ze čtvrté řady tu závěrečnou tak je na místě. ()

kiddo

She was kicked in the stomach by her Guatemalan swim coach who was jealous because she lost her virginity to the captain of the diving team. Charakterová komedie o vzniku babské wrestlingové produkce na vrcholu osmdesátek, centrovaná okolo totálního losera, který pořád ještě nepřišel na to, proč by jeho existence neměla být považována za brutální omyl. Tohle mi snad napsali na přímou žádost k Vánocům, protože naposledy jsem se takhle zabouchla někdy ve dvaadvaceti. ()

Doldus

Seriál očividně těží hlavně z ústředního tématu ženského wrestlingu, což je dle mého ještě pořád řádně neprozkoumané odvětví showbusinessu. Kromě toho tu obstojně funguje mix dramatu a komedie, aniž bych vypozoroval tendenci k patetičnosti, nebo stupiditě, a to si člověk dnes musí cenit. Pro mě je ale úplně největší kvalitou výborný casting a výkony téměř všech aktérů. Marc Maron je trefa do černého, ale castingově nejobdivuhodnější je tu duo Alison Brie a Betty Gilpin. Nejen že jsou obě krásné, talentované a charismatické, ale hlavně jsou každá úplně rozdílná, jak typově, tak stylem vystupování. Dále jsou si perfektním protikladem, tudíž se skvěle doplňují a tvoří silné jádro příběhu. Kdyby tyto dvě dámy splynuly v jednu, máme tu absolutní ženskou bytost! Vedlejší postavy jsou také zajímavé, leč možná trochu moc jednostranně vyprofilované (tady ovšem, vzhledem k principům wrestlingu, je to logické). Co se wrestlingové akce týče, nedokážu plně zhodnotit, ale jsem rád, že mohu trochu nahlédnout pod pokličku tohoto "řemesla". První dvě série velice dobré, ale třetí se však výrazněji plácá na místě, hlavní postavy řeší v podstatě ty samé problémy, co dřív, a není tu výrazný celkový posun. Tak se uvidí, co bude dál... ()

Hild

Tak tohle bylo hodně fajn. Pilotní epizoda se ke mě dostala zcela náhodou, ale ten retro styl 80. let si mě okamžitě získal. Jeden díl má kolem 30 minut, takže uteče jako voda a vy ani nebudete vědět, jak jste se tak rychle dostali až k finálové epizodě. K tomu samozřejmě výborný retro soundtrack a obsazení. K hlavní hrdince scénáristé opravdu nebyli příliš shovívaví, protože je napsaná a zahraná (výborná Alison Brie) tak, že ji musí většina diváků nesnášet a pomalu si k ní hledat cestu, což se mi ke konci série přece jen povedlo. Glow je pro mě taková zábavná seriálová jednohubka, naprosto ideální do deštivého počasí. Druhou sérii nevynechám. ()

• V září 2019 Netflix obnovil seriál na čtvrtou a poslední řadu. Ta se začala natáčet v únoru 2020, což tehdy potvrdila na Instagramu i herečka Alison Brie (Ruth). Kvůli pandemii koronaviru však natáčení bylo v březnu 2020 přerušeno poté, co byla dotočena první epizoda čtvrté série. 5. října 2020 oznámily tvůrkyně Liz Flahive a Carly Mensch, že Netflix čtvrtou řadu zpětně zrušil. Důvodem byly problémy s nalezením společného natáčecího termínu pro velký herecký ansámbl a také prevence nákazy koronavirem na place, zvlášť při natáčení kontaktních wrestlingových zápasů. Odkládáním natáčení se také zvyšovaly náklady a premiéra poslední řady by dle Netflixu nebyla možná dříve než v roce 2022, což by byla přespřílišná pauza od předchozí řady. (hansel97)
  • Zrušená čtvrtá řada měla přinést pro seriál velké změny, zvlášť v reprezentaci minorit. Po jejím zrušení totiž zveřejnila herečka Sunita Mani (Arthie) dopis adresovaný tvůrcům, který zdůrazňoval upazaďování a stereotypizaci velkého počtu minoritních postav a apeloval na to, aby byli najati scenaristé reprezentující dané minority, čemuž tak do teď vůbec nebylo. Dopis podepsaly také její herecké kolegyně Sydelle NoelBritney YoungKia StevensEllen WongShakira Barrera. Na tento dopis tvůrci odpověděli kladně, ale změny se kvůli zrušení čtvrté série nerealizovaly. (hansel97)
  • V scéne, keď sedí batoľa Randy v detskej stoličke, je stôl pred ním pôvodne prázdny. V prestrihu tej istej scény sa na stole zrazu objavuje detská hračka, ktorá v hneď ďalšom prestrihu na stole opäť nie je. (GTS_PUNK)

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (viac)